Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

    Първоначално публикуван от Filo Преглед на мнение
    Освен всичко дискутирано в тази тема ми се струва, че в джипчето е добре да има и един манометър с възможност за изпускане на налягането в гумите. Няколко пъти зимата ме е спасявал тоя трик. И за това искам да си намеря такъв тип манометърче, щото ся ги изпускам по усет.
    Има ги в повечето магазини за автоаксесоари. Освен всичко друго, помага да поддържаш едно и също налягане в гумите, а не да се чудиш колко те лъже манометърът на строшената помпа на поредната бензинджийница.
    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

    Коментар


    • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

      Първоначално публикуван от badeff
      Има ги в повечето магазини за автоаксесоари. Освен всичко друго, помага да поддържаш едно и също налягане в гумите, а не да се чудиш колко те лъже манометърът на строшената помпа на поредната бензинджийница.
      Това което казваш е вярно, а запитал ли си се колко точен е уреда който си купуваш аз ползвам от старата жигула и знам, че мери малко в +.
      По темата в колата имама два крика, въже за теглене, тир колан, брадвичка,лопатка,туба с 5 литра гориво и една джага спортен модел.
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

        1.Инструмент включващ (гидория,гаечни ключове,отверки,клещи,скоби-разтегателни,чук и болтове и гайки)
        2.двигателно масло,хидравлично,антифриз,течност за чистачки или по точно винаги имам една 5л туба с вода,флакон за разяждане на ръжда
        3.задължителното инструмент за оцеляване(брадва малка и голяма,сапьорна лопатка и корка,трионен шнур,клинове куки и няколко малки макари раменни,около 100-120м паракорда с набор карабинери),средства за оцеляване(спален човал,само-разпъваща палатка,всички видове запалителни средства като кибрити,запалки на газ и бензин както и две магнезиеви,одеало и възглавница,шалте с постелка) набор за първа помощ и не само за първа Няколко ножа въжета различни,тъй наречения "горски дявол" комплект съдове и пригори за готвене,пиростия.Задължително комплект дрехи и той е "гора-текс" с чифт обувки!
        Сигурно пропускам нещо защото това го пиша далече от Джипа си!!Всичко това се събира в кутия тип "ГОРИЛА" това е тактически вид на американската армия и 90% от инвертара ми е тактическа екипировка от различни армии изпитана компактна и доказана!!
        Да забравих енергийни напитки и храна с дълаг срок на трайност и естествено "храна" гориво една туба 10л с дизел фенери два един голям тип лампа и малък тактически!И естествено моя верен приятел неразделния ми "Берета М9" с поне 3 пълнитела носяго че там от където съм има доста диви животинки )))!Общо взето е това
        Христо Георгиев-0889022988
        Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

        Коментар


        • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

          Първоначално публикуван от madshpic Преглед на мнение
          1.Инструмент включващ (гидория,гаечни ключове,отверки,клещи,скоби-разтегателни,чук и болтове и гайки)
          2.двигателно масло,хидравлично,антифриз,течност за чистачки или по точно винаги имам една 5л туба с вода,флакон за разяждане на ръжда
          3.задължителното инструмент за оцеляване(брадва малка и голяма,сапьорна лопатка и корка,трионен шнур,клинове куки и няколко малки макари раменни,около 100-120м паракорда с набор карабинери),средства за оцеляване(спален човал,само-разпъваща палатка,всички видове запалителни средства като кибрити,запалки на газ и бензин както и две магнезиеви,одеало и възглавница,шалте с постелка) набор за първа помощ и не само за първа Няколко ножа въжета различни,тъй наречения "горски дявол" комплект съдове и пригори за готвене,пиростия.Задължително комплект дрехи и той е "гора-текс" с чифт обувки!
          Сигурно пропускам нещо защото това го пиша далече от Джипа си!!Всичко това се събира в кутия тип "ГОРИЛА" това е тактически вид на американската армия и 90% от инвертара ми е тактическа екипировка от различни армии изпитана компактна и доказана!!
          Да забравих енергийни напитки и храна с дълаг срок на трайност и естествено "храна" гориво една туба 10л с дизел фенери два един голям тип лампа и малък тактически!И естествено моя верен приятел неразделния ми "Берета М9" с поне 3 пълнитела носяго че там от където съм има доста диви животинки )))!Общо взето е това
          Може ли снимка на това всичкото оборудване в багажника на джипа?
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

            Постоянно в джипката има:куфар с инструменти,спрей за ръжда,голяма брадва,голям чук,масло за двигателя,хидравлично,спирачна течност,колани за теглене,шегели,въжета и въженца,копресорче за помпане на гуми за запалката,кабели за подаване на ток,ключ за гуми с удължаващо се рамо,крик,бушони,крушки,запалки от които едната е с фенерче,работни ръкавици и згъваема маса.Сега кото се разрових в куфара с инструменти намерих и пакетче с грес,но едвали ще се ползава някога.Когато тръгна на разходка в гората или на риболов в джипа се прибавят много други неща като моторна резачка без която не тръгвам никаде,мачете,фенер,челник,понякога голям халогенен прожектор.Има още доста неща но те не седят винаги в джипа и се ползват според вида разходка и според нейната продължителност.

            Коментар


            • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

              Това е малка част от нещата който са постоянно в колата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_5061.jpg
Прегледи:2
Размер:143.7 КБ
ID:5312728Отпред при двигателя са кирка,лопата,колани,въжета,подвижна лампа.
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                Задължително,а и не заемат никакво място - нокторезачка и пиличка за маникюр....налага се,според пасажерите

                Коментар


                • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Ето какво си нося аз във витарата:
                  Една стара платнена чанта с ключове и една гидория в насипно състояние. ...
                  От вторник вече няма да е насипно. Свържи се с музовир да се разберете.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                    Първоначално публикуван от madshpic Преглед на мнение
                    ...Всичко това се събира в кутия тип "ГОРИЛА" това е тактически вид на американската армия и 90% от инвертара ми е тактическа екипировка от различни армии изпитана компактна и доказана!!
                    Може ли една-две снимки на кутията тип Горила - окомплектована със снаряжението?

                    Коментар


                    • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Може ли една-две снимки на кутията тип Горила - окомплектована със снаряжението?
                      И аз това помолих, ама...сигурно няма фотоапарат колегата...
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1318 filled.jpg
Прегледи:1
Размер:22.3 КБ
ID:5314878 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_13608_1.jpg
Прегледи:1
Размер:10.1 КБ
ID:5314879
                        Не съм сигурен, че в хамериканската армия са го чували тоз сандък.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          брадвичка(за 7 лв от Кауфланд, но без последващо заточване и закаляване не струва..
                          Извинявам се за невежеството: как се извършва допълнителното закаляване (а защо не и заточване)? Нещо специфично ли е или може да се направи и в "домашна обстановка"?
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]376923[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]376924[/ATTACH]
                            Не съм сигурен, че в хамериканската армия са го чували тоз сандък.
                            Тоз пластмасов панер ли носи гръмкото име: Горила!
                            На жената кухненските кутии са по-свястни.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                              Каква хубава тема как не съм я забелязал досега, по темата винаги имам голям комплект гедоре, гаечни ключове, медна тел, лопата, чук, wd40, диоден фенер с дълъг кабел, колан за теглене, ловджийски нож, и къмпинг оборудване при нужда и резачка, остава да си купя един хай джек и според целта на пътуванията се оборудвам подходящо.

                              Коментар


                              • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                                Тя, стара тема и не помня писах ли вече, та ще повторя: Нося, разбира се! Заден диф, няколко полуоски, резервни бутала, шофьорска врата...
                                Що товарите колите, бре! Елате да ми видите джипа - празен и добре почистен, и подреден. Е не е да няма - по една крушка от необходимите, фенерче, някой и друг инструмент и задължителният парцал.
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X