Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЛЕД фарове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Баси... мина модата на афтърмаркет ксенона и 2-3 години беше нормално по пътищата - само един от 15 ти светеше в очите.

    Сега сме в нова въртележка - диодите.

    Ще взема вече да затварям и теми в които се споменава H4 диод.
    Аз не карам често на тъмно, но да ти кажа вече от 2-3 години си има доволно LED електроженисти по пътя.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • От линка на боса:

      Рефлектор

      Click image for larger version  Name:	HIKARI-Ultra.jpg Views:	0 Size:	101.9 KB ID:	6639531

      Прожектор:

      Click image for larger version  Name:	HIKARI-Ultra-2.jpg Views:	0 Size:	105.5 KB ID:	6639532

      На снимка изглежда като да е почти същото, но това разсеяно осветяване над центъра при рефлектора точно е най-гадното нещо нощно време.
      Вече няколко пъти виждам "наказани" от явно други недоволни участници, фарове на хора сложили Н* ледове в рефлекторите - дране, боя. Подкрепям!
      В нормална държава съответните органи щяха да се грижат за това, но тука явно само на партизани може да се разчита...

      Коментар


      • Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        Разсейките са нормални дотолкова че всички се напъват да ги намалят и те са критерия за това колко лумени можеш да вкараш в тенджерата.

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Мхм, и някои толкова са се напънали, че после нарочно почнали да слагат елементи по оптиката за разсейки, щото извън петното ставаш абсолютно кьорав.

      • Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        Тя цялата идея за увеличаване на светлинния поток в петното е дявол на магаре. На пръв поглед колкото повече, толкова повече. От един момент нагоре те превключва на дневно зрение и абсолютно ослепяваш извън петното. По-комфортно е ама не виждаш някои важни работи.

        В града е добре ама на тъмен път е мъка, а пречиш и на другите.

        После следва увеличаване на разсейката, после борба със заслепяването (последните изгъзици в някои по-скъпи коли са откровено насилие над нормите).

        И накрая сме пак в квадрат 1 ама нов фар струва 5 цифри в евро, което беше и целта.

    • Нови хубави халогенки са към 2000. За 3000 диодни трябват около 20 вата.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • Сложих днес някакви лед лампи на транзита.Понеже вън вали почти цял ден,не виждам разлика.

        Паркиран срещу друг бус,леда свети доста повече спрямо халогена.На мокър път съм със смесени чувства.Отляво и дясно свети добре,точно в среда виждам черна дупка пред колата.Да не се окаже,че има лява и дясна лампа?

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201008_164822.jpg Прегледи:0 Размер:743.4 КБ ID:6654710 ​​​​​​
        Иначе фаровете са красиви.Незнам дали заслепяват,по скоро не,но ден два и ще кажа дали съм се бил с някой.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • Juiced
          Juiced коментира
          Редактиране на коментар
          Завърти крушките докато получиш някакъв адекватен светлинен сноп. Аз заставам срещу стена на 5м от нея и почвам да въртя докато ми хареса интензитета. Иначе се пръска много гадно. Н4 успях да фокусирам добре на фиестата , на теракана имам Н1 и за дълги е много добре, там рефлектора е конус и явно успява да насочи добре светлинният сноп. За лупи е зле, там си сложих ксенонови крушки с АС баласт и приключих.

        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Как се въртят тея крушки?

        • Juiced
          Juiced коментира
          Редактиране на коментар
          Реално инсталацията е следната: онова което се намества на захвата на Н4 е един пръстен със силиконов уплътнител, издърпваш го от крушката и монтираш само него, като го защипваш с монтажната телчица. След това вкарваш директно крушката (така по-лесно се закачват и кабелите) накрая светваш и почваш да въртиш до желаното петно.

      • Няма лява и дясна. Просто по средата на рефлектора няма никой, защото LED-овете светят настрани, видно от конструкцията.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Няма лява и дясна. Просто по средата на рефлектора няма никой, защото LED-овете светят настрани, видно от конструкцията.
          Каква е разликата между 2.5 и 3 инча лупите освен размера.Тоест разлика в светлина ,сноп и т.н

          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

            Каква е разликата между 2.5 и 3 инча лупите освен размера.Тоест разлика в светлина ,сноп и т.н
            3" е точно 2 пъти по-прецизна от 2.5"

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

              3" е точно 2 пъти по-прецизна от 2.5"
              Това на теория. А в живия живот едната е точно толкова по-добра от другата, колко по-малко гъзорък е бил проектантът и. Да не говорим че при едни и същи лупи, праввени в 2 различни гаража резултатът често е различен, щопто в единия ги правили от компоненти, дето първия бракувал. В прецизността на лещите например има драстични разлики понякога.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • Ясен
                Ясен коментира
                Редактиране на коментар
                По тоя въпрос няма какво толкова да се направи, освен да не се купуват и ползват боклуци.

            • Днес от 05:00 часа до 0:20 часа почти 20 часа съм на път,минал съм малко над 600 км.от Пловдив до морето и обратно,на къси светлини и стена на 3-4 метра фаровете светят добре и по силно от халогенни.

              На пътя късите ги няма никакви.Дългите обаче са супер ,и най-интересното ,на дълги ,никой не ми пресвятка и т.н от Бургас през сливен и до Пловдив.

              Та съм доволен наполовина .Утре ще ходя да взема лупи ,има ли читави,направо търговец , контакти.Да търся конкретен модел нещо.

              Фаровете на транзита са обемни,събират доста.
              Последно редактирано от Roninn; 09-10-20, 23:38.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • Сигурен ли си че ти се дават 400 кинта за LED лупи?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Сигурен ли си че ти се дават 400 кинта за LED лупи?
                  Дадох ги.Лед лупите светят страхотно,но модела който имаше,диода е вграден,тоест при изгорял диод,смяната е свързана със сваляне на стъклото на фара,капачка или кой както му казва.Това не ме устройва и съответно сложих 3 инча лупи и HID със D2S лампи.Всичко леко подмина 400 лв.но такъв е живота,безплатен обяд няма.Като бонус имам ейнджъл мейнджъл нам си какво,светят силно като дневни светлини,без да свети ксенона

                  5К цвят
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • BENZBOSS
                    BENZBOSS коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ако ще се почустваш по-добре- аз днес отворих кашона с XL80 Баха Дизайн,сън не ме лови,утре съм в пустинята с текерлека,монтажа в понеделник ако мога да ходя,цена Х2 в долари.......откачена работа как каза жена ми.

                    Все оше съм запънал на халогенни крушки във фаровете обаче,чакам една да изгори и да набия ЛЕДовете ма на,държат се мьжката,само допълнителни светлини купувам,на къси долу горе ставам,на дълги.............Колчо Слепеца ще види в какво съм се засветил.

                • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201011_204122.jpg Прегледи:0 Размер:188.2 КБ ID:6655686Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201011_204556.jpg Прегледи:0 Размер:291.2 КБ ID:6655687



                  И нека бъде светлина!
                  https://youtu.be/FDq1q_yGiEk

                  Последно редактирано от Roninn; 11-10-20, 21:35.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • Това кьсите ли са?
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • Roninn
                      Roninn коментира
                      Редактиране на коментар
                      Да,само къси

                  • Да знаеш че ако нещо, съм готов да те посрещна с 11000 лумена ледбар.

                    Коментар


                    • BENZBOSS
                      BENZBOSS коментира
                      Редактиране на коментар
                      40 000 при мен на 6 тела,за бакшиш по 10-20 вата горница на крушка на къси,мъгла и дълги / че на дълги всичко свети като съм любопитен / и поне съм любопитен постоянно то сутринта видях на време една гума на платното,тоя зад мен не успя и май не стигна там за къде беше тръгнал.

                      Остана компресор да сложа,да си надбягам фаровете / шанс никакъв /.

                      Сериозно обаче - едва ли ще го усетиш,толкова ментак има по улиците,че едва ли ще обърнеш внимание на неговите лупи.

                  • Това отсичане кефи,реално линията на отсичане на 40-50 метра е до средата на вратите на колите отпред.Отсичането не е само отпред а и в страни.

                    На пребиране към нас ,такси караше със сини отвратителни фарове,за пръв път пуснах дългите срещу кола и видях как шофьора си сложи ръка пред лицето,или го уцелих в точния момент.Аз съм доволен и мирясвам за сега.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • BENZBOSS
                      BENZBOSS коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не са ясни много снимките,но на мен ми харесва,цвета също не е никак зле.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X