Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Концепция за траялна машина.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Концепция за траялна машина.

    Lazar-е , това "наше производство" ли е? Интересно ми е, как се получава това осукване на кардана? Гледам, гледам... на "бутерки" (панделки) ми прилича. Историята ми е интересна. Блокирала касета..?

    П.п. Новичък съм...

    Коментар


    • До: Концепция за траялна машина.

      Хлъц! Е те-такова не бЕх виждал, и не предполагах че може да има.

      Вярно, кажи нещо за машината, и за случката, ако разполагаш с информация. Плийз!
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • До: Концепция за траялна машина.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Хлъц! Е те-такова не бЕх виждал, и не предполагах че може да има.

        Вярно, кажи нещо за машината, и за случката, ако разполагаш с информация. Плийз!
        Сега забелязах, че е на песОк....

        Коментар


        • До: Концепция за траялна машина.

          Първите три са от Дифендър с 37-ци, който е бил на състезание със стандартни карета и полуоси.
          Последната снимка с макаронения кардан е от друга машина. Не знам как се е случило.
          Не са наше производство. Тук май няма толкова шашави да трошат "най-скъпата" за поддръжка машина Дифендър

          Коментар


          • До: Концепция за траялна машина.

            Глей са адаш....ше се опитам да ти пробутам моята първоначална концепция.

            Предлагам да си земеш пак Патрол...щото си наясно с него най-вече.... от тук нататъка приоритета ше е тегло....постигнеш ли теглото двигателя дори и слаб ше си дойде на мястото.

            1. Та най-общо ти предлагам да замениш 'колибката' с леко тръбно купе. Има доста отрицателни мнения за това решение:
            -щело пак да е толкова тежко, даже повече
            -щело да е меко и опасно....и т.н.
            -неудобно...комфорта страда

            Аз съм съгласен само с последното, щото все пак доста време събирах информация, проектирах даже сглобих част от купето. При правилно проектиране се постигат резултати от около 250кг. Колибата вервай ми тежи много...моето Г е кабрио и е най-лекото серийно и пак тежеше 780кг от общо 1850кг....(тука ако има възражения...нека да са към електронния кантар).

            2. Естествено продължение е да резнеш рамата от раздатката назад и де се премине на 4 линково окачване (справка бъгито от мицубиши в раздела за самоделни машини). Освободения заден мост ще даде достатъчни ходове...нема да е роккроулер...ма ше си стане траялна машина. Проблемни ше койловърите, ма и тука може да се измислят сиромашки решения.

            Според мен тва е един не лош проект, който предлага удоволствието да проектираш уникален външен вид на машината си....също е удобно да се извърши на етапи, и най-вече кефа от работата...


            П.С. Късно е и не ми върви мисленето и писането...ма общо взето е това. Никога не съм бил привърженик на готовите решения...за това и нямам завършен проект...ма пък се кефя истински! Лека!

            Коментар


            • До: Концепция за траялна машина.

              Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
              Глей са адаш....ше се опитам да ти пробутам моята първоначална концепция.

              Предлагам да си земеш пак Патрол...щото си наясно с него най-вече.... от тук нататъка приоритета ше е тегло....постигнеш ли теглото двигателя дори и слаб ше си дойде на мястото.

              1. Та най-общо ти предлагам да замениш 'колибката' с леко тръбно купе. Има доста отрицателни мнения за това решение:
              -щело пак да е толкова тежко, даже повече
              -щело да е меко и опасно....и т.н.
              -неудобно...комфорта страда

              Аз съм съгласен само с последното, щото все пак доста време събирах информация, проектирах даже сглобих част от купето. При правилно проектиране се постигат резултати от около 250кг. Колибата вервай ми тежи много...моето Г е кабрио и е най-лекото серийно и пак тежеше 780кг от общо 1850кг....(тука ако има възражения...нека да са към електронния кантар).

              2. Естествено продължение е да резнеш рамата от раздатката назад и де се премине на 4 линково окачване (справка бъгито от мицубиши в раздела за самоделни машини). Освободения заден мост ще даде достатъчни ходове...нема да е роккроулер...ма ше си стане траялна машина. Проблемни ше койловърите, ма и тука може да се измислят сиромашки решения.

              Според мен тва е един не лош проект, който предлага удоволствието да проектираш уникален външен вид на машината си....също е удобно да се извърши на етапи, и най-вече кефа от работата...


              П.С. Късно е и не ми върви мисленето и писането...ма общо взето е това. Никога не съм бил привърженик на готовите решения...за това и нямам завършен проект...ма пък се кефя истински! Лека!
              Евала адашче! Много полезно!
              Сега, обаче има някои въпроси. Трябва да има някаква кабина... с парно. Нали ще се придвижвам на самоход. В тая връзка трябва някъде да има панел и на него примерно да пише " Тойота", или там каквото се води. Какво правиме?

              Коментар


              • До: Концепция за траялна машина.

                Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                ... Предлагам да си земеш пак Патрол...щото си наясно с него най-вече.... от тук нататъка приоритета ше е тегло....
                ...
                1. Та най-общо ти предлагам да замениш 'колибката' с леко тръбно купе.
                ...
                Опасявам се, че борбата с теглото на Патрула е в голяма степен "кауза пердута".
                А пък замяната на купето с тръбна конструкция май отива встрани от идеята на Андро за подходящ за траялни трасета джип в посока бъги, което може би ще трябва да се кара до "зоната на бойните действия" на платформа ...

                Що се отнася до "комфорта страда", то ми се струва, че това е доста меко изказване. Каране на места в нашенските гори дори само с отворени прозорци може да ти осигури известно количество драскотини и синини. С отворената тръбна конструкция всички яки клони, които сгъват ламарините на врати и калници, ще са твои ...

                За каране през студеното полугодие май също ще трябва да се забрави.

                Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                ... за това и нямам завършен проект...ма пък се кефя истински! ...
                Лошо няма, ако това е, което ти доставя удовоствие. Виж, ако идеята е все пак да получиш нещо, което да излезе от гаража в някакъв разумно кратък срок и да става за нещо повече от кратки турове за овации ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • До: Концепция за траялна машина.

                  Теглото рамата на джипове с еднакви габарити според мен е идентична...същото се отнася и за мостовете и окачването. Като се говори за 'ужасно тежката' рама на Г-то например...става въпрос за 2 квадрата двумилиметрова ламарина и метър-два 3мм тръба повече. Това целото тежи 25-30кг повече...т.е. УАЗ-ка и Г рамите да се различават с 50кг максимум. Или пък окачването...ресорите на УАЗ-а са съвсем сравними като тегло на носачите на Г-то. Та пак обобщавам сичко е 'колибата'...предполагам затова вранглера е най-лек.

                  Теглото пък на кейджа съм го дал заедно с панели от алумиев рифел...предното стъкло си е стъкло...тавана и товарния отсек -бризент. Остават врати и странични стъкла...но и на тва се намира решение....лека рамка с рифел и лексан за джамове...па може и тежка за зимата...и яко парно естествено. Това с клоните се ми се струва, че 'кант' от тръба ше поема по-добре и по-безболезнено, отколкото ръб на калник. Алуминиевия панел ако се изкриви...сваляш, скачаш върху него и мотираш...па и не виждам лъскави калници с боя ква работа имат при траяла.

                  Коментар


                  • До: Концепция за траялна машина.

                    Моя персонален любимец....като форма
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • До: Концепция за траялна машина.

                      Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                      Теглото рамата на джипове с еднакви габарити според мен е идентична...същото се отнася и за мостовете и окачването. Като се говори за 'ужасно тежката' рама на Г-то например...става въпрос за 2 квадрата двумилиметрова ламарина и метър-два 3мм тръба повече. Това целото тежи 25-30кг повече...т.е. УАЗ-ка и Г рамите да се различават с 50кг максимум. Или пък окачването...ресорите на УАЗ-а са съвсем сравними като тегло на носачите на Г-то. Та пак обобщавам сичко е 'колибата'...предполагам затова вранглера е най-лек.

                      Теглото пък на кейджа съм го дал заедно с панели от алумиев рифел...предното стъкло си е стъкло...тавана и товарния отсек -бризент. Остават врати и странични стъкла...но и на тва се намира решение....лека рамка с рифел и лексан за джамове...па може и тежка за зимата...и яко парно естествено. Това с клоните се ми се струва, че 'кант' от тръба ше поема по-добре и по-безболезнено, отколкото ръб на калник. Алуминиевия панел ако се изкриви...сваляш, скачаш върху него и мотираш...па и не виждам лъскави калници с боя ква работа имат при траяла.
                      Колега,шасито на Г-класата е точно с 123кг. по -тежко от това на Уаз,преди години го мерих ме при Сашо Ковачев.

                      Коментар


                      • До: Концепция за траялна машина.

                        Дотук го бях докарал...ама
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • До: Концепция за траялна машина.

                          Добре де колеги.Четох,четох ,....толкова страници и освен че едни дърпат и убеждават аудиторията към Вранглера,други към Тойотата и т.н. не виждам защо примерно да не се спре Андро на Г-класа.Значи имаме дилема за решаване.Трябва ни здрав,мощен и лесен за тунинг джип.Мисля че Г-то отговаря на повечето изисквания,като:
                          1.Характеризира се с доста солидна здравина.
                          2.има преден и заден заводски блокаж,което автоматично води до спестяване на едно /и то не малко перо от бюджета/
                          3.Има над 3-литра мотори,които смятам че са достатъчни не само за траял ,ами и за бегачки дори.
                          4.Наистина доста са му килограмите,но с определено поорязване могат донякъде да се намалят/макар,че ако е с правилния мотор,това не е чак от такова значение/.
                          5.Голям е като габарити,но все пак говорим за траял,а не за провиране по Самурайските дерета.
                          6.Един кит-лифт и подходящи гуми и си готов и за траял и за навсякъде.
                          7.Не му трябват никакви усилени полуоски и т.н.карета и други/айде още едно спестено перо от бюджета/.
                          8.Може би има и доста недостатъци,но при ограничен бюджет освен че трябва да се правят компромиси,трябва и да сме наясно,че пълно щастие няма.
                          Ами това е.Според мен с най-малко средства тази машина отговаря на определените изисквания,като остава и удоволствието на притежателя да го поореже/с цел олекотяване/,проектира и да се кефи на това което е създал.Поздрави.
                          П.П.Траялна машина 800кг,с 200к.с под капака и огромни гуми и ходове......не съществува.Не и за такива пари.Да бъдем реалисти.
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • До: Концепция за траялна машина.

                            Тука вече се амбицирах и след некой изчисления по приложената доло скица изчислих че това на скицата тежи около 160кг....което автоматично означава че рамата на Уаза е около 35-40 кила. УАЗ-ките наистина са леки!!!!!
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • До: Концепция за траялна машина.

                              Ето едно мое занятие !
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=27516
                              Като време 2 седмици по 8-9 часа на ден !
                              Като пари 3000-3500 лв. преди да ми омръзне !
                              ЗАда се довърши 1 седмица + 2000 лв.
                              Така , че за 15К имаш доста вариянти особенно ако ще е Хард машина и външния вид е без значение !
                              Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                              Коментар


                              • До: Концепция за траялна машина.

                                Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                                Тука вече се амбицирах и след некой изчисления по приложената доло скица изчислих че това на скицата тежи около 160кг....което автоматично означава че рамата на Уаза е около 35-40 кила. УАЗ-ките наистина са леки!!!!!


                                Рамата на Уаз-а е около 100-110 кг ама не помня къде беше инфото.
                                Луд умора нема,само се поти!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X