Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

    Не е толкова ниско. Сега като писах се сетих, че още не съм го пробвал. И веднага се поправих. Добро е! Прави струя около милиметър и половина и я отпраща на повече от три метра, което говори за добро налягане. Мисля предостатъчно.
    LZ1GYY
    0898 436 956

    Коментар


    • #47
      До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

      Съвсем от скоро съм собственик на диско 300 tdi с 3 врати.Хубаво е човек да има всичко необходимо под ръка но не мога да измисля къде да сложа дори 1\3 от описаните вещи.Една-две по-големи кутии биха свършили работа но някакси не ми се ще да ми се търкалят нещата при всяка дупка или по остър завой.Ще се радвам ако някой сподели как е решил проблема.
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • #48
        До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
        Съвсем от скоро съм собственик на диско 300 tdi с 3 врати.Хубаво е човек да има всичко необходимо под ръка но не мога да измисля къде да сложа дори 1\3 от описаните вещи.Една-две по-големи кутии биха свършили работа но някакси не ми се ще да ми се търкалят нещата при всяка дупка или по остър завой.Ще се радвам ако някой сподели как е решил проблема.
        За да не се търкалят нещата из багажника,се ползват ластици или,още по-добре,ластични мрежи.Вече,ако подредиш повечко неща в кутий,може да се направи нещо,като двойно дъно на багажника,абе,требе си малко творчество,според случая.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #49
          До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

          Идеята за двойното дъно ми допада но няма ли да пречи на страничните задни седалки и евентуално на сядащите там ?
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • #50
            До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

            Тя, нивата, горката, какво ли събира.... Виж, в джобовете на УАЗ-ката имаше всичко - включително и нови форми на живот.. Та, в кратце: сандък с инструменти, капакът му става да се свали и подложи под крика ; ТЕЛ! въжета, гумени ботуши с вълнени чорапи, брадви, лопати (сапьорните лопатки Solingen от първата световна са нещо невероятно - още се намират във военните магазини, подострени странично стават и за мачете); кабели, маркучи, тръбички (дето е текло - пак ще тече...); фенер към запалката с бая дълъг кабел; съгравяща течност (52 градуса, двойно препечена); вода 10л туба; спирачна течност; антифриз концентрат (през зимата); моментно лепило; ПРЕЗЕРВАТИВИ; яке и дъждобран; брезент; крушки; резервни цигари и кибрити, запалки, пушка, патрони, бинокъл, пожарогасител под седалката...
            Бахмааму, чудя се все що ми е пълен багажника...
            Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

            Коментар


            • #51
              До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

              Леле,леле, аз съм един щастлив човек със мнооого здрав джип,и не ми се налага да нося инструменти.Имам въженце-нали все пак имам джип-може да потегля някого,имам презервативи-сещате се имам джип -може да опъна нещо,а и самобръсначка нося,че това де,за опъването може да не хареса побелялата ми брада.А като ходя в гората просто внимавам къде се пъхам.
              Румен Николов

              0888 358 572

              Коментар


              • #52
                До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                За да не се търкалят нещата из багажника,се ползват ластици или,още по-добре,ластични мрежи.
                С ластици трудно ще задържиш на място тежичко сандъче с инструменти например.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #53
                  До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                  Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                  Съвсем от скоро съм собственик на диско 300 tdi с 3 врати.Хубаво е човек да има всичко необходимо под ръка но не мога да измисля къде да сложа дори 1\3 от описаните вещи.Една-две по-големи кутии биха свършили работа но някакси не ми се ще да ми се търкалят нещата при всяка дупка или по остър завой.Ще се радвам ако някой сподели как е решил проблема.
                  Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                  За да не се търкалят нещата из багажника,се ползват ластици или,още по-добре,ластични мрежи.Вече,ако подредиш повечко неща в кутий,може да се направи нещо,като двойно дъно на багажника,абе,требе си малко творчество,според случая.
                  ....
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-07-08, 21:24.
                  Land Rover Discovery:
                  - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                  Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                    Наистина интересно решение .Ще има място дори за любимите ми компоти от дренки които са незаменими когато човек се осере(от простотия)
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                      С ластици трудно ще задържиш на място тежичко сандъче с инструменти например.
                      Никъде не съм казал,че можеш да вържеш с ластици големи предмети,точно напротив-според обема и теглото на превозваното оборудване,се организира укрепването му.Ако ти кефне,можеш и за пода,да го "заковеш"-въпрос на избор и труд и творчество.
                      Ето,колегата Петракиев е дал чудесен пример.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                        Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
                        Леле,леле, аз съм един щастлив човек със мнооого здрав джип,и не ми се налага да нося инструменти.Имам въженце-нали все пак имам джип-може да потегля някого,имам презервативи-сещате се имам джип -може да опъна нещо,а и самобръсначка нося,че това де,за опъването може да не хареса побелялата ми брада.А като ходя в гората просто внимавам къде се пъхам.
                        Дай боже всекиму, лошо няма, да ....нещо, но виж колега ти по принципа на планинарите "кой каквото си носи и каквото си води" или забърсваш по магистралата. Самобръсначката е оригинално, и моята брада нещо взе да побелява, чудя се защо .
                        Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                        Коментар


                        • #57
                          До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                          Замечтах се по горния пост и без малко да пропусна да се похваля, споделя и посъветвам. От известно време имам в джипа си "Trial Jack" 48 inch, закупен от електронния магазин тук, за такива като мене без лебетка, в предвид че карам и сам ...безценна придобивка. И още .... имах проблем с акумулатор и узрях за кабел за прехвърляне ток...21 BGN от OMW 300 А.
                          Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                          Коментар


                          • #58
                            До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                            От презервативите за по 50ст.(пейсе стинки) стават перфектни водоустойчиви калъфчета за ГСМ-и и малки фенерчета

                            П.С.Лошото е когато си с габровска нишка(като мен, е родом де ) и пробваш да си сложиш двата ГСМ-а и документите на мотора в един и същ...предпазител, за да не похабиш няколко за целтта

                            Коментар


                            • #59
                              До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                              Първоначално публикуван от Christo Преглед на мнение
                              ... имах проблем с акумулатор и узрях за кабел за прехвърляне ток... 21 BGN от OMW 300 А.
                              Не е зле да провериш дали тези кабели ще вършат работа. Защото има едни китайски, който изглеждат солидно, ама това е само на пръв поглед. В същност дебела е само изолацията, а жичката вътре е колкото да не е без хич. Аз си разнасях сума ти време едни такива уж 500А и, когато потрябваха, не можаха да свършат работа, та се наложи да се преработят - от тях останаха само щипките, а кабелите бяха подменени с по-истински.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                Пиратките са отлични за две неща - ако имаш нужда от силен звуков сигнал в случай на загубване или при търсене, и второ, стряскат разни опасни животни като подивели кучета. Ползвал съм ги и да разпъдя едни глигани в резервата Баюви дупки-Джинджирица в Пирин.
                                Като казах подаване на сигнали и ориентири, мисля да се сдобия с няколко от тези американски щуротии, дето като ги пречупиш, в продължение на часове излъчват мека цветна светлина. На английски им казват "glow stick". Изключително са удобни за означаване на разни неща в тъмнината и дори като по-меко осветление. А се замислям и за няколко от тези факли, които палят по стадионите и горят по половин час. В екстремна ситуация са много полезени.
                                Аптечка, пожарогасител и триъгълник с жилетка има във всеки автомобил, пък идеята тук е какво още носим в гората освен обичайните неща. Та затова и никой не ги споменава отделно.
                                Въпросните светещи пръчици наистина ги има в магазин Джъмбо на бул.България в София. Това е до Билата. Цената им почва от 1 лев за най-малките и стига до 5 за големи като дебърцина. Има и различни цветове - жълт, зелен и розов. Аз купих няколко от най-малките, ще ги пробвам и ще пиша пак. Тия, които Събин беше взел от Америка, светеха по 6-8 часа. Дано и тия са такива.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X