Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Благодаря. А този обектив 18-55 VR, за какво е добър ? Снимам най-вече пейзажи, хора и спортове (включае и моторни)
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      За хора и пейзажи става като дължина, за спорт ще ти трябва нещо по-дълго... но 200-400 примерно е торба с пари

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        За хора и пейзажи става като дължина, за спорт ще ти трябва нещо по-дълго... но 200-400 примерно е торба с пари
        Чак 200-400 не, но мисля след време да вземе 55-200.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Таман ще ти се върже... 18-55, 55-200 и след още време... 200-400

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
            Таман ще ти се върже... 18-55, 55-200 и след още време... 200-400
            Всичко с времето си, чакам да дойде апарата първо, да се сработим, пък после.. каквото ми е писано.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Абе момци ....знаете ли за какво става въпрос като спрягате непрекъснато 200-400??? Много години трябва да минат, за да се осъзнае точната необходимост от конкретен обектив! Това не е джип! Когато поснима човека с 18-55 и му "отеснее" .., сам ще разбере какъв ще е следващия обектив- нормален, широко варио, дълго варио, макро и т.н! Ако става въпрос за дълго варио 70-300 VR е разумния предел за тяло от този клас, с доста добри възможности и цена около 600 лв. втора ръка! Недейте да спрягате обективи за 7000$ ,защото все едно да мечтаеш да си купиш Ферари, с което да ходиш до Георги Кирков за разсад и сирене!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Чуден си е 200-400 ако ти трябва си се избива за 0 време... Ако не ти трябва просто не го купуваш, не само щото е скъп, а и тежи, голям е и не се снима толкоз лесно с него . 70-300 обезсмисля 55-200, та реално по-добре направо той. Аз обаче бих си взел 80-400... та всеки луд с номера си. То и телеконвертори има на пазара... ако се търси да мяташ на майната си. Има и твърдо 600, ммм чуден е , само за начинаещи ... чай да сложа още емотикони, че да е ясно

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  70-300 обезсмисля 55-200, та реално по-добре направо той.
                  Точно това имах предвид... и оптически е по-добре , и изработката е по-качествена , а от 70 до 240мм е доста остър!
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Значи, пейзажите са относително понятие както и хората(портретите). Та накратко, с двата обектива можеш да снимаш всичко. Като традиция при кропаджиите е прието за портрети да се купува 50-ца - при Никон 1.8G. За мен приемлива Никонска комбинация е 18-55 + 70-300 + 50/1.8G + светкавица поне SB 600.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Значи, пейзажите са относително понятие както и хората(портретите). Та накратко, с двата обектива можеш да снимаш всичко. Като традиция при кропаджиите е прието за портрети да се купува 50-ца - при Никон 1.8G. За мен приемлива Никонска комбинация е 18-55 + 70-300 + 50/1.8G + светкавица поне SB 600.
                      Само, че по-добре 35/1.8 вместо 50...въпрос на приоритет. Слага 18-55 на 50 и след това на 35, прави проби и разбира кой му е необходим!
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Истината е, че при кроп фактора 35 отговаря на 50, обаче оптиката малко се различава и не е баш същото. Аз за това и полупрофесионално тяло вече не искам. Е нямам 10к за про тяло, но тва е. Всичко е компромис и трябва да знаеш добре, кой компромис те устройва повече . Някое D1/2/3/4 не е подходящо дори и да имаш парите, ако не го ползваш достатъчно, а и си тежи сериозно... Същото е и с обективите. Та за себе си реших и бих отбой със снимането на този етап. Ако преценя и реша да се отдам изцяло на това знам, че ще мога да изкарам и пари за тела и обективи от това... И за сега вече само с телефона снимам, демек не снимам .

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Като завинти 2-3-4 обектива и прецени колко пари има, лесно ще се ориентира момчето..
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            ... И за сега вече само с телефона снимам, демек не снимам ...
                            - значи не си толкова запален фотаджия. Ако си те дърпа отвътре и Смена 8М, ще вземеш и ще снимаш, че дори и снимките сам ще си проявяваш

                            Поздрави !

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              дори и снимките сам ще си проявяваш

                              Поздрави !
                              Офф мани....една рамка на джам не беше останала здрава едно време от пироните за одеялото. Или пък чакам да падне мрак и тогава започвам. А нямаше и материали в провинцията едно време, та се ходеше в София за пазар..ама весели времена бяха и точехме лиги по Минолтите в Корекомите..
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Ами бях много запален, но разни неща се случиха и ми секна хатъра. Сега просто гледам да не мисля за това, но вие с тея теми яко ме провокирате . Сега като се зачетох по новото D4 и нещо ми потрябваха 10к в лева .

                                А по-преди това майка ми още бачкаше в киното и ми пълнеше филмови ролки с лента. Мани, мани. Какви времена бяха. А на d100-цата толкоз пъти и обърнах брояча /до 99 999 е/, че вече пердето засича и чат пат вади негатив от снимките, та и матрицата явно вече сдава багажа. Та толкоз по запалеността, гАсим я с музика, рекох си аман от хобита .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X