Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Правилното въже.

    Добре де, защо да е задължително омега?
    С какво U шегелите са по-лоши?

    Не споря, просто това ми е било въпрос(и още ми е), та ако някой знае...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Правилното въже.

      Първо, защото омегата е с по-голяма възможност да поеме в себе си колана (колкото и широк да е) и второ, защото омегата поема натоварването при опън и поддава еластично, вместо да се изкриви болта.
      Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
      Стефан Арзатов

      Коментар


      • От: Правилното въже.

        Ммм, и с двете твърдения не съм съгласен.
        Шегелите са измислени много, много преди на мода да дойдат коланите. Тогава се е работело със стоманени въжета, та тезата за ширината на колана издиша.

        Относно поддаването под товар- не мисля, че шегелите поддават, или поне не са мислени да работят така. От шегела се очаква да бъде тъпо желязо, което служи единствено за връзка, а всичката работа по еластичност се поема от въжето. И бидейки "тъпо" се очаква да се държи като такова-да е здраво и неподатливон а усилията на които е подложен.
        Както е всъщност.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Правилното въже.

          На сканията 40т. окопана се чупят ушите за дърпане, ни шегел ни колан.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: Правилното въже.

            Омегата поема добре натоварване в различни ъгли, другия работи добре само в една посока (на сгъвката)
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Правилното въже.

              +1 Точно казано.
              Последно редактирано от georgipetkov64; 08-04-15, 23:33.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • От: Правилното въже.

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Омегата поема добре натоварване в различни ъгли, другия работи добре само в една посока (на сгъвката)
                Тогава идва въпроса болта откъм куката на колата или откъм ухото на колана?

                Подсказка: не зависи от формата на шегела.
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • От: Правилното въже.

                  Виждал съм изкривено шаси на джип от теглене с удар,даже не едно,но скъсан шегел още не,а изключително използваме китайски по разходките,така че дърпайте си смело,е разбира се не с ония 4-5милиметровите.
                  Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                  Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                  Враца

                  Коментар


                  • От: Правилното въже.

                    Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                    Подсказка: не зависи от формата на шегела.
                    Пробвай пак
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Правилното въже.

                      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                      Тогава идва въпроса болта откъм куката на колата или откъм ухото на колана?

                      Подсказка: не зависи от формата на шегела.
                      Откъм ухото на колана,когато има възможност,за да не се криви и да може да се развие.
                      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                      Враца

                      Коментар


                      • От: Правилното въже.

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Пробвай пак
                        Няма нужда.
                        Генади е казал каквото трябва да се каже.
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • От: Правилното въже.

                          Първи пост за мен в този форум :-) Искам да благодаря за темата и да се похваля, че от вчера и аз се сдобих с "правилното" въже - 5 метра, 22мм с метални уши и 2бр шегели от тези: http://www.tashev-galving.com/053+MU...B3%D0%B5%D0%BB . След като дадох моето метално на едни момчета да се изтеглят от една пряспа и то се скъса при куката, сега се надявам да нямам проблеми. Става въпрос за един X-Trail и ще ми трябва при закъсване в снежни преспи най-вече, няма да има тежки офроуд изпълнения. Надявам се не съм сбъркал :-) Цена на въжето без шегелите - 66 лв.

                          Коментар


                          • От: Правилното въже.

                            Как ви се струва това 8мx24мм въже:
                            http://www.goodwinch.com/shop/winchi...shackles-4016/
                            Цената му е 49GBP като в допълнение се предлага и за 25GBP т.н "bridles" юзда с два шекела. Дължината на юздата е 2м при което зялата дължина на въжето при теглене става 3 метра. Това според мен е много удобно за захващане към стандартните места за теглене при Defender (такива се отпред и отзад).

                            Коментар


                            • От: Правилното въже.

                              Много добър избор.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • От: Правилното въже.

                                Първоначално публикуван от giby_off Преглед на мнение
                                Как ви се струва това 8мx24мм въже:
                                http://www.goodwinch.com/shop/winchi...shackles-4016/
                                Цената му е 49GBP като в допълнение се предлага и за 25GBP т.н "bridles" юзда с два шекела. Дължината на юздата е 2м при което зялата дължина на въжето при теглене става 3 метра. Това според мен е много удобно за захващане към стандартните места за теглене при Defender (такива се отпред и отзад).
                                Незнам защо съм написал 3 метра вместо 9 метра. Това е с корекцията на грешката:
                                Как ви се струва това 8мx24мм въже:
                                http://www.goodwinch.com/shop/winchi...shackles-4016/
                                Цената му е 49GBP като в допълнение се предлага и за 25GBP т.н "bridles" юзда с два шекела. Дължината на юздата е 2м при което цялата дължина на въжето при теглене става 9 метра. Това според мен е много удобно за захващане към стандартните места за теглене при Defender (такива има отпред и отзад)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X