Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

    Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
    Засега нищо не е сигурно - напълно възможно е и да не успеем да го организираме, поради най-различни причини... но поне ще опитаме.
    Дано скоро да ме зарадвате с положителна информация.Не бързам много,но се надявам до към Коледа да се реши въпроса/писал съм на Дядо Коледа в писмото ...обектив.../.
    Отново благодарности най-малкото заради инициативата ви!
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

      Здравейте! Да попитам и аз нещо: Ако закупя от вас фотоапарат Канон 650Д примерно, ще получа ли и ръководство на български? Благодаря предварително за отговора!
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Здравейте! Да попитам и аз нещо: Ако закупя от вас фотоапарат Канон 650Д примерно, ще получа ли и ръководство на български? Благодаря предварително за отговора!
        Само за инфо...Никонd5100 закупен от Фотосинтезис си дойде с доста дебела книга/240страници/ на български.Не съм много сигурен дали примерно и Канон би дошъл,защото все ми се струва,че не е до търговеца предлагащ съответния апарат и марка,а до самия производител или може би официалния вносител за дадена марка....
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

          Може и да си прав. Преди години, когато си купих първия ДСЛР Канон 350Д, го получих без упътване на български. От същия магазин, мой колега си купи Пентакс К10Д с подобна почти 300странична инструкция на български. И все пак да изчакаме "официалния" отговор на колегата.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Здравейте! Да попитам и аз нещо: Ако закупя от вас фотоапарат Канон 650Д примерно, ще получа ли и ръководство на български? Благодаря предварително за отговора!
            Здравейте!

            Да, фотоапаратите са с упътване на български език. Да, наличието му зависи от вносителя, но ние ги изискваме във всички случаи. Понякога се случва да са пропуснати кутии но и тогава се стараем упътването да стигне до клиента, ако не сме забелязали липсата и ние и клиентът ни извести. В още по-редки случаи се случва упътванията да пристигнат от вносителя след апаратите и тогава също се стараем да стигнат до клиентите. В случая с 650D такъв проблем няма.

            Поздрави!
            Последно редактирано от photosynthesis; 06-12-13, 13:50. Причина: Допълнение.

            Коментар


            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              Дано скоро да ме зарадвате с положителна информация.Не бързам много,но се надявам до към Коледа да се реши въпроса/писал съм на Дядо Коледа в писмото ...обектив.../.
              Отново благодарности най-малкото заради инициативата ви!
              Поздрави!
              За съжаление, можем да изпратим към Стара Загора само Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM за Nikon и Sigma 10-20mm f/3.5 EX DC HSM за Nikon.
              Това едва ли ще се промени до края на годината по отношение на двете Tokina и Sigma 17-50, която е по поръчка.

              Поздрави!

              Коментар


              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                Искрено ви благодаря за желанието да ми помогнете,но за съжаление няма да имам база за сравнение.Много хвалят Токина 11-16 като рязък и добър обектив,но аберациите са му били доста големи.Искам да го сравня със Сигма 10-20 f4-5.6 и да преценя,а това в случая няма как да стане.
                Все пак преди Коледа ще дойда до София и ще пробвам различни обективи на място.Ще се радвам да ви посетя и да се запозная с човека който отговаря на нашите въпроси тук лич
                но!
                Та на 22 и 23.12 ще съм по магазините в София/включително и в някой от вашите магазини/ и ако имате желание може да ми оставите координати къде да ви открия разбира се на ЛС!
                Поздрави и отново благодаря за вниманието!
                Последно редактирано от lubashki777; 06-12-13, 17:10.
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                  Благодаря за отговора!
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                    Здравейте бихте ли ме просветлили малко за обективите ?
                    Значи конкретно ме интересува обектива на Nikon coolpix l820 , който се води 4-120мм , равнява ли се като зуум на макс. на dslr пак на nikon примерно 18-105мм? Мисълта ми е дали ще се получи еднаква по увеличение снимка приблизително понеже единия е 120мм а другия 105мм?
                    До колкото разбрах при dslr се гледа мм. на обективите а на съпонерките е обозначено 30х. .. и т.н.т.
                    AUDI A4 с три дифа
                    TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                    Коментар


                    • Re: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                      Nikon coolpix l820 e с еквивалент 22.5 – 675mm сравнено с 35мм камера, а на дслр никон 18-105 се равнява на 27-157 мм. Това 30Х на L820 за да го постигнеш с дслр ще имаш обектив голям колкото телескоп.

                      Коментар


                      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                        А как точно става това сравнение с 35мм камера, защо при приблизително еднакви мм на обективите , еквивалента е различен?
                        AUDI A4 с три дифа
                        TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                        Коментар


                        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                          Според мен защото размера на матриците е различен...
                          Фокусното разстояние на обектива се изчислява като то се умножи по кроп фактора на матрицата.Примерно моята е с кроп фактор/това е съотношението на големината на една матрица спрямо стандарта който пък е 35мм./,1,5 и съответно умножавам мм. на обектива по този кроп фактор,което дава фокусното разстояние на всеки обектив към стандарта.При теб матрицата е доста по-малка и съответно при сходни мм. фокусно разстояние се получава по-голямо приближение!
                          Дано да съм обяснил разбираемо!
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                            Първоначално публикуван от ivwera Преглед на мнение
                            А как точно става това сравнение с 35мм камера, защо при приблизително еднакви мм на обективите , еквивалента е различен?
                            Здравейте!

                            Както колегата по-горе написа, тук основно значение има размерът на сензорите (матриците) използвани в различните устройства за заснемане. Грубо казано, колкото по-малък е размерът на сензора, толкова по-голяма част от кадъра заема един и същи обект, отстоящ на едно и също разстояние, сниман с един и същи обектив. Тази зависимост е прието да се отразява с т.нар. "crop factor", който e съотношението между диагонала на 35мм кадър (още "Лайка формат" - по размера на приетия за стандартен филмов кадър или "full frame") и диагонала на използваемата част на конкретния сензор.

                            В случая, Nikon L820 е със сензор, който е с формат 1/2.3" и съответно кроп фактор 5.64 спрямо 35мм формат. Оттам идва и разликата, за която питате - за да е по-ясно за какъв ъглов обхват става дума и какво можете да очаквате в кадър, е прието номиналните милиметри на обектива да бъдат умножени по кроп-фактора на сензора, който стои зад този обектив.

                            Ако имате желание, можете да погледнете в уикипедия (на английски) за повече и по-пълна информация, както и тук (отново на английски) за калкулаторчета на тези зависимости.

                            Поздрави!
                            Последно редактирано от photosynthesis; 16-12-13, 16:56.

                            Коментар


                            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                              Здравейте,да задам един въпрос,който ме вълнува.Тъй като в момента все още умувам какъв обектив /говоря като фокусно разстояние/ да си купувам за пейзажна фотография основно има нещо с което все пак трябва да се съобразя.
                              Та...интересува ме при един ултраширок обектив на 10 -12мм. системата за правоъгълни филтри/говоря за ето този държач http://magazin.photosynthesis.bg/off...990710006.html /,ще влиза ли в кадър и ако да доколко ще ми губи при кропване в последствие като мм.-говоря като кропна кадъра колко мм. от фокусното ще ми изяжда?
                              Става въпрос за система с размер за филтри 100/150мм. и обектив вероятно на 77мм.
                              Въпроса ми идва при размисли над ситуацията защото:
                              1. За по-голям диаметър система и филтри/говоря за 150/150мм. няма да имам сили,че ценово идва вече много нагорно/
                              2.При един обектив широк примерно 10-12мм. в широкия край ,ако се налага да кропвам и в крайна сметка да остава чист кадър все едно съм снимал на 17мм.,а не на 11мм. какъв е смисъла от въпросния ултраширок?
                              3.Снимането на пейзажи ще е свързано с доста употреба на въпросната система и няма как да намеря вариант да я игнорирам.
                              Та предвид гореописаните 3 положения се питам...какво да правя.Вариант едно е да си купя просто по-тесен обектив/примерно нещо като 17-50 f2.8 на Сигма/,с който няма да има проблем с винетирането на държача.Вариант две е да помисля за по-голям държач и съответно филтри/150/150мм./,но тогава пък ценово скачам много нагоре.Другото което разбрах,но не съм сигурен е,че май държача на Кокин се вижда повече в кадъра при ултра широките/т.е. под 17мм./,отколкото този на Lee...това вярно ли е?
                              Имам наличен държач като този от линка и след обектива мислех да си поръчвам филтри на Lee от вас,ама...сега пък зехецнах в цялата ситуация
                              Основното ми питане е тъй като разбрах,че на фулфруйм матрица този размер филтри и държача винетират на 17мм. ,аз като съм с кроп матрица при мен как ще изглеждат нещата?
                              В крайна сметка...какво бихте ме посъветвали,че в края на седмицата ще идвам в София за обектив и макар вашия магазин да е първа спирка,ще е добре да съм наясно предварително какво ще правя!
                              Поздрави!
                              Последно редактирано от lubashki777; 17-12-13, 08:36.
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                                Здравейте!


                                Държачът ще влиза в кадър на 10 мм при кроп матрица. Доколко ще влиза в кадър, зависи и от други фактори. Lee предлагат адаптер за широкоъгълни обективи (широкоъгълен адаптер за 77мм), който позволява държача да се постави с няколко мм по-близо до челната леща на обектива и така винетирането да е по-малко изразено. Освен това, когато ползвате този държач с широкоъгълен обектив е добре да използвате само един филтър и да премахнете излишните релси, за да не влизат те в кадъра.


                                При 10 мм на кроп матрица на Nikon (1.5х) при използване на широкоъгълен адаптер и този стандартен държач, винетиране има, но то не е много силно изразено. При 11-12 мм винетирането е на границата на забележимото, ако изобщо го има.


                                При Canon кроп нещата са дори малко по-добре, тъй като там матрицата е малко по-малка.


                                Да, би трябвало при равни други условия Cokin да винетират повече, най-малкото защото техните стандартни филтри са по-дебели с 1.5 / 2 мм от тези на Lee – съответно релсите на държачите са по-широки.


                                Като заключение – ако имате нужда от широкоъгълен обектив, винетирането с широкоъгълния адаптер може да не ви смущава чак толкова.

                                Примерни кадри от нас с Nikkor 10-24 на 10 мм и Nikon D7100:

                                1. Стандартен адаптер
                                2. Стандартен адаптер, завъртян под 45 градуса
                                3. Адаптер за широкоъгълни обективи
                                4. Адаптер за широкоъгълни обективи, завъртян на 45 градуса

                                Дано сме били полезни.

                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X