Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

    Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
    Един конкретен въпрос - имате ли тестов Olympus E-M5, който да пробвам в магазина, заедно с Oly 12/f2 ? Просто да щракна няколко снимки и после да ги взема с мен. Искам да взема едно важно решение свързано точно с тоя комплект. Помня, че в дните на Олимпус миналата година имахте такъв.
    Привет! Има Е-M5 и обектива в магазина на бул. "Васил Левски" 57 в София, можете да направите няколко пробни снимки.

    Коментар


    • #92
      От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

      Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
      Здравейте! Преди всичко, поздравления за страхотните магазини и изобщо всичко, което правите!
      Аз много грубо ще наруша линията на обсъждане на хубави фотоапарати и ще питам за едно малко апаратче, което купих преди ок. 3 месеца от Вас - Nikon Coolpix L25. Апаратчето като за това, което се очаква от него, е супер и много му се радвам, обаче ми дава някои много неприятни дефекти. От време на време се самоизключва, най-често при натискане на бутона Scene или при натискане на ОК при мерене на баланса на бялото. Случва се и да "зависне": апаратът изключва, а обективът остава издаден навън и известно време нищо не може да се направи, оправя се след 5-10 сек. И накрая, няколко пъти "стопи" батериите си буквално за часове (направи го с различни видове, все чисто нови батерии, така че за мен е практически изключено проблемът да е бил в тях), при това почти без да е снимано. С последните си батерии обаче е от поне седмица и си работи. Въпросът ми е имате ли някаква идея какъв може да е проблемът, получавали ли сте други подобни оплаквания и бихте ли ме посъветвали нещо друго, освен да го нося в сервиза и да се надявам дефектът да се прояви и там?
      Здравейте!
      Първо, благодарим за добрите думи!

      За съжаление, няма как да диагностицираме апартчето по този начин. Възможно е да е проблем на фърмуера. Донесете го при нас, в някой от магазините ни в София или пък направо при колегите от сервизния център.

      Коментар


      • #93
        От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

        Я да попитам като стана въпрос за сервизен център, вие имате собствен сервизен център или ползвате официалните на марките, които продавате?
        Изглежда ще ви ставам клиент покрай тази тема - водим в момента полемика с вас относно доставка на една сапунерка FUJIFILM X20 и разни брамбазлъци за нея и се надявам да приключи с покупка.
        Та точно със сервиза на FUJI как стои въпросът със евентуалното сервизиране - тук или пътуват извън България?
        Враг усраине

        Коментар


        • #94
          От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          Я да попитам като стана въпрос за сервизен център, вие имате собствен сервизен център или ползвате официалните на марките, които продавате?
          Изглежда ще ви ставам клиент покрай тази тема - водим в момента полемика с вас относно доставка на една сапунерка FUJIFILM X20 и разни брамбазлъци за нея и се надявам да приключи с покупка.
          Та точно със сервиза на FUJI как стои въпросът със евентуалното сервизиране - тук или пътуват извън България?
          Не, собствен сервизен център нямаме - евентуални дефекти се отстраняват от съответните сервизи на марките. Според конкретния случай, модел и възможностите на сервизите някои повреди се отстраняват в България, а други - извън България. С Fuji нещата стоят по същия начин.

          Коментар


          • #95
            От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

            Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
            Не, собствен сервизен център нямаме - евентуални дефекти се отстраняват от съответните сервизи на марките. Според конкретния случай, модел и възможностите на сервизите някои повреди се отстраняват в България, а други - извън България. С Fuji нещата стоят по същия начин.
            Само не насочвайте клиентите си към т.н. "фирмен" сервиз на Олимпус!
            Преди години (аз си бях виновна) се отчупи едно парче от байонета на единия ми обектив. Попаднах на място, което трудно може да се нарече по друг начин, освен битак или морга за всякаква електроника, която гони моите години (а те изобщо не са малко). Зададох конкретен въпрос - имате ли части за байонета на съответния обектив. Получих странен отговор - оставете си АПАРАТА! и ще ви се обадим, за да кажем, какво можем да направим. В този момент приключих със сервиза, но бях доста любопитна. И запитах колко евентуално би ми струвал ремонта. Отговорът беше направо безумен - зависел от мегапикселите на апарата! А тялото ми никога не е имало проблеми. Кой може да каже даден обектив на тяло с колко мегапиксели ще работи, за да определят цената...
            Добре че след пробата с второто лепило байонетът беше залепен и до сега нямам проблеми.
            И една важна информация - оказа се, че поне в Щатите, никой не ремонтира и най-скъпия обектив.

            Коментар


            • #96
              От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

              Първоначално публикуван от bgrali Преглед на мнение
              ... ... ...
              - Фирмените сервизи на Олимпус (фото апаратура) за Европа са в Португалия и в Чехия.

              - Фирменият сервиз на Олимпус в Щатите за цифрова техника и прилежащите и обективи работи превъзходно, върши великолепна работа и ремонтира всичко което може да се ремонтира - евтино или скъпо - стига да подлежи на (икономически изгоден и технически възможен) ремонт. В общи линии ремонтират абсолютно всичко което е цяло и което не е изпържено от солена вода и/или пясък.

              - Пак в Щатите фирмен сервиз (официален) за лентова фото апаратура и прилежащите и обективи вече няма, поради възрастта на апаратурата. Обслужването се прави от частно лице, бивш служител във фирмения сервиз на Олимпус (по времето когато са обслужвали лентова техника), който с пенсионирането си откупува целия им запас части и ремонтна апратура и до ден днешен връща от оня свят обективи на няколко десетилетия. За някои модели резервни части вече няма, но тези модели са изброени на сайта му.

              Та толкоз за "фирмения" битак на олимпус.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #97
                От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                - Фирмените сервизи на Олимпус (фото апаратура) за Европа са в Португалия и в Чехия.

                - Фирменият сервиз на Олимпус в Щатите за цифрова техника и прилежащите и обективи работи превъзходно, върши великолепна работа и ремонтира всичко което може да се ремонтира - евтино или скъпо - стига да подлежи на (икономически изгоден и технически възможен) ремонт. В общи линии ремонтират абсолютно всичко което е цяло и което не е изпържено от солена вода и/или пясък.

                - Пак в Щатите фирмен сервиз (официален) за лентова фото апаратура и прилежащите и обективи вече няма, поради възрастта на апаратурата. Обслужването се прави от частно лице, бивш служител във фирмения сервиз на Олимпус (по времето когато са обслужвали лентова техника), който с пенсионирането си откупува целия им запас части и ремонтна апратура и до ден днешен връща от оня свят обективи на няколко десетилетия. За някои модели резервни части вече няма, но тези модели са изброени на сайта му.

                Та толкоз за "фирмения" битак на олимпус.
                Ето какво има в българския сайт на Олимпус:
                http://www.olympus.bg/site/bg/c/came...x.html#topic-2
                Цитат от линка:
                При необходимост от извънгаранционна сервизна услуга, можете да се обърнете към:
                Сервизен логистичен център Бушона ЕООД
                ул. Искър № 49 / ул. Искър №55 (община Оборище)
                София 1000
                тел. 02 / 983 63 13, 983 16 01, 0896 665 683
                e-mail: service@bushona.com
                www.bushona.com
                Това е едно копторче, в което в края на 2008 имаше какви ли не вехтории, включително и монитори за Правец 8!
                За Щатите - сестра ми живее там, зет ми отговаря за фотографията в семейството ми и след основно проучване във Финикс (бях му пратила снимка на частта, която търсех), ми отговори, че никой там не ремонтира каквото и да е. А това, което търсех, беше просто една пластмасова част на байонета, която трябва да струва няколко цента. Добре, че старите нашенски инженери могат всичко, и до сега нямам проблеми с обектива.

                Извинявам се, че наспамих темата. Ако модераторите решат, могат да изтрият мненията ми.

                Коментар


                • #98
                  От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                  Не мога да дам мнение за професионалните качества или недостатъци на конкретния сервиз. Щом е посочен от официалния представител на фирмата в България (ако приемем че вносителя наистина е официален, понеже в България с тия работи рядко е ясно кой какво къде и как, да не говорим че често реално официални вносители бледнеят и като мащаби и като оборот пред неофициални и "паралелни" вносители които просто си вършат работата по-съвестно) - значи е логична първа брънка по веригата. Какво става нататък мога да обясня на теория, какво става на практика няма как да отгатна.

                  На теория подобни сервизи често имат някаква официална договорка с дадена марка, и поемат първата вълна. Занимават се с "лесни" операции - поправка на "сапунерки", смяна на модули и прочее "grunt work" както му казват у наше село. Все неща които няма смисъл да се вършат от техник в който са инвестирани десетки хиляди за квалификация и поддръжка на квалификацията.

                  Опре ли се до нещо по-сложно, техниката се оставя в такъв сервиз и от там я пращат в официалния, или както щете го наречете сервизен център, където го обслужват квалифицирани техници специфично обучени да обслужват подобна техника.

                  Дефектиралата техника стига до тях по различни пътища (директно изпратена от клиента, ако е успял да се свърже с тях, или от междинния сервиз, или от продавача (магазина) от който е купена стоката. Но в крайна сметка стига до тях.

                  Първоначално публикуван от bgrali Преглед на мнение
                  ...ми отговори, че никой там не ремонтира каквото и да е. А това, което търсех, беше просто една пластмасова част на байонета, която трябва да струва няколко цента...
                  Човекът е направил каквото може, но не е длъжен да знае подробностите. А подробностите са че в САЩ Олимпус не продава грам резервна част на частни лица, по никакъв начин, поне не официален, а продават части само на сервизи. От там - не на кой да е сервиз, а само на тези на които имат доверие. А от там - не за кой да е обектив (апарат), а само за тези за които трудно може да се допусне издънка при поправката. Говорим разбира се за части за техника със сменяеми обективи, не за сапунерки.

                  Причината не е някаква снобария или странност на шефовете на ремонтния отдел на фирмата, а просто изключително тънките толеранси в оптиката и относително малкото продадени бройки в сравнение с големите фирми.

                  Разглобяването на 4/3 (или читав м43) обектив чисто механически не е по-сложно от тези на другите марки, но изисква след това реглажи и "центровка" на оптиката които са далеч по-пипкави от тези при другите марки, изискващ процедури и апаратура каквито огромна част от независимите сервизи просто нямат. Да не говорим за частни лица.

                  Затова фирмата просто подсича всякакви опити за нескопосна "поправка", предвид че (поне в САЩ) - 99% от поправените неща в крайна сметка свършват в Ибей, където сменят по десетина собственика, всеки от които остава разочарован ("горещият картоф" се прехвърля от един клиент на друг, понеже клиенти - бол).

                  Съответно хората си държат сервизен център който се занимава само с това, и работят и с други сервизи, като приемат поръчки и от тях (по схемата описана по-горе - "каквото можем оправяме сами, ако не можем - пращаме го на Олимпус".

                  Данните ми са от три сериозни независими сервиза, с чиито персонал съм разговарял когато сравнявах цените на поправките. Всички си го казаха без бой - "Олимпус оправяме само простите неща, опрем ли до оптика си я пращаме на тях". Въпросните сервизи като оборот и персонал вероятно са в пъти по-големи от сервизния център на Олимпус. Техниците им със сигурност са читави. Просто нямат никаква изгода да откриват топлата вода за продукти които ще срещат много по-рядко от тези на другите марки.

                  Никон и Канон, като много по-големи фирми с много по-разпространена техника, продават части и на малки сервизи, често и на частни лица. Поне Канон. В Щатите апарат Канон можеш да си купиш на части и да си го събереш сам. Всичко се продава.

                  Никон бяха така до миналата година, но си смениха политиката и започнаха малко като Олимпус - по-сложните неща вече предпочитат да оправят сами или през "доверени и проверени" сервози, и някои части вече се продават само на сервизи които са минали някаква "степен". "Официален" сервиз, "Оторизиран" сервиз и прочее. От това доста независими сервизи изпищяха, понеже за да получиш такава тапия за сервиза си трябва да притежаваш апаратурите Х и Y примерно, които се връзват да речем на двеста бона зелени и нагоре, и които трябва да се обновява през няколко години за да си в крак с новите модели.

                  Отплатата на Олимпус Америка за това затруднение с частите е че поправките са с фиксирани цени. Няма "сменяме лентов кабел", после след месец се чупи нещо друго, и го връщаме, и плащаме за смяна на чип.

                  Обектива се отваря, преглежда се и се сменя всичко което е за смяна. Връща се в ново състояние и с пълна тримесечна гаранция. Същото е и с апаратите. Всеки артикул си има предварително определена цена за поправка, без изненади. Ако подлежи на поправка - не само се поправя, прави се нов. Другото хубаво е че цените се менят, и все надолу. Даден обектив струва сума Х за поправка когато е все още нов и модерен, а като остарее и му падне цената (или намерят начин да го поправят губейки по-малко време) - цената на поправката също пада. С малко, но пада.

                  Чехите до колкото знам правят същото, но не знам дали и те действат на фиксирани цени.

                  Та така за пластмаската на байонета. Пластмаса нищо и половина, но при смяната и има силна вероятност да се наложи да се сменят микрошайбичките под болтчетата, дето са тънки като станиол и някой някога ги е наредил точно за този обектив толкова и точно от тоя тип (нищо че на пръв поглед изглеждат еднакви, ама те и пулчетата за реглаж на клапани изглеждат еднакви на око), за да обере луфтовете при изравняването на байонета. При смяната на байонета човек се чувства горд че не е забравил да ги сложи обратно, ама вече какъв луфт обират при новия байонет - Божа работа. Разбира се, вероятно всичко ще е наред и шансовете обектива след домашната поправка да даде някакви отклонения ще са толкова минимални че не си струва да говорим. Но ги има. И там вече опираме до това дали фирмата производител иска някъде на пазара на втора ръка да се мотаят подобни изделия или не.
                  Последно редактирано от Goblin; 07-09-13, 04:07.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #99
                    От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    ...
                    Изглежда ще ви ставам клиент покрай тази тема - водим в момента полемика с вас относно доставка на една сапунерка FUJIFILM X20 и разни брамбазлъци за нея и се надявам да приключи с покупка...
                    @PhotoSynthesis - втора седмица вече нямам обратна връзка с вас относно доставката на X20...
                    Даже не сте ми казали за колко време може да се достави самата камера!
                    Паралелно с това бях направил запитване до фотопавилиона за X100s и подобни аксесоари за този модел.
                    Те поне ме държат в течение за липсата на информация от вносителя.
                    Разбирам, че проблемът е в него но поне можехте да ми кажете каква е ситуацията в момента...

                    Не зная какъв е този вносител, който не може да каже цена за аксесоари, произведени от фирмата, която представлява.
                    А явно всички тези неща могат да се купят вече навън от Amazon или B&H например.
                    За еBay изобщо не коментирам но част от тях не ми се иска да ги купувам точно от там.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                      @PhotoSynthesis - втора седмица вече нямам обратна връзка с вас относно доставката на X20...
                      Даже не сте ми казали за колко време може да се достави самата камера!
                      Паралелно с това бях направил запитване до фотопавилиона за X100s и подобни аксесоари за този модел.
                      Те поне ме държат в течение за липсата на информация от вносителя.
                      Разбирам, че проблемът е в него но поне можехте да ми кажете каква е ситуацията в момента...

                      Не зная какъв е този вносител, който не може да каже цена за аксесоари, произведени от фирмата, която представлява.
                      А явно всички тези неща могат да се купят вече навън от Amazon или B&H например.
                      За еBay изобщо не коментирам но част от тях не ми се иска да ги купувам точно от там.
                      Здравейте!

                      И тук поднасяме извинения за недоразумението и непълното предаване на информацията между колегите, което се е получило при заместването им.
                      Останалите подробности ще получите като лично съобщение.

                      Поздрави!

                      Коментар


                      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                        Вчера след работа се разходих до магазина и бройката Fuji X20 която бяхте получили току що се продаде под носа ми.
                        Даже не можах да я пипна... Ако бяха 2 щяхте и да продадете 2 в рамките на един ден.
                        Изглежда, че е добре да има няколко бройки при такъв интерес. Малко съм шокиран....
                        Изобщо не вярвах, че сме много хората, които биха купили подобен тип камера.
                        Всяко зло за добро... И без това X100s ми е фаворит но за него ще трябва да поработя още малко
                        Иначе благодаря, че ме уведомихте за наличност въпреки, че и аз следях наличностите в онлайн шопа.
                        Явно обаче не само аз но просто не можех да отида веднага. Освен това както казах, изобщо не вярвах, че т'ва нещо ще се продаде.
                        Очевидно съм в грешка.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          Вчера след работа се разходих до магазина и бройката Fuji X20 която бяхте получили току що се продаде под носа ми.
                          Даже не можах да я пипна... Ако бяха 2 щяхте и да продадете 2 в рамките на един ден.
                          Изглежда, че е добре да има няколко бройки при такъв интерес. Малко съм шокиран....
                          Изобщо не вярвах, че сме много хората, които биха купили подобен тип камера.
                          Всяко зло за добро... И без това X100s ми е фаворит но за него ще трябва да поработя още малко
                          Иначе благодаря, че ме уведомихте за наличност въпреки, че и аз следях наличностите в онлайн шопа.
                          Явно обаче не само аз но просто не можех да отида веднага. Освен това както казах, изобщо не вярвах, че т'ва нещо ще се продаде.
                          Очевидно съм в грешка.
                          За съжаление, има затруднения с доставките на модела, една бройка за свободна продажба беше изненада и за нас - обикновено каквото дойде, заминава директно за клиент, който вече е оставил капаро и чака с нетърпение.

                          Коментар


                          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                            Имам въпроси относно серията Nikon 1.
                            За всичките пише като скорост на снимане "до 60 fps". Колко кадъра в секунда се постигат реално на светло и с активен следящ фокус? Има ли възможност на такава "сапунерка" да се монтира нормален обектив?
                            “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                            Walter Rohrl
                            GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                            Коментар


                            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                              Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                              Имам въпроси относно серията Nikon 1.
                              За всичките пише като скорост на снимане "до 60 fps". Колко кадъра в секунда се постигат реално на светло и с активен следящ фокус? Има ли възможност на такава "сапунерка" да се монтира нормален обектив?
                              Нека ме поправят ако греша:

                              - С активен следящ -10к/с. Нагоре - фокус и експозиция са фиксирани на първия кадър.

                              - Буфера при евтините модели е около 13 кадъра, при скъпите - около 33. Можеш да си направиш сметка каква серия можеш да изкараш при 60к/с.

                              - Не е сапунерка и можеш да постигнеш сериозни неща с него. Приема никонски afs обективи с преходник. Че дори ги и фокусира относително читаво. Просто с кроп 2.7 е интересен основно с телеобективи. Прави от 100мм - 270мм.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                Нека ме поправят ако греша:

                                - С активен следящ -10к/с. Нагоре - фокус и експозиция са фиксирани на първия кадър.

                                - Буфера при евтините модели е около 13 кадъра, при скъпите - около 33. Можеш да си направиш сметка каква серия можеш да изкараш при 60к/с.

                                - Не е сапунерка и можеш да постигнеш сериозни неща с него. Приема никонски afs обективи с преходник. Че дори ги и фокусира относително читаво. Просто с кроп 2.7 е интересен основно с телеобективи. Прави от 100мм - 270мм.
                                Общо-взето няма какво да добавим към коментара на Goblin
                                Освен, евентуално, че серията Nikon 1 отскоро включва водо- и удароустойчив модел, който би могъл да е интересен за хора с много активности на открито.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X