Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
    По въпроса отдавна се работа, има отделна тема за Движение за взаимопомщ извънт пътя, но Вие като младши участник още нямате достъп там и трябва да кандидатствате за допускане. порацгледайте бутона персонални насторйки-членство в групи

    Благодаря за съвета-кандидатствах

    Коментар


    • #92
      До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

      Привет колеги,
      както е видно също съм "младши участник" , което съвсем не означава , че съм от скоро в автомобил.
      Към всичко описано от колегите ще добавя няколко дребни и важни/според мен/ нещица.
      - ръчна лебедка/ нямам електрическа/не ми се е налагало да тегля джипката до сега но на два пъти ми е помагала да изтегля пропаднала караваната там където е трудно маневрирането
      - багажник на тавана / не го свалям/ според мен на тавана разпределям товара по равномерно върху двата моста, въпреки изнасянето на тежеста във височина
      -ДОБРИ гуми според сезона и начина на натоварване.Според мен много хора допускат компромис с надеждата колко добре са се ''подготвили"
      - адаптор за хай джака / монтиран е вътре под прозореца за захващане за джантата тъй като колата не е подготвена изрично за захват по броните и праговете.
      Всички вече изброени инструмнети, въже за теглене, кабели, вериги/ само през зимата естествено/
      Успех

      п.п. без въдици не тръгвам на никъде
      Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
      Димитър Димов +ЧЧ7784854894

      Коментар


      • #93
        До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

        И все пак не видях кутия с грез

        Коментар


        • #94
          До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

          Първоначално публикуван от pepi tuning bg Преглед на мнение
          За резервоара 5л. е добре за питейна вода ,но за миене или по-дълго пребиваване на пусти места като блата или язовири( уж съм рибар) си мисля поне 20л.
          Някой купувал ли си е подвижен душ от Вромос има ли впечатления?
          В момента в Мосю Бриколаж продават страхотни 20 литрови туби за вода с канелка и допълнителна малка капачка с тесен отвор отгоре. Гръцко производство, зелени, с цена 12 лева и нещо. Много добре направени. Пълниш през стандартния отвор отгоре, като искаш да тече, отваряш малкия отвор отгоре и канелката отдолу и имаш функционираш умивалник. Другото готино нещо го има в Баумакс, за 8 лева от тези 5 литровите соларни душове. Черна найлонова торба, която се пълни с вода и има накрайник с душче. Пълниш, слагаш на слънце и след някой и друг час имаш хладка вода за миене. В Албания дори се поизкъпах с такъв душ. Обичам полезните, евтини и качествени неща, а тия и двете са такива.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #95
            До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

            Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
            ... вериги/ само през зимата естествено/...
            Веригите са полезни не само през зимата
            Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

            Коментар


            • #96
              До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

              Ето какво има и в моя целогодишно като се има в предвид, че с него се свалят дърва и трупи: резачка и консумативи към нея; 2бр. колани с трисчотки; 15м. тел. въже за удължение към ел.лебетка; 12м. синджир от телфер; подвижна ролка; брадва; 3т. крик ама резервна гума не нося- пречи ми; шишета с вода. Презервативи като някои колеги НЕ, но съм се замислял много за ПАМПЕРСИ- да съм подготвен за среща с БАБА МЕЦА
              0877 877 297

              Коментар


              • #97
                До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                Аз съм си разделил оборудването на няколко части:

                Постоянно:
                • Гидоре
                • Пълен набор ключове до 24
                • Чук
                • Въжета (минимум 2 винаги)
                • Антифриз или вода за радиатора
                • Течност за чистачки
                • 2 комплекта резервни предпазители(много гърмят из водата)
                • Масло за двигателя
                • Сгъваема малка лопата
                • Hi-Jack и стандартния крик на Патрола
                • Луменисцентна лампа с 4м кабел
                • Кабели 3м(300A)
                • Голям нож
                • Малък фенер
                • Голями пакети мокри и сухи кърпички

                Off-Road:
                • Комплект на T-Max за лебетката
                • Поставка за по-голяма площ за Hi-Jack
                • Скарата
                • Комплект за пикник
                • Дървени въглища и разпалки
                • Брадва Фискарс

                Зимана екипировка:
                • Комплект вериги

                Все още обмислям идеята за сгаваем трион за Off-road екипировката.
                One Planet, One Internet!
                We Are All Connected!

                Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                Коментар


                • #98
                  От: До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                  Актуално- В "Бриколаж" на "Цариградско шосе" има подвижни душове по 15L за 10 лв., но на FISKARS са доста по-скъпи продуктите , отколкото при вносителя.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                    С всичкото изброено оборудване по камънаците сме като ударна секция. Как Ви издържат нервите? Аз полудявам като ми се раздрънчи. Едрите неща могат да се укрепят, но за дреболиите - абсурд. Тапи за уши?

                    Коментар


                    • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                      За руските машини важи следната констатация.Самая важная част ета длинная манивела и передная кука.

                      Коментар


                      • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                        Първоначално публикуван от Павлов Преглед на мнение
                        С всичкото изброено оборудване по камънаците сме като ударна секция. Как Ви издържат нервите? Аз полудявам като ми се раздрънчи. Едрите неща могат да се укрепят, но за дреболиите - абсурд. Тапи за уши?
                        Ъъъ, не за да те засегна или обидя нещо, ама ако едното дрънчене те дразни-какво търсиш по камънаците? Пак казвам-не се заяждам, ама нещо не ми се вързва.
                        Ето какво си нося аз във витарата:
                        Една стара платнена чанта с ключове и една гидория в насипно състояние. Вътре също има и болтове, гайки и шайби от 5 до 12 мм-не се знае каква бурма ще ти потрябва в гората.
                        Джека и "нещото" за вдигане направо за джантите(по идея на Стефан) почти никога не излизат от жипката.
                        Тел, миши опашки, някакви кабелчета се въргалят някъде из "багажника" не знам точно къде, ама знам, че ги има-при необходимост ще ги намеря из всичкия панаир.
                        Репелента против комари който наскоро си поръчах от Musovir и литрова бутилка ракия също са в задните джобове. Мултицета се старая да не го забравям...
                        Запалки имам(две) в жабката, брадвичка(за 7 лв от Кауфланд, но без последващо заточване и закаляване не струва), и май е това.
                        И когато закъсам някъде-или клещите ги няма, или отвертката съм забравил в гаража.
                        Винаги носете телефон със заредена батерия-както някой по-горе писа-по телефона може да се обадиш на приятели, а те винаги могат да ти донесат каквото е необходимо.
                        А най-нужен е късметът.
                        Но една позната казва: Късметът е както си го накъсметиш...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                          Аптечка, сигнална жилетка, триъгълник,

                          голям китайски чук (който според Стефан е боклук и ще ме убие като се пръсне на парчета), малък (но як) хидравличен крик с дебело пърче дъска за подложка (ако се наложи извън коловози), гедоре,

                          универсален водопроводен ключ, клещи, отверки,

                          швейцарско ножче, комплект гаечни ключове, скапан китайски (най-вероятно) бинокъл (имитиращ СССР-ски военен),

                          малко тел, всевъзможни гайки и винтчета, всякакви рапидки,

                          високи ботуши (тип грипове, но не пускат вода от никъде), "кучешко" одеало, два голями найлонови чувала (с повишена UV защита, използвани за екпедиции на Еверест),

                          бандажна лепенка, изолирбан (така ли се пише?), много свински опашки,

                          пълен комплект резервни бушони, голяма гъба, винаги шише прясна вода,

                          малко двигателно масло, туба с 5л. бензин, стари чистачки,

                          два парцала (не са много добри - ще ги сменям ), стъргало за лед, ключ за гуми (естествено),

                          четири резервни свещи (за колата де, не да си светя), кибрит с няколко клечки (трябва да се презареди скоро), крачна помпа, фенерче...

                          За друго не се сещам...

                          Предстои да се оборудвам с:

                          компресорче (събирам пари за качествено, че китайските са пълен боклук),
                          сериозни кабели за даване или приемане на ток,
                          резервен ремък за алтернатор (благодарение на тази тема се подсетих, че нямам),
                          вериги за зимата (имах бусови, но се оказа, че са малки за Нива),
                          джек (но най-вероятно няма да е в този живот).

                          Коментар


                          • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                            За сега имам само един много готин колан за теглене, 10 тонен. по нататък ще се оборудвам с повече.
                            Ford Maverick 2.4i
                            Лудоста не е болест, тя е призвание!!!
                            0896064492

                            Коментар


                            • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                              В мойта джипка за сега има само:
                              малка кирка
                              брадвичка
                              малко инструменти
                              масло за двигателя
                              въже
                              2-3 бутилки вода
                              кибрит
                              нож

                              За идващия сезон предстои набавяне на малко повече оборудване(най-вече макара/лебедка около 5 тонна),ама пусти парии...

                              Коментар


                              • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                                Освен всичко дискутирано в тази тема ми се струва, че в джипчето е добре да има и един манометър с възможност за изпускане на налягането в гумите. Няколко пъти зимата ме е спасявал тоя трик. И за това искам да си намеря такъв тип манометърче, щото ся ги изпускам по усет.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X