Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Концепция за траялна машина.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Концепция за траялна машина.

    На самурая я вдигам с една рака ! което означава 60-70 кила
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

    Коментар


    • До: Концепция за траялна машина.

      Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
      ... Та пак обобщавам сичко е 'колибата'...предполагам затова вранглера е най-лек.
      Що не вземеш да огледаш например мотор, скоростна кутия, мостове (и това, дето е вътре в тях) на Патрул, пък после пак да говорим?


      Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
      ... лека рамка с рифел
      Защо ми е трудно да си представя, че рифелът ще е по-лек от ламарината на един Патрул (която, за моя изненада, се оказа доста тънка)?


      Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
      ... Това с клоните се ми се струва, че 'кант' от тръба ше поема по-добре и по-безболезнено, отколкото ръб на калник ...
      Тръбата сигурно ще поеме клоните по-добре от ламарината. Само че аз имам предвид как ти ще поемеш клоните без защитата, която ти предлага затвореното купе.
      Бъги с отворена клетка за роккроулинг - да. Ама аз доброволно в гората в такова нещо не бих влязъл. Дори само при каране с отворени прозорци сме си отнасяли болезнени "шамари" от клони, а в поне 2-3 случая само каските са предотвратявали по-сериозни наранявания ...

      И, освен това, нали не забравяме, че задачката е за машина, която да може да се движи по пътищата от републиканската пътна мрежа?


      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      ... все пак говорим за траял,а не за провиране по Самурайските дерета ...
      Грешка! Не си прочел добре заданието.

      ... Изискванията са да може да се справя с препядствия от рода "Марканови дерета" ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • До: Концепция за траялна машина.

        Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
        Ето едно мое занятие !
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=27516
        Като време 2 седмици по 8-9 часа на ден !
        Като пари 3000-3500 лв. преди да ми омръзне !
        ЗАда се довърши 1 седмица + 2000 лв.
        Така , че за 15К имаш доста вариянти особенно ако ще е Хард машина и външния вид е без значение !
        Мислех че трябва де се избере подходящ за целта джип,който да отговаря на повечето изисквания поставени в задачата и с малки доработки да стане това за което говорим.......а не да произвеждаме джипка наново..... Поздрави.
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • До: Концепция за траялна машина.

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение




          Грешка! Не си прочел добре заданието.
          Е да ама то Г-то да не е чак толкова по-голямо от Вранглера или 70-ката.......разликата не като Патрол-Самурай.
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • До: Концепция за траялна машина.

            Тва за шамарите от клони е ясно, тъкмо за това споменах за врата и стъкло от лексан. Па и съм гледал на Зарко Г-то...врати от стъклопласт, за стъклата не съм сигурен ма лексана е къде по-здрав...та направо са безтегловни...а той си е виден психопат и не се свени да влиза тръните.

            Дифернциалите...пак за да отведат една мощност и при идентична конструкция...колко па да са по-тежки. Двигателя ако е дизелов и стар като концепция съм съгласен...туч. Скоростите и те като дифовете ... едва ли са ги правили неразумно преоразмерени ... материалите са идентични т.е. и там според мен разликата е малко.

            Коментар


            • До: Концепция за траялна машина.

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              Добре де колеги.Четох,четох ,....толкова страници и освен че едни дърпат и убеждават аудиторията към Вранглера,други към Тойотата и т.н. не виждам защо примерно да не се спре Андро на Г-класа.Значи имаме дилема за решаване.Трябва ни здрав,мощен и лесен за тунинг джип.Мисля че Г-то отговаря на повечето изисквания,като:
              1.Характеризира се с доста солидна здравина.
              2.има преден и заден заводски блокаж,което автоматично води до спестяване на едно /и то не малко перо от бюджета/
              3.Има над 3-литра мотори,които смятам че са достатъчни не само за траял ,ами и за бегачки дори.
              4.Наистина доста са му килограмите,но с определено поорязване могат донякъде да се намалят/макар,че ако е с правилния мотор,това не е чак от такова значение/.
              5.Голям е като габарити,но все пак говорим за траял,а не за провиране по Самурайските дерета.
              6.Един кит-лифт и подходящи гуми и си готов и за траял и за навсякъде.
              7.Не му трябват никакви усилени полуоски и т.н.карета и други/айде още едно спестено перо от бюджета/.
              8.Може би има и доста недостатъци,но при ограничен бюджет освен че трябва да се правят компромиси,трябва и да сме наясно,че пълно щастие няма.
              Ами това е.Според мен с най-малко средства тази машина отговаря на определените изисквания,като остава и удоволствието на притежателя да го поореже/с цел олекотяване/,проектира и да се кефи на това което е създал.Поздрави.
              П.П.Траялна машина 800кг,с 200к.с под капака и огромни гуми и ходове......не съществува.Не и за такива пари.Да бъдем реалисти.
              Мерцедеса е супер база. Особенно с 2.8 мотора, май към 190 коня.
              Обаче... цена на закупуване, подръжка, цени на резервни части? Намам представа за какво става въпрос.
              За съжаление имам някаква представа само от японските автомобили.
              Затова и първоначалния ми интерес е насочен към тях.
              Значи, според мен трябва да изходиме от следната база:
              1. Масов джип
              2. Бензинов мотор
              3. Здраво окачване и силово предаване
              4. Цена на закупуване не повече от 6-7000лв.
              Точка едно ще ни гарантира ниски цени на подръжка, резервни части и ремонти.
              Точка две според мен, ще ни даде повече мощност при по малко тегло. Запознатите с тунинга на бензинови мотори могат да кажат, какво може да се изтиска от един мотор, примерно на Тойота 2,4i.
              Също така си мисля, че избора и вграждането на по мощен бензинов мотор в последствие, би бил по безпроблемен.
              Точка три ще ни гарантира работата на щатното окачване и силово предаване, тоест няма да ни се налага да заменяме мостове, раздатки и т.н.
              Точка четири ще ни гарантира що годе завършването на проекта, без драстично надхвърляне на бюджета.

              Коментар


              • До: Концепция за траялна машина.

                Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                Значи, според мен трябва да изходиме от следната база:
                1. Масов джип
                2. Бензинов мотор
                3. Здраво окачване и силово предаване
                4. Цена на закупуване не повече от 6-7000лв.
                Точка едно ще ни гарантира ниски цени на подръжка, резервни части и ремонти.
                .
                На всички точки отговаря един джип и той е УАЗ

                Коментар


                • До: Концепция за траялна машина.

                  Първоначално публикуван от edobg Преглед на мнение
                  На всички точки отговаря един джип и той е УАЗ
                  Става. Ма дай да обсъдиме и други варианти.

                  Коментар


                  • До: Концепция за траялна машина.

                    Имайте малко милост бе хора.
                    Смея се плача едновременно.
                    Траял.

                    Коментар


                    • До: Концепция за траялна машина.

                      Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                      Става. Ма дай да обсъдиме и други варианти.
                      Варианти много ама пари малко....

                      Коментар


                      • До: Концепция за траялна машина.

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Имайте малко милост бе хора.
                        Смея се плача едновременно.
                        Траял.
                        Еий... изедохте ме с тия Вранглери.

                        Коментар


                        • До: Концепция за траялна машина.

                          Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                          Мерцедеса е супер база. Особенно с 2.8 мотора, май към 190 коня.
                          Обаче... цена на закупуване, подръжка, цени на резервни части? Намам представа за какво става въпрос.
                          Ами Мерцедеса го закупуваш за 8-9хиляди лв.От там имаш 2500лв. окачване и около 2000лв. гуми.След това рязането и улекотяването ще са само труд от твоя страна,а материалите по тази операция няма да са повече от 500-600лв.Остават едни към 1000лв. от предварително обявения бюджет с които да ......почерпиш Подръжката му е като на всеки друг джип.Наистина при японските/нали и аз съм от тяхното семейство/,арабите предлагат доста части на по-ниски цени,но определено повечето от тях са боклуци и ментаци с надпис japan и просто НЕ стават/за пример ще ти дам как миналата година смених само три от тампоните на задните надлъжни щанги на ГР-ра с тампони закупени от арабите и.....3 седмици и болта с вътрешната втулка вече удряше във външната,а задния мост ходеше напред назад с около 4-5см.......абе трагедий/.А Мерцедеса е изключително здрав автомобил/няма нищо общо с постоянните ремонти при Уаза....да ме прощават колегите,ама на черното бяло не мога да кажа/,части се намират,както за ДВГ-то,така и за ходовата част.Така че.......идеята не е съвсем за пренебрегване.Поздрави.
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • До: Концепция за траялна машина.

                            Като погледнеш мобилето обаче т.е. цените става следното:

                            Чероки......тойота.....всичко останало за по 6000-7000 е 'кочини'.

                            Коментар


                            • До: Концепция за траялна машина.

                              Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                              Като погледнеш мобилето обаче т.е. цените става следното:

                              Чероки......тойота.....всичко останало за по 6000-7000 е 'кочини'.
                              Ами според мен Мобилето е последното място от което трябва да се търси и купува автомобил.....
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • До: Концепция за траялна машина.

                                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                                Ами Мерцедеса го закупуваш за 8-9хиляди лв.От там имаш 2500лв. окачване и около 2000лв. гуми.След това рязането и улекотяването ще са само труд от твоя страна,а материалите по тази операция няма да са повече от 500-600лв.Остават едни към 1000лв. от предварително обявения бюджет с които да ......почерпиш Подръжката му е като на всеки друг джип.Наистина при японските/нали и аз съм от тяхното семейство/,арабите предлагат доста части на по-ниски цени,но определено повечето от тях са боклуци и ментаци с надпис japan и просто НЕ стават/за пример ще ти дам как миналата година смених само три от тампоните на задните надлъжни щанги на ГР-ра с тампони закупени от арабите и.....3 седмици и болта с вътрешната втулка вече удряше във външната,а задния мост ходеше напред назад с около 4-5см.......абе трагедий/.А Мерцедеса е изключително здрав автомобил/няма нищо общо с постоянните ремонти при Уаза....да ме прощават колегите,ама на черното бяло не мога да кажа/,части се намират,както за ДВГ-то,така и за ходовата част.Така че.......идеята не е съвсем за пренебрегване.Поздрави.
                                Виж че Пламен ни майтапи за ходовете на Г то. И е тежко. Какво правиме?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X