Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

    В един сак в багажника имам въже, колани, шегели и дистанционното за лебедката. Имам и една лопата, мачете, нож, бинокъл. Аптечка и пожарогасител се мотаят под седалките за бърз достъп. Стандартните крик и ключ за джанти. Да, след лифта крика вече не става да се ползва на оригиналните си места, но може да вдига от другаде и върши работа.
    Инструментите седят в гаража(сервиза) и се ползват ПРЕДИ нещо съвсем да се е строшило. По този начин вече 20 години не съм ремонтирал или закъсвал на пътя.

    Коментар


    • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      ....
      Понеже исках чанта за инструменти (които се оказаха, че почват от 70-80лв. ), а не куфар, и не намерих брезентов сак, си купих спортен такъв, но относително здрав....
      На битаците , където се среща армейско оборудване от бившата армия , при пазарлък войнишка мешка не надхвърля 10 лв. И още 10 за 2-3 сухарни торби .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        На битаците , където се среща армейско оборудване от бившата армия , при пазарлък войнишка мешка не надхвърля 10 лв. И още 10 за 2-3 сухарни торби .
        Предложих му чанта от новите противогази тип урко ама му е друга концепцията
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

          Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
          И аз съм го преяждал от презатягане. Успях да накарам ключа да превърта на главата на болта. След половин час псуване си напомпах гумата и отидох до гумаджията да я свали.
          Не е презатягането виновно.Ако искате да се уверите - лично си затегнете гайките (болтовете) с динамометричен ключ.На 120НМ.И карайте.След Х време , при проблем с развиването , кой е виновният?Вие , гумаджията , или корозията.Намажете тънко с вазелин.Не казвам смазвайте.Вазелинът не е смазка.Но пък не е хигроскопичен.И пасивира двете метални чясти на винтовата сглобка...
          По - добър блокатор за резби от корозия не съм виждал.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            Не е презатягането виновно.Ако искате да се уверите - лично си затегнете гайките (болтовете) с динамометричен ключ.На 120НМ.И карайте.След Х време , при проблем с развиването , кой е виновният?Вие , гумаджията , или корозията.Намажете тънко с вазелин.Не казвам смазвайте.Вазелинът не е смазка.Но пък не е хигроскопичен.И пасивира двете метални чясти на винтовата сглобка...
            По - добър блокатор за резби от корозия не съм виждал.
            Доста полезна информация. Благодаря. До сега никога не съм го правил.

            Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
            Николай Савов
            Опел Фронтера А КБ, 2.0
            +359885 07 00 92

            Коментар


            • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Не е презатягането виновно.Ако искате да се уверите - лично си затегнете гайките (болтовете) с динамометричен ключ.На 120НМ.И карайте.След Х време , при проблем с развиването , кой е виновният?Вие , гумаджията , или корозията.Намажете тънко с вазелин.Не казвам смазвайте.Вазелинът не е смазка.Но пък не е хигроскопичен.И пасивира двете метални чясти на винтовата сглобка...
              По - добър блокатор за резби от корозия не съм виждал.
              Според магарцедес за метални жанти е 180Нм и 130 Нм за леТни и се маже с трафитна грес, но иначе си прав
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                Не е презатягането виновно.Ако искате да се уверите - лично си затегнете гайките (болтовете) с динамометричен ключ.На 120НМ.И карайте.След Х време , при проблем с развиването ...
                Да бе не е ! Досега ми се е налагало да ползвам тръба за развиване на гайки само след като колата е била в сервиз (не задължително гумаджийски). При лично стягане с динамометричен ключ или кръстачка проблеми с развиване не съм имал.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                  И при мен е така. На старата кола с два комплекта джанти зимни/летни си ги сменях на ръка, на село. Затягам или с кръстачката или щатния ключ на колата и след половин година развивам с усилие аналогично на усилието при затягането. С ключа затягам само с ръце, при развиването обикновено стъпвам отгоре,без подскоци и без удължители. Тънко намазване на болтовете в сервиз съм виждал само веднъж - преди 13-14 години някъде. В домашна обстановка вероятно няма да го направя - все си мисля че джанти/болтове са си изчислени за работа в агресивна среда и с достатъчно запас.

                  П.п. А да, от няколко години и лозарска ножица имам в багажника. Навик от село - едно време изляза ли с колелото някъде навън и ножиците с мен. И сега - чак на мен ми е смешно - по-често ползвам ножицата /аз или други хора/ отколкото ножа
                  Последно редактирано от jordanov sv; 27-10-16, 10:58. Причина: селски спомени

                  Коментар


                  • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                    За джантите има хубаво правило - ако с ръка ги завиеш, с крак ще ги отвиваш. Не ги завивай с крак.

                    Коментар


                    • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                      Да, абсолютно. 83-4 година съм го научил, като карахме практика в ДАПа.

                      Коментар


                      • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Според магарцедес за метални жанти е 180Нм и 130 Нм за леТни и се маже с трафитна грес, но иначе си прав
                        За нютоните съм съгласен, обаче ако сложиш смазка натягането НЯМА да е валидно защото смазката променя ситуацията значително; аз лично надрасквам с прост сив молив(графит) по гайката/болта и стягам с динамоментричен; при мен, забелязах читавите гумаджии се презастраховат и затягат малко ПОД спецификацията, но малоумните натягат до откат и после има рев и сополи.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          съгласен
                          Абе аз казвам како пишат от цедес, пък кой съгласен или не нали

                          Моя ключ за гуми е има няма метър и пеесе и пак се случва да се опре нещо. Е тогава се чука с големия съветник и други пинизи.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                            Ако всички четяха инструкцията на Цедес, той щеше да се троши като УАЗ.

                            Коментар


                            • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Ако всички четяха инструкцията на Цедес, той щеше да се троши като УАЗ.
                              Не те разбрах?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Ако всички четяха инструкцията на Цедес, той щеше да се троши като УАЗ.
                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Не те разбрах?
                                Ми, вникни по-добре в казаното.
                                Ше стане забавна и тая тема.

                                Преди 2-3 дни си свалих кръстачката, поради редукция на всичко в джипа, и останах само по телескопичен ключ,
                                а това ми стои в жабата.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:147758100666479179495.jpg
Прегледи:1
Размер:117.9 КБ
ID:5732458

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14775810918731304246165.jpg
Прегледи:1
Размер:86.7 КБ
ID:5732459

                                Синичкото също, откакто, след смяна на съединител, почти ми падна кардана в Пловдив.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X