Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    За G5 втора ръка 700лв с обектив, а за FZ200 пак толкова за нов но и тук ще го намеря за толкова горе долу
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Бих си взел Г5цата и ако толкова много съм умрял за 600мм екивалент да си взема по-нататък 100-300мм панасоник или 75-300мм олимпус.

      Едно време тия бриджове с дълги зумове бяха почти неизползваеми на максимален зум, предполагам че нещата са се променили но с колко ще са се променили не знам.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Ами аз със зумувете си поиграх до сега, май вече не са ми толкова много интересни и за това гледах до сега G5 или Nex5 ама като го видях клипа на FZ200 и ме разконцентрира иначе събирам парички и наблюдавам тези като съм наясно че може и да ме преварят, но G5 на визия по ми харесва, като параметри не съм още много наясно кой е по добър знам само (от вас) че на nex5 са му по скъпи обективите
        http://photo-forum.net/index.php?APP...=view&id=25042

        http://photo-forum.net/index.php?APP...=view&id=26155
        Последно редактирано от drago varvar; 12-12-13, 22:14.
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • Re: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Аз не съм фотограф, но чисто технически - г5 е с по голяма матрица и може да очакваш значително по малко шум на по тъмничко плюс доста по качествени снимки, фз200 пък е със светъл обектив 2,8 и то по цялата дължина, което донякъде компенсира. Като цяло Г5 с китовия обектив не е нищо особенно - в крайна сметка ще се принудиш да си купиш още няколко обектива, но г5 го позволява докато фз200 не.

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Мен точно от тези обективи ме е страх , защото нищо все още не им разбирам, но определено виждам качеството на снимката с малката матрица и с голяма матрица. Та ако взема G5 ще трябва да си взема и тези обекттиви или мога да пропусна някой от тях:

            Olympus Digital M.Zuiko 17 mm f/2.8 Pancake 269.00 лв.

            Olympus Zuiko Digital 70-300 f 4 - 5.6 286.00 лв.

            Olympus M.ZUIKO DIGITAL 17mm f/1.8 MSC 450.00 лв.

            и накрая като тегля чертата и се плаша 700+269+286+450=1705лв или купувам си апарат и после още 1000лв за обективи, е точно това не ми се връзва и като видях ревюто на FZ200 с този светъл обектив и много почнах да се замислям.
            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Ами, лично за мен определящо би било крайното качество, което се търси. По тази причина, естествено ме вълнува повече по-голямата матрица и съответното качество на снимките от нея. За лежерно туристическо снимане от тип "аз и папуасите" или "аз и египетските пирамиди", ще свърши работа и FZ200. Поискаш ли обаче да разпечаташ нещо 70Х100 , си до тук! Мисля, че спокойно можеш да пропуснеш всички изброени обективи в началото. Тръгваш с китовия 14-42 и си свиркаш.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • Re: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Тръгваш с китовия 14-42 и си свиркаш.
                За начало, Panasonic Lumix G 14-42mm f/3.5-5.6 OIS или подобен ще ти свърши работа,
                за допълнителен теле
                Panasonic Lumix G 45-150mm f/4-5.6 OIS или Panasonic Lumix G 45-200mm F/4-5.6 OIS при микро 4/3 умножаваш по 2 демек 45-200мм стават 90-400 сравнено с фул фрейм камера.

                Не гледай олимпусите те нямат страбилизация в обектива и няма да я имаш с тяло г5, палачинките нямат стабилизация в обектива дори и да са панасоник. Това OIS означава че има оптична табилизация в обектива.

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Не искам да ме разбирате погрешно, до сега снимах с Nikon P500 така че знам що е туй апарат със огромен зум и качество на снимката което не ми харесва, за това съм решил апарата който ще взимам да прави по качествени снимки, искам ми се G5, но едни казват само с китовия нестава а други ,че става. Върти ми се в главата да се възползвам от офертата в синтеза http://magazin.photosynthesis.bg/off...508000088.html но аз чанта и статив си имам ,а тяло с китово овективче и карта памет като оферта не виждам или ако имат, не знам ценово какво ще се получи на изплащане, а с парите дето съм ги съврал да си взема още един обектив, но какъв. Вие обаче ми отговорихте на въпросите за което съм ви много благодарен.
                  Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Замислял ли си се за Pentax k-30, който е долу горе в същия ценови диапазон?Аз гледам оферти в ebay с по два обектива има доста интересни оферти.На същата цена долу горе има и nikon d5200

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Едно сравнение:
                      http://snapsort.com/compare/Panasoni...vs-Pentax-K-30

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Драго, никой не е казал, че трябва да си купиш всички обективи на света. Аз навремето почнах с една палачинка 14 и доста време си снимах основно с нея. Само времето ще те научи какво ти трябва. В крайна сметка в момента съм в процес на редуциране на обективите - реално в повечето случаи 2-3 стигат.

                        Иначе къде го намери това на тази цена? Тоя обектив е значително по-скъп.
                        Olympus M.ZUIKO DIGITAL 17mm f/1.8 MSC 450.00 лв.
                        LZ2NKM

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                          Иначе къде го намери това на тази цена? Тоя обектив е значително по-скъп.
                          Olympus M.ZUIKO DIGITAL 17mm f/1.8 MSC 450.00 лв.
                          ами тук вчера го имаше , явно са го продали http://photo-forum.net/bg/index.php?...E-&sale_sort=2
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                            ами тук вчера го имаше , явно са го продали http://photo-forum.net/bg/index.php?...E-&sale_sort=2
                            Със сигурност са го подали, ако е бил 17/1.8 а не 17/2.8, който е доста по-евтин.
                            LZ2NKM

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Между nex 5 и FZ 200 общото е, че и на двете казват фотоапарат Нексът е с огромна матрица, десет (10) пъти по-голяма като площ в сравнение с Панасоника ( некс - около 380мм, фз - около 40 мм. площ на матрицата). Едното е "сапунерка" - другото е пълноценна фото-камера.
                              Естествено при покупката на Панасоника разходите приключват.. При покупката на Сонито - само започват

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Здравейте колеги, стария ми Pentax излезе от строя и съм решил да купувам нов фотоапарат. Засега съм се спрял на тези двата http://snapsort.com/compare/Canon-Po...s-Olympus-SH21 . Фен съм на Канон, но Олимпуса също много ми хареса-направи ми впечатление, че е мн.бърз, фокусира мн.добре отблизо (правя доста макро снимки ) и е по-компактен и удобен за носене. Това разбира се е напълно субективно и не е решаващо. В сравнението на Snapsort победитела е Canon, но бих се радвал на ваши коментари и съвети - например на кой обектива е по-добър (светлосила, зуум, качество и т.н), коя матрица и защо (CCD vs. CMOS, за CMOS прочетох че е по-добра при по-слаба светлина и вкарва по-малко шум, но...?) , вградените функции (не разбрах Olympus-а има ли и ръчни настройки, не че им разбирам много ама имам мерак да се уча) и т.н. Цената не е определяща, разликата е 20лв.-Canon-а е по-евтиния , в момента е на промоция.
                                Благодаря предварително на отзовалите се. Възможно е и утре да го взема ако навреме получа отзиви които да наклонят везните.
                                Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X