Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Правилното въже.

    Ако мислите, че е реклама моля изтрийте тази публикация. Не знам дали сте се заглеждали в този сайт но там освен тези въжета има доста интересни неща на добри цени. Също така собственикът на фирмата е от много години фен на Land Rover (това е за LR феновете) и прави offroad курсове както и издава много учебни материали за offroad. Лебедките и др. аксесоари които продава са може би правени в Китай но са негова лична селекция и са с подобрения спрямо брандираните под друго име. Според мен много има какво да се научи от него за теглене, лебедки и крикове - особено от лаици като мен

    Коментар


    • От: Правилното въже.

      Малко ъпдейт с моето въже. Вчера се позакопахме в едни калища около Банево, и аз нали съм аматьор, проснах Паджерото направо по корем на твърдото с три от гумите в дълбоката тиня. Е, въжето издържа. Без особена засилка, разтегна се прилично, и ме изтегли доста плавно. Кратко видео ето тук.

      Първоначално публикуван от demonizator Преглед на мнение
      Така, днес ми остана малко време и ето какво сътворих с това 16 мм въже. Явно няма да го използвам много, но поне да е готово когато евентуално потрябва..

      Гледах и направих два възела девятки в двата края, намерих и някаква дебела кожа за предпазители, стана малко повечко от 7 метра. Как ви се струват възлите?

      [ATTACH=CONFIG]769233[/ATTACH]

      Коментар


      • От: Правилното въже.

        Моите въжета пристигнаха. Това е кинетичното въже. Бутилката е от 600мл.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150601_205118.jpg
Прегледи:1
Размер:114.0 КБ
ID:5664513
        с това може да се захване на две куки на Defender. Така няма нужда от усилване на заводските куки. Това въже е дълго 2 метра и е спомагателно.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150601_205144.jpg
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5664514
        А това е нормално въже за теглене 4и1/2.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150601_205158.jpg
Прегледи:1
Размер:143.7 КБ
ID:5664515

        Коментар


        • От: Правилното въже.

          Добре е, само кажи на колегата си с ровъра друг път да не го мързи, а да направи една маневра, и да те дърпа като самия ровър се движи напред, а не назад.
          За да няма после тема-строших мостовете докато вадех паджерото
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Правилното въже.

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Добре е, само кажи на колегата си с ровъра друг път да не го мързи, а да направи една маневра, и да те дърпа като самия ровър се движи напред, а не назад.
            За да няма после тема-строших мостовете докато вадех паджерото
            +1
            В почти същата ситуация на диското строших преден диф и каре (от мързел да обърна в гората )
            rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
            0898 51 31 46

            Коментар


            • От: Правилното въже.

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Добре е, само кажи на колегата си с ровъра друг път да не го мързи, а да направи една маневра, и да те дърпа като самия ровър се движи напред, а не назад. За да няма после тема - строших мостовете докато вадех паджерото
              Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
              +1 В почти същата ситуация на диското строших преден диф и каре (от мързел да обърна в гората)
              Хахах, напълно съм съгласен и му казах същото, но лошото е, че при него не е от мързел, а от британски инат

              Коментар


              • От: Правилното въже.

                Първоначално публикуван от demonizator Преглед на мнение
                Хахах, напълно съм съгласен и му казах същото, но лошото е, че при него не е от мързел, а от британски инат
                Ще те разбере ,ама по скъпия начин
                rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                0898 51 31 46

                Коментар


                • От: Правилното въже.

                  А каква е причината за подобно къртене при теглене на заден ход?

                  Коментар


                  • От: Правилното въже.

                    По-голямо натоварване на предният мост който е по-слаб по-принцип.

                    Коментар


                    • От: Правилното въже.

                      Но нали куките са на шасито? Или просто заради факта, че много по-голям дял от тежестта (и натоварването) се поема от предния мост?

                      Коментар


                      • От: Правилното въже.

                        На коя жипка предният мост е по-слаб от задния и защо?

                        Коментар


                        • От: Правилното въже.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          На коя жипка предният мост е по-слаб от задния и защо?
                          На много, основно парт тайм
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Правилното въже.

                            Само че, обсъжданото Диско си е фултайм. Най-вероятно човека няма теглич, затова дърпа назад. Или има,но го мързи да го монтира ? Диско 3 няма куки за теглене отзад . Не е предвидено за евакуатор ,а него да го теглят като закъса . Я какво яко ухо са му сложили отпред.
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • От: Правилното въже.

                              Е то Диското изначално няма здрави мостове, че някой да е по-здрав
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Правилното въже.

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Е то Диското изначално няма здрави мостове, че някой да е по-здрав
                                Въпросното е с независимо окачване...
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X