Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    добре е да се почне с хай-джека .
    Да бе да-кола и хай-джек. И после-айде да сглобяваме колата,щот се разпадна.

    Коментар


    • От: Правилното въже.

      Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
      Да бе да-кола и хай-джек. И после-айде да сглобяваме колата,щот се разпадна.
      Ако я хванеш за точките за смяна на гума - може и да не се разпадне. Ако е Опел или Лада - с верига или въже през джантите. Начини има.

      Все едно лека кола затънала в кал има риск да се разпадне, независимо от начина на вадене.

      Коментар


      • От: Правилното въже.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        .... Ако е Опел или Лада ....
        Вадил съм Астра комби, забита до средата на фаровете в замръзнала кал. На яко лашкане. Нищо не се смля. Обаче при опит да мръднем Пежо 106 на ръце, ламарините му тръгнаха

        Та си зависи много каква е колата и колко е изгнила. Ако е възможно, разбира се, моята препоръка е да се поработи малко с лопатата и след това да се взимат генерални решения. Все пак да не забравяме, че освен носачи и брони, леките коли имат и разни "неприятни" подробности като гърнета, катализатори, климатици, резервоари и прочее, които никак, ама никак не са предвидени да се суркат по замръзнала кал.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • От: Правилното въже.

          Преди няколко дни вдигах бившата ми Тигра с хайджека за предната гума. Трябваше да се мине отдолу с водоструйка (все още се кара оффроуд, а тенекеджията никак не ги обича тези работи). Тя е на 10 см от земята и няма от къде да подходиш с водата. Използвах метално въже за дърпане с куки на края, които удобно се закачат в дупките на джантата. Въжето се навива на 2-3 ката, че иначе идва дългичко. Така че: проверено - с джека за гумата става.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Правилното въже.

            Първоначално публикуван от demonizator Преглед на мнение
            ......за това само ги наснимах и измерих..

            [ATTACH=CONFIG]766404[/ATTACH]...........
            Колана от тая снимка става за дърпане на кола по шосе, ако и двамата шофЕри знаят как се прави. Толкова. Ако поне единия е аджамия, шанса да скъсаш колана е голям.
            Хубавото на тоя колан е, че лети малко като се скъса и няма силата на въже при удара. Късал съм няколко такива.

            16мм-то въже става за дърпана на кола по асвалт. Като колана. Също е с малък ластичен ефект. Лошото на този модел въжета е, че не се заплитат. Трябва да го вържеш на възел, както ти е написал Колегата по-горе. Възела става голям колкото юмрук и е много неудобен.

            Тия 12мм стават за простор или да си издърпаш колесара с лодката (тая от снимката) стъпил с джипа на някое по-здраво място. Тоя тип са по-динамични и стрелят сериозно. Много внимавай с тях. Ползвай ги само с якета или торбики пясък закачени по тях. Можеш спокойно да ги слагаш 2 ката с шегелче. Няма проблемми с триенето защото се разтягат.
            Заплетени са кадърно. Не пипай заплетките. Държат по-добре от кой да е възел. Последното, на снимката в дясно, не се вижда добре и не мога да преценя как точно е заплетено..

            Нито едно от тия неща не става за вадене на залепнал в калта джип. Ако имаш парици, за екстреми си вземи 2-3 хубави коланчета. Има динамични и статични. Ако не ти се дават, има 2-4 тонни китайчета за смешни пари. Не са достатъно динамични, но са еФтини. ..Или си купи 30-32мм динамично от Бай Ламарин.
            Поздрави.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • От: Правилното въже.

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              16мм-то въже става за дърпана на кола по асвалт. Като колана. Също е с малък ластичен ефект. Лошото на този модел въжета е, че не се заплитат. Трябва да го вържеш на възел, както ти е написал Колегата по-горе. Възела става голям колкото юмрук и е много неудобен.
              Заплита се перфектно, но с малко чалъм.
              Мога да ти покажа мострата, и да споделя чалъма.

              Не мога да го споделя във форума, защото писането ще стане по-дълго от въжето. А и не е ясно кой какво ще разбере.
              На всеки интересуващ се мога да покажа как се прави.

              Коментар


              • От: Правилното въже.

                Покажи мострата. Само края де, че ти сигурно имаш 10м въже.
                После, ако ми хареса, ше взема една стъклена препоръка и ще дойда да споделиме чалъма.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • От: Правилното въже.

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  Покажи мострата. Само края де, че ти сигурно имаш 10м въже.
                  После, ако ми хареса, ше взема една стъклена препоръка и ще дойда да споделиме чалъма.
                  Кой от двата края - то моето въже е с два края.. еднакви са..
                  В багажника на бенца е, и се ползва за теглене на разни комшу-серсеми с паднали акумулатори.

                  Ще ти хареса, пък стъклената препоръка... кога ли ще седнем с теб..?
                  То и аз ще сложа една стъклена препоръка, и после Женя и Светланка... мамоооо..

                  Коментар


                  • От: Правилното въже.

                    Покажи му правилния край.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • От: Правилното въже.

                      Предния.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • От: Правилното въже.

                        Има начини за оплитане на въже от кабелен тип, но те зависят от конструкцията на сърцевината, която също може да е различна. Аз схванах въпроса като практически - какво може да се използва от показаното на снимката и за мен практичния отговор е почти еднозначен - 16 милиметровото въже, с правилни и правилно изпълнени възли.
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • От: Правилното въже.

                          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                          .......практичния отговор е почти еднозначен - 16 милиметровото въже, с правилни и правилно изпълнени възли.
                          Баш така де, ама Вени иска да ни изненадва.
                          Аз съм виждал няколко начина за получаване на клуп с такова въже, различни от възел, и всичките са калпави или машинно направени.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • От: Правилното въже.

                            Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                            Едно бързо питане към тези с практика. Преди малко ми се обади едни комшия, че негов приятел закъсал на някаква поляна и оставил колата(лека кола предполагам) да нощува там. Та се разбрахме утре сутринта да ходим да го извадим и сега се замислих ако въпросното мпс няма кука за теглене ни отзад, ни отпред де да закачим въжето ако е такъв случая?
                            Сваляш бронята и от двете страни на захватите и връзваш от две въжето така може да си позволиш и лекинко да я чукнеш

                            Коментар


                            • От: Правилното въже.

                              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                              Баш така де, ама Вени иска да ни изненадва.
                              Аз съм виждал няколко начина за получаване на клуп с такова въже, различни от възел, и всичките са калпави или машинно направени.
                              Общо взето би трябвало да си прав, защото предпочитания ЗАВОДСКИ начин за клуп на такова въже отдавна е машинно зашиване, а не вплитане. Както и да е, възел 9 (та дори и ще осигури запазване на 80-90 % от якостта на въжето, което е съвсем задоволителен резултат, постигнат без допълнителни инструменти (освен нож и запалка) и за не повече от 10 минути пред монитора....
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар


                              • От: Правилното въже.

                                Ами то моята система не е нещо нечувано и невиждано..
                                Дърпа се оплетката на 50-60 см назад, и оттам това, което се вижда, се прекарва през нещо, за да остане клуп отвън, и после започва едно заплитане на трийсетте сантиметра крайни, към по-вътрешните трийсет сантиметра.
                                След като се вплетат - плетка в обща дължина трийсет сантиметра, се връща оплетката отгоре, стяга се, за да не се движи, и това е.
                                Колкото повече го дърпаш, толкова повече се стяга..

                                Практиката показва, че работи.
                                Пак практиката показва, че за 10 метра въже, трябва да си предвидил още метър и двайсе за заплитане. Аз не го предвидих, и малко късичко ми идва, ама върши работа.

                                Вальо, онова за стъклените бележки е валидно за цялата година напред.
                                Ако не стане за цяла година, ще го удвоим за 2016.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X