Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

    Вчера в магазин "Стената" до зала "Универсиада" имаше, но само жълти. Цената мисля беше 4 лева на бройка. Казаха, че са слаби за осветление. Основната им цел е маркировъчна. Но трябва да се пробва.
    LZ1GYY
    0898 436 956

    Коментар


    • #62
      До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
      Не е зле да провериш дали тези кабели ще вършат работа.
      От едно прехвърляне не се стоплиха. A има на пазара и такива произведени от жълтите чайници с надпис Made in Germany
      Прикачени файлове
      Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

      Коментар


      • #63
        До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

        Първоначално публикуван от gere Преглед на мнение
        Вчера в магазин "Стената" до зала "Универсиада" имаше, но само жълти. Цената мисля беше 4 лева на бройка. Казаха, че са слаби за осветление. Основната им цел е маркировъчна. Но трябва да се пробва.
        От 1 до 4 л3ва цената е доста различна.... Аз ще си ги купувам от детския магазин. А тези, дето ползвахме със Събин, вършат работа да седиш под тях и да си пиеш бирата, да виждаш нормално събеседника си и на метър наоколо и да си лафите. А за маркировка са отлични.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #64
          До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

          Купих си комплект инструменти на незнайна за мен но много хвалена тук фирма - Acesa
          http://e.serrapedragosa.com/product_...oducts_id=1557
          http://www.outillageprofessionnel.com/produits/id-833

          Някой ползвал ли е техни инструменти ?
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • #65
            До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

            Днес си оборудвах "паркетника'" След дълго и внимателно четене подбрах най-често споменаваните помощни средства, не че с Фрия ще хукна да катеря връх Вола например, но да се намират полезни неща.

            Ей тия работи натъпках в багажника,една мешка и сандъче:
            ръчна помпа
            хидравличен крик/8 тона!/-подарък
            комплект ключове, тресчотки, отверки, свински опашки, 2 метра тел 2мм, наръч телчета.
            комплект резервни свещи, лапички за фарове, стопове, мигачи, кабели разни размери, комплект бушони
            по 2 литра масла+спирачна течност
            3кг чук
            120 см стоманен лост, ф 35, 80 см лост ф 20, два жп крампона
            комплект за лепене на гуми
            полеви брадва, кирка, лопата
            капроново въже ф 16, 25 метра
            20м алпинистко въже ф 8
            стоманено въже за теглене от магазин с куки
            разни други въженца, вързанки+ две 8 метрови колана до 6 тона/презастраховка/ с механизми, ластични въжета с кукички
            4 шенкела, 2 макари, 4 карабинера, 2 куки,
            дебели, здрави чували-едно руло.за събиране на боклуци и за каквото се наложи
            5литрова туба за бензин, 3 лит. за вода
            водоустойчив прожектор с комплект презареждащи се батерии и зарядно за кола, фенерче малко, начелник
            запалка, кибрит, парчета гума, 3-4 парчета сух спирт, топка парцали
            резервен телефон с предплатени симкарти за 3-те оператора+зарядно за кола
            самосветещи пръчки glow stick -5 бр. свирка, 30 пиратки
            два ножа, комплект пластмасова посуда, манерка с ракия и 4 консерви
            неопренова постелка,импрегниран брезент 250/300 см с халки, водоустойчиво пончо, разни други дреболии/само жената да не види презервативите, че става страшно
            Както каза един приятел:"Браво, сега остана и да си вземеш истинско 4х4!"
            Май съм се презастраховал, но нека да ги има, събраха се идеално а и боре съм ги укрепил-не дрънкат и не се лашкат+ осната 2/3 багажник за друго.
            Абе за к'во е цялата тупурдия, след 2 милиарда години Земята ще се взриви така или иначе.

            Коментар


            • #66
              До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

              кирка,лопата въже,брадва ,прожектор,помпа и инстументи.има и много други неща,ама няма къде да ги побера

              Коментар


              • #67
                До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                Първоначално публикуван от fiatkar Преглед на мнение
                ....кирка,лопата, въже,......
                Оф топик
                ....Поп
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #68
                  До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                  Щанги,среден чук ,голяма отвертка ,дълго въже ,малка и голяма лопата , 2-3 здрави парчета дъски по 50-60 санта,2 крика механичен +хидравличен +дебела 12мм метална плоча за подлагане 30х30 ,газов фенер +2 резервни пълнитела(обаче последния път забелязах че трябва и азбестови чорапчета) ,разбира се няколко телефона(сименсите са единствените които имат опция за пускане на крайното стъпало на пълна мощност и са най чувствителни особено по старите -важно е да са на различни мрежи-вивател ми се струва с добро покритие по отдалечените краища) ,гумирани мьонторски ръкавици няколко обикновени ръкавици ,имам и освен това стар навик да нося винаги резервно гориво в туба -поне 5 литра.всички глупости като мачете,1-2 ножа ,сухари ,прожектор със жак за запалка (намерен на варненския битак за 15лв)фенери поне 2 малък и много голям (задължително акумулаторен+кабел ),2 спални чувала +палатка...къси въженца ,походен параклис,малко тамян,светена вода ,разпятие .....опа отплеснах се , майтапа настрана ама по рано носех в леката кола даже и поялници (газов +електрически)

                  как е като за новобранец,отдавна скиторя насам натам ама отскоро с джип
                  8-)

                  Коментар


                  • #69
                    До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                    Моето Терано е товарно и има доста място. Но с мен е само най необходимото(поне за мен): стоманено въже от Зил около 5м, гаечни ключове прибрани в сандъче, няколко вида тел, два или три чифта клещи и черния ми доберман

                    Коментар


                    • #70
                      До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                      Отдавна не съм писал тук, но пък имам новини. Ония светещи пръчки от магазин Джъмбо не стават, една свети, една дефектна.
                      Но по много интересен начин реших въпроса с подреждането. На Битака в София продават празни куфари от разни бормашини. Накупих си такива, изрязах им вътрешните деления и станаха едни чудни куфари, не много угледни, но вършещи работа. И в тях си подредих всичко, пъг ги и надписах. С малко натиск влизат в багажника и не мърдат по никакъв начин. Като ми остане време, ще постна снимка да ги видите.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #71
                        До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                        Отдавна не съм писал тук, но пък имам новини. Ония светещи пръчки от магазин Джъмбо не стават, една свети, една дефектна.
                        Но по много интересен начин реших въпроса с подреждането. На Битака в София продават празни куфари от разни бормашини. Накупих си такива, изрязах им вътрешните деления и станаха едни чудни куфари, не много угледни, но вършещи работа. И в тях си подредих всичко, пъг ги и надписах. С малко натиск влизат в багажника и не мърдат по никакъв начин. Като ми остане време, ще постна снимка да ги видите.
                        Злати да те питам, Битака какво му беше работното време, че отидох неделя към 14:00 и нямаше никой. Мерси.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                          Първоначално публикуван от Giraz Преглед на мнение
                          Днес си оборудвах "паркетника'" След дълго и внимателно четене подбрах най-често споменаваните помощни средства, не че с Фрия ще хукна да катеря връх Вола например, но да се намират полезни неща.

                          Ей тия работи натъпках в багажника,една мешка и сандъче:
                          ръчна помпа
                          хидравличен крик/8 тона!/-подарък
                          комплект ключове, тресчотки, отверки, свински опашки, 2 метра тел 2мм, наръч телчета.
                          комплект резервни свещи, лапички за фарове, стопове, мигачи, кабели разни размери, комплект бушони
                          по 2 литра масла+спирачна течност
                          3кг чук
                          120 см стоманен лост, ф 35, 80 см лост ф 20, два жп крампона
                          комплект за лепене на гуми
                          полеви брадва, кирка, лопата
                          капроново въже ф 16, 25 метра
                          20м алпинистко въже ф 8
                          стоманено въже за теглене от магазин с куки
                          разни други въженца, вързанки+ две 8 метрови колана до 6 тона/презастраховка/ с механизми, ластични въжета с кукички
                          4 шенкела, 2 макари, 4 карабинера, 2 куки,
                          дебели, здрави чували-едно руло.за събиране на боклуци и за каквото се наложи
                          5литрова туба за бензин, 3 лит. за вода
                          водоустойчив прожектор с комплект презареждащи се батерии и зарядно за кола, фенерче малко, начелник
                          запалка, кибрит, парчета гума, 3-4 парчета сух спирт, топка парцали
                          резервен телефон с предплатени симкарти за 3-те оператора+зарядно за кола
                          самосветещи пръчки glow stick -5 бр. свирка, 30 пиратки
                          два ножа, комплект пластмасова посуда, манерка с ракия и 4 консерви
                          неопренова постелка,импрегниран брезент 250/300 см с халки, водоустойчиво пончо, разни други дреболии/само жената да не види презервативите, че става страшно
                          Както каза един приятел:"Браво, сега остана и да си вземеш истинско 4х4!"
                          Май съм се презастраховал, но нека да ги има, събраха се идеално а и боре съм ги укрепил-не дрънкат и не се лашкат+ осната 2/3 багажник за друго.
                          Като се позамислих, всичко това го ВЕРВАМ, може както се казва. Но да останат 2/3 от багажника свободни, ми идва в повече и НЕ ГО ВЕРВАМ !!!
                          А сега два сериозни съвета : 1. Проверявай батерията на резервният телефон. Да не би точно като ти потрябва да е сдала багажа. 2. Съдържанието на манерката също често трябва да се проверява. Особено вечер след хубав или тежък ден. Да не се окаже в сюблимният момент, че е пълна с нам кво си или не дай Боже е празна ! и трети съвет /бонус/ направи списък кое къде е за да е по лесно когато потрябва. А СПИСЪКА ЗАКЛЮЧИ НЯКЪДЕ ДА НЕ СЕ ЗАГУБИ Наистина ми беше много приятно да ти прочета поста. Като знам че в мойто диско все няма място.......
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                            момчета извинявамсе че се намесвам но вие каде ще ходите

                            Коментар


                            • #74
                              До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                              Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                              момчета извинявамсе че се намесвам но вие каде ще ходите
                              Едва ли някой от прежде писавщите ти би отговорил точно на този въпрос. Това са /сме/ люде готови да тръгнат по всяко време във всяка посока стига возилото да е в изправност и с пълен резервоар. Това са /сме/ хора навити за приключения, хора готови винаги да се притекът на помощ на познат и непознат, хора в които откривателският и реформаторски дух на праотците ни дошли от далечните източни земи е още жив.
                              Тази земя, по която тъпча сега,
                              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                              тази земя – не е моя земя,
                              тази земя, простете, е чужда.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                                Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                                момчета извинявамсе че се намесвам но вие каде ще ходите
                                Идваш ли?
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X