Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    Тя, стара тема и не помня писах ли вече, та ще повторя: Нося, разбира се! Заден диф, няколко полуоски, резервни бутала, шофьорска врата...
    Що товарите колите, бре! Елате да ми видите джипа - празен и добре почистен, и подреден. Е не е да няма - по една крушка от необходимите, фенерче, някой и друг инструмент и задължителният парцал.
    Нека са натоварени, ако си в нищото и ти дотрябва едно парче тел, а такова в добре почистения и подреден автомобил нямаа и какво правиме ? То не че и мойто не е извратено де, поне 200 кила помощни средства имам из колата
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

      Павка, тоя хай-джек къде ще го закачиш
      Имам и няма къде - затова те питам: За какво ти е?

      По темата: И аз нося много инструменти в джипа.
      2 въжета за дърпане: 3 и 8 метра
      няколко къси колана
      4 бр. шегели
      брадва (макар и тъпа)
      3 крика
      2 макари за полиспаст
      кози крак (най-ценното)
      чук
      всякакви гаечни ключове: 7-19
      китайско гедоре
      НЕлоша тресчотка
      кабели, жици и жила (за колело)
      тампони за амотрисьори и ресори
      грес
      раздвижващ спрей (не е вд40)
      кабели за палене
      ръчна помпа
      12 волта компресор
      резервно гумено каре
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

        В нивата оборудването е скромно:
        Три колана, 3, 15 метра и един един метър
        Лопата
        Крик, уазков
        Компресорче
        Куфар с инструменти и всякакви чаркаляци... Ключове една камара и всякакъв вид инструменти
        Една камара, масла, спирачни течности, антифризи...
        Борина едно парче, вестници 1-2
        Дъждобрани
        Балтия
        Моторната резачка е на сезони.. Пролет задължително
        Сигурно има и още щуротии, но не се сещам
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

          Целогодишно:
          Хай-джак, инструменти, лопатка, брадвичка, и колан за теглене

          Лятото добавям и лодка(не е част от оборудването, но е цяло лято в джипката)

          Зимата-два комплекта вериги и чифт снегоходки
          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
          Lexus LS430

          Коментар


          • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

            Джип нямам но с каквото и мпс да съм винаги нося/или местя ако няма/ два пожарогасителкя един 1 кг и един 2 кг.,педантично заменяни на 10 месеца с нови.Преди известно време сериозно се бях замислил да купя и една пожарогасителна граната но реших,че това вече ще граничи с параноя а и е малко спорен ефекта и в незатворена среда.Освен това винаги изрядна аптечка, обезболяващи,фенер кабели за ток, въже и разни други полунепотребни неща.И това без да съм пожарникар.............
            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
            GSM +359 895 236 182

            А Rhf +

            Коментар


            • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

              Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
              И това без да съм пожарникар.............
              Направо си нещатен сътрудник към пожарната с таз подготовка
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                Павка, тоя хай-джек къде ще го закачиш
                Имам и няма къде - затова те питам: За какво ти е?
                Поствам ти снимки от друга тема за хай-джека, относно как бих могъл да използвам джека на Фронти, виж на снимките:


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:026.jpg
Прегледи:1
Размер:174.8 КБ
ID:5563584


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture1%20232.jpg
Прегледи:1
Размер:94.5 КБ
ID:5563585


                Отпред на тръбата на булбара, отзад на теглича и отстрани на джантите с подходящото приспособление, верига и подложка

                Коментар


                • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                  Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                  ... Що товарите колите, бре! Елате да ми видите джипа - празен и добре почистен, и подреден. Е не е да няма - по една крушка от необходимите, фенерче, някой и друг инструмент и задължителният парцал.
                  Някои ги товарят, за да имат какво да пишат в подобни теми, а други, защото слизат от асфалта и искат в гората да могат да разчитат на себе си.

                  А такива с добре почистени и подредени джипчета много ги обичам!

                  "Колега, да ми дадеш ток!" - "ОК, дай кабелите" - "Амииии, нямам ...". Или "Колега, да ме дръпнеш, че съм закъсал" - "ОК. Дай въжето" - "Амииии, нямам". Амиииии, да имаш. Обади се на Пътна помощ!
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Някои ги товарят, за да имат какво да пишат в подобни теми, а други, защото слизат от асфалта и искат в гората да могат да разчитат на себе си.

                    А такива с добре почистени и подредени джипчета много ги обичам!

                    "Колега, да ми дадеш ток!" - "ОК, дай кабелите" - "Амииии, нямам ...". Или "Колега, да ме дръпнеш, че съм закъсал" - "ОК. Дай въжето" - "Амииии, нямам". Амиииии, да имаш. Обади се на Пътна помощ!
                    Е нищо де, твоя нали не е почистен и подреден - кабели и въже нямаш ли?
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Е нищо де, твоя нали не е почистен и подреден - кабели и въже нямаш ли?
                      Откакто на времето си отвисях на един паркинг с лека кола с паднал акумулатор поради липса на кабели, и откакто като новобранец в гората тепах пеша 6 км за да викна помощ срещу заплащане поради липса на достатъчно оборудване, вече имам това, което е необходимо, за да мога да се оправя сам в най-вероятните ситуации. Обаче др. Божич бих го оставил да повика неволята, защото много знае да приказва ...
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-02-14, 17:18.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Обаче др. Божич бих го оставил да повика неволята, защото много знае да приказва ...
                        А то имало игра, това вече е друго
                        Аз въже и кабели карам, няколко отвертки, клещи, нож, хидравлична и спирачна течности и масло(може да се наложи аварийно доливане, колкото да се придвижиш на близо), малка аптечка и пожарогасител.На жена ми в колата оборудването се състои от един телефон, ама не какъв да е - и трите ми номера са на първите три клавиша за бързо набиране
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                          Темата е стара, но за всеки четящ я:

                          ОТ ВАС ЗАВИСИ ДАЛИ ТЕМАТА ЗА НЯКОИ ЧЕТЯЩИ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕИМЕНУВА В "ДЕНОНОЩЕН МАГАЗИН" !

                          Често го напомням, но в повече не може да навреди: форумът се чете от всеки, не само от форумни членове. Не всички четящи тук са със сърце юнашко и помисли чисти...

                          Комбинацията " Публикуване на телефон и населено място в подпис " , " Публикуване на снимка на джипа без да се замаскира номера " и " Публикуване на пълен списък на оборудването винаги налично в колата " може да се окаже неприятна комбинация.

                          Написаното не се отнася към никой конкретно, просто имайте едно на ум - винаги.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                            Раздвижване на темата

                            Аз като пишман новобранец в джипката си имам:
                            -два пет метрови колана по 5 тона. Знам, че са недостатъчни като характеристики.;
                            -метално въже 5 м., 5 тона. По-скоро ще го изхвърля...;
                            -кабели за даване или получаване на ток;
                            -брадвичка;
                            -ръчен трион;
                            -ловджийски нож;
                            -манометър;
                            -ластици за закрепяне;
                            -пожарогасител, аптечка и нужния комплект за пред КАТ;
                            -челник;
                            -насипни батерии АА и ААА;
                            -зарядно за телефон;
                            -мулти функционален инструмент;
                            -двигателно масло за доливане;
                            -WD 40;
                            -насипни инструменти;
                            -бинокъл (от днес);
                            -няколко броя запалки и кибритчета в жабката;
                            -вестник (за разпалване на барбекю);
                            -шише 2л. вода;
                            -тоалетна хартия/салфетки;
                            -дезинфектиращ гел за ръце

                            Предстои:
                            -крик.. за какво ми е резервна гума, ако не мога да си я сменя? ;
                            -ремонтен комплект за гуми-фитили;
                            -по-сериозен колан или въже;
                            -радио станции;
                            -компресор за гуми;

                            Колеги, никой ли от вас не си носи хапчета против диария? Не видях някой да е писал. Смятам, че са много важни.

                            Поздрави,
                            Ники
                            Николай Савов
                            Опел Фронтера А КБ, 2.0
                            +359885 07 00 92

                            Коментар


                            • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                              Горе долу същите нещa с някой рaзличия.Трионa ми е от веригa зa резaчкa с приспособени дръжки,няколко яки гредички зa под криковете /2 броя,винтов и мaслен/и еднa дебелa дъскa ,вършaт рaботa зa подлaгaне ,също тaкa и в по мекa кaлнa почвa осигурявaт стъпковa площ зa под крикa,тръбa зa рaмо нa твърд върток зa гедоре,мaлък комплект гедоре,5кг. чук с желязнa дръжкa,еднa рaницa с всички водни съединения по моторa,3комплектa кaбели свещи и 1комплект свещи,кaпaчкa делко ,пaлец,дебитомер,зaрядно зa aкумулaтор,мощтнa aптечкa без лекaрствa зa диярия,използвaм бяло брaшно и водa ,хем полезно,хем действa безоткaтно.Тaкa нaреченaтa aптекa всъщност е и пaкет зa оцелявaне ,кaто е рaзделен нa отделни пaкети зa по лесно,не е голям ,колкото чaнтa зa лaптоп.В зaвисимост нa кaкво рaзстояние и време тръгвaм пешa в плaнинaтa взимaм товa ,което ми е нaй-необходимо.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                                ..aптечкa без лекaрствa зa диярия,използвaм бяло брaшно и водa ...
                                Я разправи повече за това?
                                Аз имам отличен опит с оцет - две супени лъжици ми действат като алумосил, ама за брашно - не съм чувал...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X