Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    Ами бях много запален, но разни неща се случиха и ми секна хатъра. Сега просто гледам да не мисля за това, но вие с тея теми яко ме провокирате . Сега като се зачетох по новото D4 и нещо ми потрябваха 10к в лева .

    А по-преди това майка ми още бачкаше в киното и ми пълнеше филмови ролки с лента. Мани, мани. Какви времена бяха. А на d100-цата толкоз пъти и обърнах брояча /до 99 999 е/, че вече пердето засича и чат пат вади негатив от снимките, та и матрицата явно вече сдава багажа. Та толкоз по запалеността, гАсим я с музика, рекох си аман от хобита .
    Явно просто си достигнАл един момент,в който наличната техника няма какво да ти даде. Напълно те разбирам,аз съм същия... не с фотоапаратите а попринцип. Или правя нещо,като хората или не го правя...

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
      Явно просто си достигнАл един момент,в който наличната техника няма какво да ти даде. Напълно те разбирам,аз съм същия... не с фотоапаратите а попринцип. Или правя нещо,като хората или не го правя...
      Това с правенето е точно така, но не беше само от техниката. Занимавам се с твърде много и различни неща и трябва да избирам доста, от които да изоставям за сметка на други. Инак нивото пада драстично. А като спрях беше време за изложби и показване на по-широк кръг от хора на това мое "творчество". Обаче това изисква допълнителен ресурс и време. Та в онзи момент правилното решение беше да започна да озвучавам професионално. И те така, а снимането определено ми липсва.

      Та за да си остана по темата, я кажете това D4 добро ли е или само на мен така ми се струва? Никога не се знае, знае ли се. Та може и пак да проснимам, но ще трябва да се изкарват и пари от това, та ще е инвестиция не само в техника. За да снимаш си трябва особен поглед, търсене на кадъра... и прочее. Мен репортажна фотография и студийна не ме влекат... Снимам най-добре хора и природа, също ме влече и спорт, но там малко по-сложно, че нямам практика. Та трябва доста замисъл да се вложи и ако реша да се завърна в лоното на фотографията няма да е бързо и внезапно.

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        я кажете това D4 добро ли е или само на мен така ми се струва?
        Сакън...ще се вкараме в грях на душите с тези съблазни дяволски! Виждам обаче изход...дай ми ...така малко, без задни и всекакви други мисли......телефона на жена ти!
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Ооо, тя също снима, даже за разлика от мен не и спряла . Виж про камерите са и големи и тежки та 4-ката няма да ми я пипа /но малко вероятно/. Тя дори като хвана за сефте д40 и рече, ей таман ми е, д100 и било голямо, а мен ми виси кУтрето и ми е лек .

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            D4 е наследника на D3x, D800 е полунаследника на D3s.

            Пардон. Точно обратното D4 е наследника на D3s, D800 е полунаследника на D3x.

            D4 ти трябва ако се бориш за спорт или нервна репортажна или папарашка фотография с безобразно бързи и стабилни откоси в невъзможни условия.

            За всичко останало отговорът е D800 или D800e ако се вманиачаваш.
            Последно редактирано от Goblin; 26-06-13, 22:44.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Обаче пък вкарва видео в HD, тва има ли го при 800? Оф аз май се зарибих вместо да питам да прочета, какво що из новите техники. Спрял съм, че ми прави сърцетуп, ноо ще се стегна.
              То си има пари в спорта и папаращината, а аз много обичам бързи откоси, почти никога не снимам сингъл-и... Пфф тая тема спирам да я чета, това верно са нЕкфи еретични мисли, от които се бях избавил...

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Видеото ми е съвсем чужда територия, до колкото знам там царе си остава GH серията на Панасоник, особено като я хакнеш с руския софт. За GH3 още не е излязъл де, но GH2 поевтиня много.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Видеото е бонус, а покрай каноните от полу профи клас доста хора започнаха да снимат така. Качеството на картината е като за камера с обективи за 5 цифри и нагоре... То за пари ако се снима в Бг основното е новини/папрация, спорт... към новините реално и видео, колкото и да е странно. Баш не ми е силата . Та ще гледам да забравя за тая вечер и ще чакам да забогатея да си снимам със скъпа техника за кеф... нЕкой друг живот

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    D4 е наследника на D3x, D800 е полунаследника на D3s.

                    Пардон. Точно обратното D4 е наследника на D3s, D800 е полунаследника на D3x.

                    D4 ти трябва ако се бориш за спорт или нервна репортажна или папарашка фотография с безобразно бързи и стабилни откоси в невъзможни условия.

                    За всичко останало отговорът е D800 или D800e ако се вманиачаваш.

                    Що не каза тогава, да си взема Д4 ?
                    Днес по обед, силно се надявам, да ви се похваля с нова придобивка.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                      Що не каза тогава, да си взема Д4 ?
                      Днес по обед, силно се надявам, да ви се похваля с нова придобивка.
                      Не ти трябва тоя туч..ако разбира се не си подписал трудов договор със CNN или REUTERS ! Ще поснимаш, ще мине време и ще разбереш, че твърденията на някой, че видиш ли техниката го ограничава, иначе би развихрил творческия си гении , са безсмислени.. Око си трябва и талант.Материята е доста сложна и най-вече изизква време и опит, след което сам ще разбереш какво ти е необходимо, за да си попълниш системата !
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Хайде, вече е факт- собственик съм на д5100. Първоначално 10 минути не можах да му сложа обектива, но накрая успях. Сега ще започвам да чета упътването.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                          .. Първоначално 10 минути не можах да му сложа обектива, но накрая успях.....
                          Пожелавам ти, да се научиш да ги сменяш за три секунди, с една ръка и на тъмно, като фоторепортер на демонстрация.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                            Хайде, вече е факт- собственик съм на д5100. Първоначално 10 минути не можах да му сложа обектива, но накрая успях. Сега ще започвам да чета упътването.
                            Честито и внимавай да не вкараш боклук вътре с това 10 минутно слагане! Прочети книжката един път бързо и два пъти бавно!
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                              Хайде, вече е факт- собственик съм на д5100. Първоначално 10 минути не можах да му сложа обектива, но накрая успях. Сега ще започвам да чета упътването.
                              Еее.. суперр, пожелавам ти МИЛИОНи кадри на фокус, безброй уловени мигове и безкрайни часове прекарани в снимане

                              Поздрави !
                              п.п. дай мейл, да ти пусна еда поучителна статия за фотографията

                              едит - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО прочети опътването веднъж информативно. После взимаш апарата и изчезваш навън, естествено упътването в задния джоб. Снимаш различни сцени, различни настройки. Като незнаеш кое за какво е - упътване.
                              - после на компютъра и гледаш кое не ти допада и гледаш кое трябва да редактираш
                              - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си вземи и четец за карти, ако нямаш. Че иначе е мъка да ги прехвърляш от апартата, а и батерията му се изощава(не се зарежда от USB-то)
                              - ако нямаш чанта си вземи.

                              На последно място - никонския софтуер CaprureNX2 не е никак лош за обработка. Доста лесен за работа, аз в началото го отсвирих, ма сега го ползвам доста.

                              Едит 2 - какво стана с почерпката

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Първият въпрос- Как да направя снимката да е на най-висока резолюция ?
                                Намерих няколко, но не знам коя да избера.

                                nef (raw) +jpeg fine
                                nef (raw) +jpeg normal
                                nef (raw) +jpeg basic

                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X