Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

    Верно, че моите обективи са по-нисък клас от 16-85 на Никон, но в упътването им пише, че след натискане на спусъка наполовина, трябва да се изчака за част от секундата образа във визьора да "замръзне" и тогава да се донатисне бутона. А иначе жуженето и потрепването на образа са нормални признаци за работеща стабилизация, както каза Гоблин. А ако светлинните условия позволяват да снимаш със скорост = 1/ФРХ1.5 за Никон, то може и да не включваш стабилизацията. Аз поне посред бял ден винаги я изключвам.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #62
      От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

      Ммм явно е нормално, исками се да приема, че си е било така и до сега, не го бях забелязал, попитах и един приятел фотограф, който снима с никон и той ми каза същото. А иначе ще го имам предвид да я изключвам стабилизацията през деня и при по - големи скорости на затвора. Благодаря за отговорите!
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #63
        От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

        Ще обясня малко по-точно, за да не излезе, че съм те подвел. При дългите обективи от рода на 70-300 VR, стабилизацията е задължителна при скорост по-малка от 1/300 Х 1.5(кроп-фактора на Никон) = 1/450-500s. Това, понеже 300мм има приравнено фокусно разстояние от 450мм. Принципно тази "сметка" важи за всяко едно фокусно разстояние. Тоест можеш да изключиш стабилизацията ако наличната светлина ти позволява да снимаш със скорост равна или по-къса от тази, която пресметнеш по "формулата". Успех при експериментите!
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #64
          От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

          Аз, такова, знам че ви досаждам с глупавите си въпроси, но ще питам пак, този път обещавам да е още по - глупав... на тези бутoнчета, "Pv" и "AE-L, AF-L"съм си избрал на едното да заключва експозицията и при натискането на бутона се изписва във визьора AE-L, защо когато заключвам фокуса, нищо не се изписва, не трябва ли да се изписва във визьора AF-L? Когато на едното бутонче е избрана функцията да се заключват и двете, пак пише само AE - L, фокусът се заключва, ако трябва да се прекомпозира кадъра примерно, нали, а кога се заключва експозицията?
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #65
            От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

            Получаваш веднага един глупав отговор: Отвори си упътването на картинката със символите показвани във визьора. Там си пише кога какво се изписва на него. Стандартното заключване на експозицията обикновено е при стандартен режим - матрично мерене и единична снимка. Във всички останали случаи си трябва заключване от бутончето.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #66
              От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

              Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
              Привет!
              В така посочената сума се вписват доста от актуалните модели / комплекти на Nikon, например:

              Nikon D3200 с 18-105 VR и 55-200 VR
              Nikon D5100 с 18-105 VR и 55-200 VR
              или дори по-старичкият, но пък с повече изнесени контролери и допълнителен инфо-дисплей Nikon D90 с 18-55 VR и 55-200 VR (щом видеото и мегапикселите не са приоритет).

              Към някои от комплектите има и различни подаръци - чанти, карти, филтри.

              Относно това как ще усещате тялото в ръката си - елате ни на гости във ФотоСинтезис Арт Център на бул. "Васил Левски" 57 в София и изпробвайте различните модели с различни обективи. Колегите пък ще Ви отговорят, ако възникнат някакви въпроси относно спецификите на моделите. Още по-добре ще бъде, ако носите собствена SD карта - така ще можете след това на спокойствие у дома да разгледате кадрите и да вземете окончателно решение.
              Благодаря за предложението! Вече съм в София така, че ще се възползвам от него и ще Ви посетя! Благодаря!
              Георги Танев (0+)
              Land Rover Discovery 1 300 TDi
              Land Rover Club Bulgaria
              0887 930 238, 0878 797 768

              Коментар


              • #67
                От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                Здравейте! Какво мислите за sony DSC-TX30B? С каква карта бихте ми препоръчали да го ползвам или няма значение за картите?

                Коментар


                • #68
                  От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                  Здравейте какъв преходник ще ми трябва за да сложа на Nikon Д90 обектив Хелиос 44М-4/той си е с резба/?
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                    Първоначално публикуван от Емил Трайков Преглед на мнение
                    Здравейте! Какво мислите за sony DSC-TX30B? С каква карта бихте ми препоръчали да го ползвам или няма значение за картите?
                    Привет!
                    За съжаление, моделът все още не ни е попадал в ръцете и не можем да дадем мнение от личен опит. Като изображение не блести, но и не отстъпва особено спрямо други модели с повишена устойчивост.
                    Може би решението с контрол изцяло чрез дисплея за такъв тип фотоапарат не е най-добрата възможна идея, като се има предвид, че най-вероятно често ще се ползва при много силна пряка слънчева светлина или с дебели ръкавици, например.

                    Относно картите - всяка съвременна карта би била подходяща.
                    Последно редактирано от photosynthesis; 21-08-13, 11:25. Причина: Правописна грешка :-)

                    Коментар


                    • #70
                      От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                      Здравейте какъв преходник ще ми трябва за да сложа на Nikon Д90 обектив Хелиос 44М-4/той си е с резба/?
                      Привет!

                      Преходникът, който Ви е необходим, е от типа M42 - Nikon, като например този. Имайте предвид обаче, че преходниците без оптичен елемент за Nikon в общия случай не позволяват фокус на безкрайност. Тези с оптичен елемент пък обикновено влошават доста качеството на изображението.

                      Има вариант с преправяне на самия обектив - ако конструкцията му го позволява - като се монтира байонет на самия обектив и така се избегне необходимостта от преходник. Това обикновено е най-удачният вариант.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                        Здравейте какъв преходник ще ми трябва за да сложа на Nikon Д90 обектив Хелиос 44М-4/той си е с резба/?
                        Понеже момчетата от фотосинтезиса са те прескочили, ще споделя, че за Никон можеш да ползваш два вида адаптери М42–>Никон. С и без оптичен елемент. С оптичния елемент фокусираш и на безкрайхност, но картинката е по-мазна според Никонджиите. Без оптичен елемент фокусираш на няколко метра, което е удобно за макро или за портрети. Та вида на адаптера зависи от идеята за ползване на Хелиоса. Ако те интересува адаптер, който наистина ще ти върши работа, драсни едно лично. И не , не продавам адаптери!

                        П.П. Писали сме заедно със синтезиса.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #72
                          От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                          На мен не ми стана ясно дали ползваме някакви отстъпки,че ми се налага да купувам обективи.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                            Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                            На мен не ми стана ясно дали ползваме някакви отстъпки,че ми се налага да купувам обективи.

                            Ако си прочел темата, трябва да ти е станало ясно. Няма отстъпки засега - ако има, то ще е обявено.

                            Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
                            Относно ТО - обсъждаме схема, която да предложим на администрацията на форума. Ако стигнем до споразумение, ще се постараем през септември да е активна.
                            LZ2NKM

                            Коментар


                            • #74
                              От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                              Наскоро се прибрах от доста високо и никак не съм доволен от това, какво е направила сапунерката ми PowerShot D20.
                              Прекалено голям компромис с качеството заради коравият му нрав и ми дойде в повече.
                              Гледам сега G15 и G1X и ми прави впечатление, че G1X според ревюта прави 2 пъти повече кадри от G15 като двата модела ползват един и същи акумулатор.
                              Това дали наистина е така?
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • #75
                                От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                                Наскоро се прибрах от доста високо и никак не съм доволен от това, какво е направила сапунерката ми PowerShot D20.
                                Прекалено голям компромис с качеството заради коравият му нрав и ми дойде в повече.
                                Гледам сега G15 и G1X и ми прави впечатление, че G1X според ревюта прави 2 пъти повече кадри от G15 като двата модела ползват един и същи акумулатор.
                                Това дали наистина е така?
                                Здравейте!

                                Честно казано, нямаме наша информация от този тип - т.е. не сме разработвали методика за тестване на издръжливостта на батериите за различните модели.

                                Но логиката и официалната информация от Canon насочват по-скоро към обратния вариант - G15 при равни условия да прави повече кадри от G1X. Според методиката за тестове на Canon, става дума за 350 кадъра (G15) срещу 250 кадъра (G1X), което е съвсем логично - най-малкото сензорът на G1X е по-голям от този на G15. А колко точно кадъра ще направите с един заряд в реални условия, зависи вече от множество фактори във всеки конкретен случай.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X