Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Концепция за траялна машина.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Концепция за траялна машина.

    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
    Яро, можеш ли да кажеш нещо повече за 3.0 литровите дизели.
    Като системи на подаване на горивото?
    1KZ е с ротационна помпа тип БОШ. Най-често NIPON DENSO, но има и Zexel и др.

    1KD е Комън Рейл - помпата не подава гориво към всеки цилиндър по отделно, а го нагнетява в Общата Релса под високо налягане и от там се подава до цилиндрите през електромагнитни клапани. Трябва много компетентни механици да пипат по тази система, особено ако даде проблем компютъра управляващ клапаните.

    Аз карам лека кола 2.0 Комън Рейл, Тойота разбира се, и мога да кажа че като динамика не отстъпва на бензиновите двигатели от същия клас. Разхода е 6,5 спокойно каране и 7,5 стил 'много бързам'.
    [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
    [/COLOR]

    Коментар


    • До: Концепция за траялна машина.

      За да посъживим темата, от моите скромни наблюдения мога да кажа следното: От всяка къса джипка може да стане траялна машина, просто при някои се сменят повече неща, а при някои - по малко ...
      за мен основните изисквания са:
      - запазен мотор с прилична мощност ... ако е бензин, мисля че и 120 к.с. може да стигнат, тук и търсим въртящ момент при ниски обороти ..
      - здраво шаси и купе /спестява разходи и време/
      - къса база с твърди мостове ...
      - окачване с пружини / маи винаги се стига до там /

      и да се замислим какво остава след като започнем да сменяме ...
      окачване, тампони, касети с блокажи, пиньон/корона с макс. високи предавателни числа (че се трошат с по големи гумета), нови лагерчета, усилени полуоски, съединител ...
      и още куп неща за вкараме 35 - тици
      и се почва олекотяване ... /ако е с мек таван маи ше е по лесно/
      после по някое време ще барнем раздатката, моторчето ...
      и така че от всяко 4х4 меже да излезе нещо стига да ни е на сърце
      ... и накрая почти нищо не остава от колата .... само смените се правят или веднага или с течение на времето
      BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

      Коментар


      • До: Концепция за траялна машина.

        Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
        Глей са адаш....ше се опитам да ти пробутам моята първоначална концепция.

        Предлагам да си земеш пак Патрол...щото си наясно с него най-вече.... от тук нататъка приоритета ше е тегло....постигнеш ли теглото двигателя дори и слаб ше си дойде на мястото.

        1. Та най-общо ти предлагам да замениш 'колибката' с леко тръбно купе. Има доста отрицателни мнения за това решение:
        -щело пак да е толкова тежко, даже повече
        -щело да е меко и опасно....и т.н.
        -неудобно...комфорта страда

        Аз съм съгласен само с последното, щото все пак доста време събирах информация, проектирах даже сглобих част от купето. При правилно проектиране се постигат резултати от около 250кг. Колибата вервай ми тежи много...моето Г е кабрио и е най-лекото серийно и пак тежеше 780кг от общо 1850кг....(тука ако има възражения...нека да са към електронния кантар).

        2. Естествено продължение е да резнеш рамата от раздатката назад и де се премине на 4 линково окачване (справка бъгито от мицубиши в раздела за самоделни машини). Освободения заден мост ще даде достатъчни ходове...нема да е роккроулер...ма ше си стане траялна машина. Проблемни ше койловърите, ма и тука може да се измислят сиромашки решения.

        Според мен тва е един не лош проект, който предлага удоволствието да проектираш уникален външен вид на машината си....също е удобно да се извърши на етапи, и най-вече кефа от работата...
        Ще излезнеш прав. От извесно време тоя "Скорпион" ми се върти в главата. Виждахме се, ти ми говори, ама аз много не обърнах внимание. Сори!
        Давай да го бистриме. Казваш 250 кг. тръбната конструкция. Влизат ли в тях панелите, малкото калници и подкалници по проекта "Скорпион"? С какви тръби по точно си проектирал?
        Какви са изискванията такава конструкция да участва на състезания?
        Прикачени файлове

        Коментар


        • До: Концепция за траялна машина.

          Тръбите ,от които го бях сгънал, бяха 45х2мм шевни. Такъв беше най-големия камък на елктронния тръбогиб. Цялото купе го сгънаха по проекта за около 2 часа с подходящите машини. За изисквания за състезание...не съм запознат. Само рамата/конструкцията беше около 80 кг...панели, седалки, волан и т.н....та около 250кг.

          Коментар


          • До: Концепция за траялна машина.

            На шевни не бих се доверил! Толкоз ли са по-скъпи безшевните? Или са дебелостени и по-тежки? Незнам де, но шевните са опасен за живота компромис. Поне аз така си мисля, не искам да ангажирам с мнението си, който и да било...

            Коментар


            • До: Концепция за траялна машина.

              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
              На шевни не бих се доверил! Толкоз ли са по-скъпи безшевните? Или са дебелостени и по-тежки? Незнам де, но шевните са опасен за живота компромис. Поне аз така си мисля, не искам да ангажирам с мнението си, който и да било...
              По скъпи са, дебелостенни и по принцип са за тръбопроводи под налягане. Щевните се водят "конструкционни," тоест за нашите цели. Може да се действа селективно - клетката да е с безшевни и по голям диаметър, останалата част конструкционни.
              Адаш, запалил съм се, трябва да се видиме.

              Коментар


              • До: Концепция за траялна машина.

                Па за 100лв толкова.

                Майтап...това беше първо приближение.... Не бих инвестирал повече в нещо ,което е само да вида дали ше стане

                Ако се зачетат некои информации из нета за клетките, веднага става ясно че:

                - секи е чувал, че от шевни тръби не е хубаво...ама защо и как..некой е казал???

                - клетки се правят и от D.O.M./безшевни/ и от шевни тръби, просто различни размери и конструкции

                - има секви изисквания /различни организации/ за клетки , като разликата най-просто казано е в скоростта която ше се удряме.

                - повечето 'организации' са съгласни, че след удар и дори и минимални деформации водят до брак. ...т.е. еднократна работа е тая явно.

                - повечето казват, че ако ше се млатиме яко...требат безшевни тръби

                Така че като попрочетох...установих че за мойте цели са си екстра.
                Последно редактирано от Andrei; 01-05-09, 20:14.

                Коментар


                • До: Концепция за траялна машина.

                  Сори за спама, ама я да се върнем на темата с концепцията за ходовата част, щото с клетките отидохме "у лево"
                  До 8Gчовешкото тяло си държи душата здраво, след това тя почва да се чуди дали да се отдели или не от тялото....това по спомени до към 12G после " бай дифолт" следва среща със създателя така че "конструкционните" тръби са си идеалини при кротко търкаляне през таван, целта е те да се гънат и да не позволяват гумената глава зад волана да поема тежеста на "джипа" а дали след първото търкаляне ще стават и за второ си зависи от конструкцията, тъкалянето и някой други работи....
                  За "скоростните" клетки материали, конструкции и цени са други...за други форуми
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • До: Концепция за траялна машина.

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    ... Поне аз така си мисля ...
                    Е, хора, които са се търкаляли, са на малко по-друго мнение, ама те какво ли знаят ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • До: Концепция за траялна машина.

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      Сори за спама, ама я да се върнем на темата с концепцията за ходовата част, щото с клетките отидохме "у лево"
                      До 8Gчовешкото тяло си държи душата здраво, след това тя почва да се чуди дали да се отдели или не от тялото....това по спомени до към 12G после " бай дифолт" следва среща със създателя така че "конструкционните" тръби са си идеалини при кротко търкаляне през таван, целта е те да се гънат и да не позволяват гумената глава зад волана да поема тежеста на "джипа" а дали след първото търкаляне ще стават и за второ си зависи от конструкцията, тъкалянето и някой други работи....
                      За "скоростните" клетки материали, конструкции и цени са други...за други форуми
                      И аз мисля че конструкционните ще свършат работа. За носещата конструкция нещо около Ф 50. В часта на клетката 3мм, останалата част 2мм.
                      Ходовата част трябва малко да се преработи. Монтирам пружини и носачи, предния мост максимално напред, задния... ще видиме, най вероятно ще си остане на място и ще резна рамата. Ама да заприлича на Скорпиона, адаша ако може да даде междуосова и междуколесна база. Малко от малко да спазиме пропорциите.

                      Коментар


                      • До: Концепция за траялна машина.

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Е, хора, които са се търкаляли, са на малко по-друго мнение, ама те какво ли знаят ...
                        Чаво, по едно време подаряваше едни пружини...

                        Коментар


                        • До: Концепция за траялна машина.

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          Чаво, по едно време подаряваше едни пружини...

                          Намериха си нов собственик още в същия ден.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • До: Концепция за траялна машина.

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Намериха си нов собственик още в същия ден.
                            Позакъснял съм малко. Ако изпадне нещо обаждай.

                            Коментар


                            • До: Концепция за траялна машина.

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              ако може да даде междуосова и междуколесна база. Малко от малко да спазиме пропорциите.
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • До: Концепция за траялна машина.

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Е, хора, които са се търкаляли, са на малко по-друго мнение, ама те какво ли знаят ...
                                Това че некой се е търкалял, не означава автоматически, че става спец в съпромата или теория на металите..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X