Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

    Кажете ми някой обектив, който да е с бърз автофокус и да е подходящ за спортни цели и бързо движещи се обекти? Ще се завинтва на тяло Д7100, цена - максимума, който мога да отделя е 2, 2 и нещо. 24-70 подходящ ли е? Предложете нещо подходящо, цената може и да е доста надолу от максималната, която мога да дам разбира се.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

      Колега, за спортни цели помисли за нещо по-дълго. 24-70 е страхотен обектив, но ще ти дойде къс.
      TOYOTA LAND CRUISER 120
      OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
      YAMAHA TDM 850 4TX

      Коментар


      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

        Ммм и това го има, друг вариант и май по - удачен в случая е Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VR II ама там цената вече е доста нагоре. Иначе няма спор за качеството на оптиката. Бюджетен вариант е 70-300, ама е с доста шумен и бавен фокус, пък и не знам до колко си струва да влагам пари в по - нисък клас обектив от този, който имам сега, макар и да има повече приближение... А твърдите обективи? Май и те не са удачни за спортни цели...
        Последно редактирано от ivodianov1992; 28-09-13, 09:37.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

          Колега погледни Nikkor 70-200 f/4 - пасва и на изискванията и на бюджета. 24-70 идва малко широк даже и на DX сензор, пък и струва 2800.
          “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
          Walter Rohrl
          GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

          Коментар


          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

            Да попитам...
            Интересувам се от стойка за правоъгълни филтри.
            Предлагате ето това...http://magazin.photosynthesis.bg/off...990710006.html
            Предполагам е съвместим с всички правоъгълни филти както на Lee така и на Cokin ,а и на други производители с размери 100х150мм.
            Интересува ме обаче момента с преходниците за захващане към обектива.Имам закупени такива за завиване на кръгли филтри,коити са и адапторни/примерно от 67 на 77мм/.
            Та ...тези адаптори стават ли за този държач или си трябва някакви специални?
            За въпроса ме навежда наблюдението ми,че специално тези адаптори за този държач вървят едни доста големи пари...дори и в Ebay,докато моите за които писах са левчета.
            Има ли разлика в адапторите или...и ако да каква е тя?
            Предварително ви благодаря!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
              Ммм и това го има, друг вариант и май по - удачен в случая е Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VR II ама там цената вече е доста нагоре. Иначе няма спор за качеството на оптиката. Бюджетен вариант е 70-300, ама е с доста шумен и бавен фокус, пък и не знам до колко си струва да влагам пари в по - нисък клас обектив от този, който имам сега, макар и да има повече приближение... А твърдите обективи? Май и те не са удачни за спортни цели...
              Ако ще снимаш спорт и на закрито, т.е зала, гони задължително макс. 2.8 бленда! А дали твърд или варио, зависи от начина на снимане. Твърдаците естествено дават по-високо качество, а с мегапикселите на д7100 няма да ти е проблем да кропнеш кадъра при нужда! Погледни втора ръка 180/2.8 и 80-200/2.8 / да не е тип "помпа"/ от последните версии..супер оптика и механика за около 5-600 Е в Ebay! 70-300 изобщо не е бавнофокусен , има стабилизация и до 200мм цепи косъма, а цената е доста ниска! Нестабилизирания Тамрон 70-200/2.8 е около 1300 лв. нов, има макро-режим и също става.
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Ако ще снимаш спорт и на закрито, т.е зала, гони задължително макс. 2.8 бленда!...
                Съгласен, ако действието се развива преди 20 години, снима се с лентов апарат и най-бързата достъпна лента с чист образ е фуджи 800 исо.

                За апарати които редовно вадят чисто исо на 3600 и нагоре - 2.8 е приятна глезотия, но със сигурност не е задължение.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Съгласен, ако действието се развива преди 20 години, снима се с лентов апарат и най-бързата достъпна лента с чист образ е фуджи 800 исо.

                  За апарати които редовно вадят чисто исо на 3600 и нагоре - 2.8 е приятна глезотия, но със сигурност не е задължение.
                  Е да, но колкото по-ниско ИСО, толкова по-добре, ДОФ-а също, но общо взето ако не си твърдо убеден, че ти е необходимо светло стъкло, означава, че ти е рано за него!
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                    Аз ползвам Sigma 70-200 /2.8 и имам един конвертор 1,4Х. Мога да кажа, че тази Sigma е от най-добрите обективи на Sigma. Няма стабилизация, но по-добрата стабилизация е монопода например Огледай се и за нещо такова. Разбира се, че за предпочитане е никонски обектив, но тази Sigma конкретно е добра.
                    TOYOTA LAND CRUISER 120
                    OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                    YAMAHA TDM 850 4TX

                    Коментар


                    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                      Кажете ми някой обектив, който да е с бърз автофокус и да е подходящ за спортни цели и бързо движещи се обекти? Ще се завинтва на тяло Д7100, цена - максимума, който мога да отделя е 2, 2 и нещо. 24-70 подходящ ли е? Предложете нещо подходящо, цената може и да е доста надолу от максималната, която мога да дам разбира се.
                      Здравейте!

                      Виждаме, че се е оформила цяла дискусия по този въпрос, за което много се радваме.

                      Относно 24-70 - най-вероятно ще бъде прекалено "широк" за повечето спортни тематики, освен ако не снимате сумо, например, от разстояние няколко метра около дохьо-то . Така че - насочете се към по-"дълги" обективи, ако ще снимате от по-голямо разстояние. "Твърдите" обективи, разбира се, ще дадат по-добро качество, но пък им липсва гъвкавост, която можете да компенсирате с тичане и бутане - размерът и теглото им ще попречат за първото и могат да помогнат за второто

                      Разбира се, колкото по-светлосилен е обектива, толкова по-добре за спорт и движещи се обекти, но Goblin също е прав, че с отличното изображение при високи стойности на светлочувствителност на новите тела, може да се направи компромис с този елемент в името на по-ниска цена. Имаме само една забележка по въпроса - телеконверторите. Дори Nikon D7100 в централната си точка не може да фокусира с обективи с максимален относителен отвор над f/8 - т.е., ако поставите двоен телеконвертор на обектив с максимален относителен отвор над f/4, ще загубите автофокуса.

                      AF-S NIKKOR 70-200mm f/4G ED VR би бил отличен избор, AF-S Zoom-Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G VR би бил, може би, по-разумен избор, ако става дума за изцяло любителско снимане при относително добри светлинни условия. Sigma и Tamron също имат нелоши "светли" телеобективи в този диапазон, макар че при тези марки има по-чести случаи на неразбирателство с тялото относно фокуса и се налагат допълнителни корекции.

                      Коментар


                      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        Да попитам...
                        Интересувам се от стойка за правоъгълни филтри.
                        Предлагате ето това...http://magazin.photosynthesis.bg/off...990710006.html
                        Предполагам е съвместим с всички правоъгълни филти както на Lee така и на Cokin ,а и на други производители с размери 100х150мм.
                        Интересува ме обаче момента с преходниците за захващане към обектива.Имам закупени такива за завиване на кръгли филтри,коити са и адапторни/примерно от 67 на 77мм/.
                        Та ...тези адаптори стават ли за този държач или си трябва някакви специални?
                        За въпроса ме навежда наблюдението ми,че специално тези адаптори за този държач вървят едни доста големи пари...дори и в Ebay,докато моите за които писах са левчета.
                        Има ли разлика в адапторите или...и ако да каква е тя?
                        Предварително ви благодаря!
                        Здравейте!

                        Адаптерите за поставяне на държачите за филтри се различават от преходниците за поставяне на различен размер филтър на резба спрямо този на обектива. Вероятно бихте могли да поставите някак държача и на такъв преходник, но вероятността да не успеете изобщо или да не можете да закрепите държача добре, е много голяма.
                        Вижте профила на адаптера за поставяне на филтри в това видео на Lee Filters.

                        Самият държач е за филтри с дебелина на плочката 2 mm и няма да можете без доработки да поставите по-тънки или по-дебели филтри.

                        Коментар


                        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                          Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
                          Здравейте!

                          Адаптерите за поставяне на държачите за филтри се различават от преходниците за поставяне на различен размер филтър на резба спрямо този на обектива. Вероятно бихте могли да поставите някак държача и на такъв преходник, но вероятността да не успеете изобщо или да не можете да закрепите държача добре, е много голяма.
                          Вижте профила на адаптера за поставяне на филтри в това видео на Lee Filters.

                          Самият държач е за филтри с дебелина на плочката 2 mm и няма да можете без доработки да поставите по-тънки или по-дебели филтри.
                          Добре...а филтъра от следващия линк с каква дебелина е...Поне аз не намерих инфо в сайта ви

                          http://magazin.photosynthesis.bg/off...990710055.html

                          Другото което е...има ли адаптор за 67мм. за този държач http://magazin.photosynthesis.bg/off...990710006.html?

                          Към момента снимам с Никор 18х105,който е на 67мм. и се интересувам какво би ми излезнало като стойност закупуването на адаптор + държача/за втория вече е ясно от линка като цена/
                          Предварително ви благодаря!
                          Последно редактирано от lubashki777; 30-09-13, 16:41.
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            Добре...а филтъра от следващия линк с каква дебелина е...Поне аз не намерих инфо в сайта ви

                            http://magazin.photosynthesis.bg/off...990710055.html

                            Другото което е...има ли адаптор за 67мм. за този държач http://magazin.photosynthesis.bg/off...990710006.html?

                            Към момента снимам с Никор 18х105,който е на 67мм. и се интересувам какво би ми излезнало като стойност закупуването на адаптор + държача/за втория вече е ясно от линка като цена/
                            Предварително ви благодаря!
                            Всички стандартни филтри на Lee Filers, които предлагаме, са с дебелина 2 mm, и този стандартен държач е предвиден именно за тях. Ето и адаптер за 67 mm резба на обектива.

                            Коментар


                            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                              Благодаря за отговора!
                              Поздрави
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                                И аз блгодаря за отговорите на всички! Пълен аматьор съм и любител. Едвали има смисъл за инвестиране в скъпи обективи, поне в моя случай. Мисля да скоча на 70-300 и без друго сега е на доста примамлива цена - 900 лева нов. Трябва ми универсален обектив с повече зуум. Ще се използва всестранно, за спортни цели, портрети, туристически снимки и прочие. Смятам ще се допълни с моя 16-85 пък и не вярвам да е по - зле като фокус и изображение от него. В края на месеца най - вероятно ще отнеса един...
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X