Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вериги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4x4 и вериги за сняг

    Колеги, порових се тук-там, но не можах да намеря отговор на въпроса : Ако колата ти е 4х4 трябват ли вериги за сняг ?
    Чувал съм, че не трябват. Вероятно еднозначен отговор няма, но моля за вашето мнение.
    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

    Коментар


    • До: 4x4 и вериги за сняг

      Според, зависи.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • До: 4x4 и вериги за сняг

        Ако караш в само в България, може и без вериги да минеш. Както знаем, тук изискванията винаги могат да се заобикалят(за голямо съжаление). Заради това тук стават такива тапи при всеки паднал сняг.
        Ако обаче пътуваш в чужбина - едва ли ще можеш да се разбереш с някой полицай в Швейцария, Австрия или Италия, да си затворят очите срещу някой лев(евро)...

        ПП: Иначе по закон - трябва.
        http://www.nakladkibg.com
        накладки, спирачни дискове, съединители

        088 8613380

        Коментар


        • До: 4x4 и вериги за сняг

          Аз си ги нося, ако пътувам извън града зимата. То, не че съм ги слагал де, ама да пазят страх!

          Коментар


          • До: 4x4 и вериги за сняг

            Не съм търсил конкретно, но от това, което съм чел, вериги за 235/75 R15 не съм срещал. Може и да греша...
            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

            Коментар


            • До: 4x4 и вериги за сняг

              Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
              Не съм търсил конкретно, но от това, което съм чел, вериги за 235/75 R15 не съм срещал. Може и да греша...
              Аз съм със същия размер и си нося веригите за да не ме спрат органите на реда в началото на някой от проходите и да кажат "БЕЗ ВЕРИГИ ДО ТУК !!!" Стой и чакай след това да те пуснат да минеш.
              Случвало ми се е много сняг и бързане към лифта за да карам на неотъпкана писта и да ме спрат за ВЕРИГИ (шок и ужас)
              Почва се една:
              -(Аз) Ама тя колата е 4х4!!! На кои колела да сложа вериги ?
              -(Орган на реда) Ами на двигателните
              Тогава бях с лек автомобил с посточнно задвиване на 4-те колела и нямах вериги !!!
              Сега с джипката си ги нося отзад в багажника, ей така просто и се надявам да не ми се налага да ги слагам !!!

              Сигурен съм че веригите, които съм взел не са най-качествените, но цената им на КИТАЙСКИЯ ПАЗАР В СОФИЯ е 52 лв. Без ДДС и без фактура

              Коментар


              • До: 4x4 и вериги за сняг

                http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=224

                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E5%F0%E8%E3%E8

                Коментар


                • До: 4x4 и вериги за сняг

                  Има едни течни вериги за сняг кадето ги продават по големите магазини. Някой ползвал ли ги е и какво ви е мнението за тях ?

                  Коментар


                  • До: 4x4 и вериги за сняг

                    Първоначално публикуван от mir777 Преглед на мнение
                    Има едни течни вериги за сняг кадето ги продават по големите магазини. Някой ползвал ли ги е и какво ви е мнението за тях ?
                    Бегай, бегай, ама бърже!
                    Това е като топлинния куб по технология на "НАСА" дето се опитваха да ни го шиткат през 1991г. С 500 Вата топли цялата панелка!!

                    Коментар


                    • До: 4x4 и вериги за сняг

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Бегай, бегай, ама бърже!
                      Това е като топлинния куб по технология на "НАСА" дето се опитваха да ни го шиткат през 1991г. С 500 Вата топли цялата панелка!!
                      Държа да отбележа , че питам само от любопитство.

                      Коментар


                      • До: 4x4 и вериги за сняг

                        На Симеон днес гледах, 195 х 15 (това точно пишеше), но мисля че стават за по-малките джиповски гуми. 30 лева, китайски. Тръгваш от Ботев, след около 50 метра, дясната страна.

                        Коментар


                        • До: 4x4 и вериги за сняг

                          Тръгвам от Ботев, ама първо трябва да мина около 400 км за да дойда в София, после да питам къде точно е Ботев и т.н....
                          Както и да е. Някой ползвал ли е текстилните вериги, които норвежката фирма AutoSock рекламира в т.ч. и на български? Виждат ми се по-лесни за манипулация от класическите синджири...
                          Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                          Коментар


                          • До: 4x4 и вериги за сняг

                            Както и започна темата, големи вериги са кът дори и в "рая на авточастите". Има няколко десетки магазина на тази улица, питах на всеки и няма за джип или бус. На мен ми се наложи да вземам втора употреба... после видях нови на тази цена, вероятно съм пропуснал магазина. Може да съм бил полезен на някого в София, да не го върнат полицаите от някой проход. Като се постопли ще си правя истински вериги, тия ще изкарат до втория камък в гората.

                            Коментар


                            • До: 4x4 и вериги за сняг

                              Първоначално публикуван от mir777 Преглед на мнение
                              Има едни течни вериги за сняг кадето ги продават по големите магазини. Някой ползвал ли ги е и какво ви е мнението за тях ?
                              Ако с тези течни вериги можеш да минеш пред полицайте и не са скъпи има смисъл от тях
                              Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                              Коментар


                              • До: 4x4 и вериги за сняг

                                Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                                Ако с тези течни вериги можеш да минеш пред полицайте и не са скъпи има смисъл от тях
                                Естествено, че има големи вериги- тировете какво слагат!
                                Естествено, че джип с вериги е по- проходим.
                                Естествено, че лек автомобил с вериги не може да мине там където минава джип без вериги.
                                Да не говоримч,че там където не може да се мине с нови и подходящи гуми не може и с вериги/това е мое мнение/
                                Аз лично всяка зима си купувам нови гуми и нямам проблеми със снега/освен ако не лягна на "корем"/ затова винаги при голям сняг си возя лопата.

                                Но накрая идва най-важното! Зкона казва - задължителна употреба на вериги минимум на две от двигателните колела/ за повечето дв. колела се има в предвид триосните камиони/

                                Така, че на който му се спори да го прави с майор Костов
                                Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                                0894328706

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X