Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вериги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вериги - идеи за сезона?

    Погледни и тези на маги.

    Поне са по- евтини. На сайта на канекс пише че са на промоция по около 150лв.

    http://www.maggigroup.com/cgi-bin/We...ic+V5.Vantaggi

    Не съм ги пробвал и нямам отзиви за тях.
    (Виждал съм ги само на снимка.)
    LZ1GUS

    Коментар


    • От: Вериги - идеи за сезона?

      Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
      По случай наближаващия сезон пак се замислих за вериги за камиончето. Не че не върви на сняг , но периодично имам да минавам една планинска отсечка от 5-6 км, която понякога не се чисти с дни.

      Някой да е виждал наскоро добри предложения за смислени вериги (размер 31/10.5/15)? Китайски от ЕМ-Комплект няма смисъл да взимам, а Pewag и Konig по 330-380 лв./чифт ми идват нанагорно. Единственото ново нещо из родния нет са някакви полски производители - Veriga: http://www.escadra.bg/вериги-за-бус-...ional/i580.htm . Някой има ли опит с тях? 220-240 лв. на чифт изглеждат малко по-поносима цена.
      Аз съм метнал едни от Певаг в багажника. За сега не съм ги слагал, ама страх лозе пази. За 100 лева горница, не бих рискувал да спя зимата в гората.

      Коментар


      • От: Вериги

        Koлеги, някой да е ползвал нещо подобно?

        http://www.easy-grip.eu

        Тези са на Мишлен, сигурно има и други от същия тип. Предимствата са в по-ниско тегло, шум и вибрации, но вършат ли работа?
        [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
        [/COLOR]

        Коментар


        • Re: От: Вериги - идеи за сезона?

          Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
          Стефан вече съвсем като учителя Лао Цзъ се изказва - пуска по едно кратко тристишие, пък идните поколения векове наред да се занимават с тълкуване...

          А алтернативата каква е? Имам светъл спомен от старите вериги по соц-а, без ластик, само джелезо. Е нямаше такава забава - да ги донатягаш през 500 метра, на всяко отхлабване на свързващите елементи.
          Зщо трябва да има ластик, ластика е за гащите?
          Лятото ползвах мойте вериги, нямат ластик, аз съм си ги правил, стари газкови, преработени за УАЗ, направих ги на зиг заг, монтирах ги и ги опънах с по 3 пружини, пружините мисля са от седалка от бахунка, няма мърдане, сложих ги и след 2 км. кал и коловози на джугани не бяха мръднали.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • От: Re: От: Вериги - идеи за сезона?

            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
            Зщо трябва да има ластик, ластика е за гащите?
            Лятото ползвах мойте вериги, нямат ластик, аз съм си ги правил, стари газкови, преработени за УАЗ, направих ги на зиг заг, монтирах ги и ги опънах с по 3 пружини, пружините мисля са от седалка от бахунка, няма мърдане, сложих ги и след 2 км. кал и коловози на джугани не бяха мръднали.
            A как си ги стегнал? Като на схемата ли, или по по-простата схема на снимката?
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:JPG.jpg
Прегледи:1
Размер:12.8 КБ
ID:5233757Натиснете снимката за да я уголемите

Име:00826.jpg
Прегледи:1
Размер:116.8 КБ
ID:5233756

            Понеже стари вериги нямам, обмислям и вариант да взема нормални купешки и да сменя ластика на обтягащата верижка с пружина. Утре ще се разходя до най-близкия "Канекс" да видя това италианско чудо на Maggi. На сайта им се кълнат, че стоманата била добра, а заключващия механизъм бил много здрав - да видим. Ще огледам и немско-австрийските за сравнение.

            @ allfriends: Easy-grip за нашите нужди май не става.
            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

            Коментар


            • От: Re: От: Вериги - идеи за сезона?


              Това на камиончето е найстина интересно. Лошото е, че като се намести веригата по грайфера трябва да се до натяга, докато пружината си донатяга сама.
              Мойте са си обикновенни, с онази Sобразна закюлшчваща скоба, а пружините ги закачих на пройзволни места.
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • От: Вериги

                Колеги някой ползвал ли е текстилни вериги ?Дали знаете как се държът на пътя ?
                Налага ми се да пътувам с бус до Австрия през януари и съм се замислил да взема едни за предните гуми !
                Ако някой има виждане по въпроса нека да сподели !
                Ето ги и веригите :
                http://www.autosock.bg/gallery.html
                Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
                костeнурков спринт.... и в гората !!!!

                Коментар


                • От: Вериги

                  Първоначално публикуван от karata_z Преглед на мнение
                  Колеги някой ползвал ли е текстилни вериги ?Дали знаете как се държът на пътя ?
                  Налага ми се да пътувам с бус до Австрия през януари и съм се замислил да взема едни за предните гуми !
                  Ако някой има виждане по въпроса нека да сподели !
                  Ето ги и веригите :
                  http://www.autosock.bg/gallery.html
                  Имам такива, но не съм ги слагал никога. От мой приятел в Германия чух, че се късали бързо. Ако е да спасят положението, може би стават. Ако няма да минаваш през планински райони, едва ли ще имаш проблем.
                  http://www.nakladkibg.com
                  накладки, спирачни дискове, съединители

                  088 8613380

                  Коментар


                  • От: Вериги

                    Новобрански въпрос към по-опитните: Ако 4х4 автомобил е обут с МТ гуми като тези

                    http://cgi.ebay.co.uk/x4-33x12-50R15...c#ht_669wt_905

                    или тези

                    http://cgi.ebay.co.uk/x4-7-50R16-REC...1#ht_500wt_922

                    тогава веригата би ли допринесла за проходимостта на друга настилка освен лед?

                    Струва ми се че в дълбок сняг или кал веригата няма да даде предимство на МТ гумата, но да каже който е пробвал.

                    За "асфалтови" или АТ гуми не говоря, там е ясно че веригата би повишила проходимостта.
                    [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                    [/COLOR]

                    Коментар


                    • От: Вериги

                      Първоначално публикуван от allfriends Преглед на мнение
                      ...Струва ми се че в дълбок сняг или кал веригата няма да даде предимство на МТ гумата, но да каже който е пробвал...
                      Напротив, определено е предимство пред МТ гумата на сняг. В кал не съм пробвал.

                      Коментар


                      • От: Вериги

                        Веригите правят зверове от всякакви гуми. Единственото място, където нямат работа, е чист асфалт (бетон, паваж). Понеже тогава бастисват гумите, и сами стават зян.
                        Потребни са също така на вулканични скали, и в срез от скорошно земетресение - тогава пък пазят от острите като бръснач камъни.

                        Коментар


                        • От: Вериги

                          Веднъж ми се наложи да ползвам вериги. На пътя Бургас - Созопол. Докато ги разопаковам, докато чета инструкцията, снегът се стопи. Следващата година пък, минах на друг размер гуми... Кой иска вериги с непрочетена инструкция?

                          Коментар


                          • От: Вериги

                            Има моменти когато без вериги трябва да легаш и умираш И кво праимеМеташ ланците и немаш гайле Петрохан е твой.Пробвал съм го лично с камион с ремаркеА Петрохан беше като писта за бобслей
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • От: Вериги

                              Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                              ... Кой иска вериги с непрочетена инструкция?
                              Моите са с прочетена инструкция

                              Коментар


                              • От: Вериги

                                И сега последно намери ли някой що годе читав синджир на метър и къде? И колко пари?
                                Don't hunt IF you can't kill
                                първо 0883 после 333 накрая 448

                                LZ1BGD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X