Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Концепция за траялна машина.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Концепция за траялна машина.

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    Веднъж вече те поканих ама сигурно си забрави или имаш много работа(не е от бялата брада и ЕГН-то ) ела да видиш елементарна седалка с амортисьор, сигурен съм че ще може да си я произведеш в гаражни условия ........ Лошото е че ще видищ и CJ-я (на Вранглер татко му), а той е само на ресьори без разни щанги насам и натам, един малък (4L) редови карбураторен шестак който става ГАЗарски без проблем, една автоматична скоростна кутия и едни мухи ще забръмчат .....семейният бюджет ...мани, мани
    П.П. Ако "Джорджо" или "Кинекс" или друг "хеви джип фен" знае на гореспоменатия редови карбураторен шестцилиндров двигател точните кубици, коне и въртящ момент и го сподели ще черпя аз така и не открих нищо конкретно
    дай по-точни данни, че модификациите са много

    я виж тук
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • До: Концепция за траялна машина.

      Поправка виж долния пост
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • До: Концепция за траялна машина.

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
        .. АМС 258. ...
        Като гледам снимката, той ще да е кафе (или друго) с благо ЖЖЖЖужене за Живота, Жепане, Жени, Жипки и др. когато дойдете. Сами или с приятели т.е. винаги добре дошли ама да не спамим темата
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • До: Концепция за траялна машина.

          Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E3%E0%F2%E5%EB
          В тази тема, към която ме насочи колегата Stuntman Mike, има няколко великолепни проекта на " Близнаците".
          Пламене, направи ми впечетление че в определен период и ти си проявявал интерес към подобен проект. Сигурно си правил детаилни проучвания по въпроса? Докъде стигна, ако не е тайна разбира се?
          До там че реших че TJ е по-добра база за развитие. Ще излезе и много по-скъпо от YJ. Иначе нищо конкретно. Аз за Гранд Черокитата имам едни купчини с части за вграждане и нямам време, кво остава за нов джип.
          Точно заради парите предложих и първия Вранглер. За 15 000лв става дъ бест. Ей го на Маркан е живия пример. Макар че имам известни съмнения че сметката му е много груба и е пропуснал дреболийките. Ма то нормално, болтче кабелче и спрейче никой не смята.

          Коментар


          • До: Концепция за траялна машина.

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            До там че реших че TJ е по-добра база за развитие. Ще излезе и много по-скъпо от YJ...
            Мисля се че ако не се минава на койловери, разликата в цената на проектите ще бъде само разликата в цената на придобиване. Даже ресьорното окачване би трябвало да излезе по скъпо.
            Иначе отвсякъде TJ си е по перспективна база.

            Коментар


            • До: Концепция за траялна машина.

              Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
              Гледайки кадрите от разходките на хардажиите се почуствах завладян. . В тая връзка трябва да е масов автомобил. Също така ми се иска да крие повече мощност, неподозирана зад външния си вид.
              Според тези изисквания ми е ясно че готов такъв автомобил няма. Трябва просто да се направи. Аз виждам следните платформи от които може да се започне:
              1. Самурай
              2. УАЗ
              3.Тойота 70
              4. Патрул ГР
              Незнам как стои въпроса с цената на придобиване и подръжка на:
              1. Мерцедес Г
              2. Вранглер
              И два автомобила с независимо окачване:
              1. Витара
              2. Паджеро 2

              Най важен разбира се е бюджета. Да кажеме до 15000 лв., без труд.
              Възможно ли е според зададените изисквания и параметри да се справиме?
              УАЗ за да отговаря на твоето условие за мощност ще трябва да му се присажда двигател с произтичащите усложнения по веригата - Ск. Кутия, Раздатка, Дифове...

              Защо обаче в списъка ти го няма Дифендър 90? Той не е лоша платформа за това което си замислил и май имаха бензинов двигател.

              Интересно щеше някой да напише мнение за Г-Класата: + ове / - си цени, части поддръжка... Не са масови, но все някой от форума има или е карал такава.

              Иначе аз съм си пристрастен - Тойота с 1KZ-TE двигател. Това е последния дезел на Тойота преди Комон Рейл и с интеркулър и чип тунинг пишат че стигал до 170к.с. - нали ти търсиш в диапазона 150-200к.с.
              Последно редактирано от allfriends; 16-11-08, 01:28.
              [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
              [/COLOR]

              Коментар


              • До: Концепция за траялна машина.

                Първоначално публикуван от allfriends Преглед на мнение
                ... Иначе аз съм си пристрастен - Тойота с 1KZ-TE двигател. Това е последния дезел на Тойота преди Комон Рейл и с интеркулър и чип тунинг пишат че стигал до 170к.с...
                TLC 70 с 1KZ-TE стандартно няма, само 1KZ-T.
                А иначе комън рейла след него 1KD не е никак лош двигател.
                Последно редактирано от Yaro; 16-11-08, 10:14.

                Коментар


                • До: Концепция за траялна машина.

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  TLC 70 с 1KZ-TE стандартно няма, само 1KZ-T.
                  А иначе комън рейла след него 1KD не е никак лош двигател.
                  Яро, можеш ли да кажеш нещо повече за 3.0 литровите дизели.
                  Като системи на подаване на горивото?

                  Коментар


                  • До: Концепция за траялна машина.

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    TLC 70 с 1KZ-TE стандартно няма, само 1KZ-T.
                    А иначе комън рейла след него 1KD не е никак лош двигател.
                    Разликата между 1KZ-TE и 1KZ-T е само в електронното управление на 1KZ-TE иначе механически са взаимозаменяеми.

                    1KD разбира се като най-нов двигател е най-мощен, икономичен и с най-голям въртящ момент powers 170 hp (125 kW) at 3400 rpm, and 35.9 kgf・m (352 N·m) of torque at 1800-3400 rpm.

                    Проблема е че влиза в графата АКЦИЗЕН и като такъв ще трябва да се търси или от ударена кола или внос само на двигател. При всички случаи ще бъде по-скъп от 1KZ-T, но по-хубавото е нормално да е по-скъпо.

                    Яро, учуден съм че ти не си предложил Дифендър 90 като платформа, или мислиш че ще излезе много извън зададения бюджет от 15к?
                    [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                    [/COLOR]

                    Коментар


                    • До: Концепция за траялна машина.

                      Първоначално публикуван от allfriends Преглед на мнение
                      .. Проблема е че влиза в графата АКЦИЗЕН и като такъв ще трябва да се търси или от ударена кола или внос само на двигател. При всички случаи ще бъде по-скъп от 1KZ-T, но по-хубавото е нормално да е по-скъпо.

                      Яро, учуден съм че ти не си предложил Дифендър 90 като платформа, или мислиш че ще излезе много извън зададения бюджет от 15к?
                      1KD мисля, че е точно 163к.с. и като такъв е без акциз.
                      За Дифендъра - за 15 трудно ще го купиш, камо ли да го направиш. От ЛР гамата дадох други бюджетни оферти, прегледай назад в темата.

                      Коментар


                      • До: Концепция за траялна машина.

                        Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                        Яро, можеш ли да кажеш нещо повече за 3.0 литровите дизели.
                        Като системи на подаване на горивото?
                        Нямам много представа. 1KD е common rail стандартно, не и при мен.
                        Иначе са чудесни двигатели.

                        Коментар


                        • До: Концепция за траялна машина.

                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          1KD мисля, че е точно 163к.с. и като такъв е без акциз.
                          За Дифендъра - за 15 трудно ще го купиш, камо ли да го направиш. От ЛР гамата дадох други бюджетни оферти, прегледай назад в темата.
                          Ясно че в нета има различни данни за мощността на този двигател, важното е кои точно ползват данъчните. Лесно може да се разбере ако някой попита в магазина на Тойота.

                          Аз посочих 1KZ-TЕ защото електронното управление на горивото дава възможност за електронен (чип) тунинг, който е сравнително ефтин и бърз. Интеркулър може да се сложи и на 1KZ-T има дори фабричен такъв.

                          http://www.cars-directory.net/specs/...o/1996_5/8910/

                          Цените на Дифендър ги обсъждахме в отделна тема. В петък Паунда се срина до нива под 2,30лв така че може и да се намери свестен Дифендър под 10к лв. Колко ще струва тунинга обаче да пишат тези които са го правили.

                          Ще следя темата с интерес, да видим Андро каква играчка ще си направи. Успех.
                          [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                          [/COLOR]

                          Коментар


                          • До: Концепция за траялна машина.

                            Първоначално публикуван от allfriends Преглед на мнение
                            ...Аз посочих 1KZ-TЕ защото електронното управление на горивото дава възможност за електронен (чип) тунинг, който е сравнително ефтин и бърз. Интеркулър може да се сложи и на 1KZ-T има дори фабричен такъв...
                            Не мисля, че машина от такъв тип се нуждае от подобен тунинг. Докато "чипа", все пак има някакви възможности да повиши въртящия момент в ниските обороти, то турбината би била напълно излишна...
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • До: Концепция за траялна машина.

                              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                              Първоначално публикуван от allfriends Преглед на мнение
                              ... Аз посочих 1KZ-TЕ защото електронното управление на горивото дава възможност за електронен (чип) тунинг, който е сравнително ефтин и бърз. Интеркулър може да се сложи и на 1KZ-T има дори фабричен такъв...
                              Не мисля, че машина от такъв тип се нуждае от подобен тунинг. Докато "чипа", все пак има някакви възможности да повиши въртящия момент в ниските обороти, то турбината би била напълно излишна...
                              Джорджо, искаш да кажеш, че кулера е излишен, а не турбината?...
                              Интеркулер за траял не трябва, но на асвалт се усеща...

                              Коментар


                              • До: Концепция за траялна машина.

                                Точно така, Яро! Но ако ще е за траял, едва ли ще го юрка по асфалта... Иначе, на всички ни се ще, джипките ни с лекота да набират 150-160 на асфалта, да я поддържат и да са стабилни в завоите, но като излезем от пътя, ходове по метър... Както казва Стефан, няма пълно щастие...
                                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X