Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЛЕД фарове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ЛЕД фарове

    Ами сите се износват, ама на леда му най личи.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #47
      От: ЛЕД фарове

      Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
      Към колегата Пантев:
      Твърдението че американските стандарти са високи е 100% невярно.Дори да приемем че става дума за ОЕМ продукт-пак УСА стандартите са гола вода сравнени с да речем на Мерц или БМВ.
      В темата обаче става дума за АВТТЕРМАРКЕТ а там на практика стандарт за америка НЯМА.
      Не ми се пише повече ,но ако те интересува мога да дам пояснения що тъй мисля –все пак повече от 20г съм в авто бизнеса та си мсиля че ми в е ясно това онова.

      Сега за ЛЕД фаровете:
      Лека теория на ЛЕД- тва е единствения полупроводник дето се „износва „ когато работи.
      Всяко ЛЕД има така наречената –Ток-Светлина характеристика- нелинеиноста и е много малка така че на практика всички я смятат за линеина- демек- повече ток през ЛЕД –повече светлина, като има макс ток които натакък ЛЕД се скапва.
      Бялите ЛЕД имат едно друго своиство- при различен ток пред ЛЕД –спекъра на светлината им се мени –демек почват да светят с различен цвят-колко точно се мени цвета зависи от още 100 други неща- важното е че се мени.

      Относно „износването“
      -По свясните производители на ЛЕД дават тая характеристика- при ток Х след колко време и със колко спада светлината – все пак това е за ориентир щото има още фактори дето влияят на износването ( намаляването на светлината във времето) .

      Та след всичко гореказано – Някои си прави Автермаркет фар - нито ще даде какви ЛЕД ползва, нито каквъв ток им е пуснал, нито как ги охлажда и т.н а както разясних по горе това са важни фактори за да се разбере колко ще свети фара , за колко време ще се загомняса и т.н.
      Друго дето се сетих- по идея колкото са по малко броя на ЛЕД ( ако се вижда през пласмасата /стъклото) по идея е по добре- има по малък шанс да са ги свързали в паралел.

      Надявам се да съм помогнал поне малко по темата –какъв ЛЕД Автермаркет фар да си изберем.
      Въобще не твърдя, че съм много запознат с материята, мисълта ми беше не толко за стандарт за качество на изработка или нещо подобно, а че фара е преминал някакъв тест и е одобрен за ползване по пътната мрежа на САЩ, което все пак е нещо повече от фар от незнаен китайски производител, който ще заслепява насрещното движение. Най-гадното нещо на този свят е срещу теб да кара някакъв селянин с БМВ Е36 или голф с шибан китайски ксенон и като му присветнеш и той да присветка, за да ти покаже, че е на къси.

      Коментар


      • #48
        От: ЛЕД фарове

        Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
        заслепява насрещното движение. Най-гадното нещо на този свят е срещу теб да кара някакъв селянин с БМВ Е36 или голф с шибан китайски ксенон и като му присветнеш и той да присветка, за да ти покаже, че е на къси.
        Това ми беше и идеята на темата. Понеже не караме само и единствено в гората, фаровете трябва да стават за пътя.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #49
          От: ЛЕД фарове

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Това ми беше и идеята на темата. Понеже не караме само и единствено в гората, фаровете трябва да стават за пътя.
          Точно така. И срещаш частично разбиране.

          Познай защо почнах да трия теми за ксенон.

          Коментар


          • #50
            От: ЛЕД фарове

            Ксенона не е лошо нещо стига да е поставен кадърно и където му е мястото.
            Например при чудният ми фиат пунто 1.1 ако някога бъде поставен директно ще ме прати в топ 3 на най-псуваните шофьори в София първо,защото фаровете не са ми идеално регулирани и второ,защото не съм с лупи да насочват лъча.Както и минимум 100К други автомобила в този град поне.
            Обаче на джипа(от подписа) предишният собственик да е жив и здрав(и по често да си вдига телефона) е изкорубил стандартните идиотски фарове на ZJ-ката и е вкарал вътре
            лупи в които пък има 50ватов би ксенон.Цялото това нещо свети за страх и има реглаж на височина да не ме псуват хората.
            И хем е хубаво,хем свети много,хем.... ами едва ли да е било евтино.
            Та няма лошо в ксенона,а има лошо в тия дето го слагат.Което си е ясно по подразбиране.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #51
              От: ЛЕД фарове

              В крайна сметка аз чакам доставка на ЛЕД фаровете на тръклайт между 6ти и 12ти ноември и ще напиша преките си впечатления.

              Коментар


              • #52
                От: ЛЕД фарове

                Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                В крайна сметка аз чакам доставка на ЛЕД фаровете на тръклайт между 6ти и 12ти ноември и ще напиша преките си впечатления.
                Дойде ли поръчката? Да пуснеш някоя снимка и кажеш впечетления.

                Коментар


                • #53
                  От: ЛЕД фарове

                  Ето какво си сложи на новата джипка моя приятел който е с Тръклайт на другата:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15109289774420.jpg
Прегледи:1
Размер:489.1 КБ
ID:5772654

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15109289916591.jpg
Прегледи:1
Размер:575.0 КБ
ID:5772655

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15109290307954.jpg
Прегледи:1
Размер:604.8 КБ
ID:5772656

                  Ето две снимки без светкавица:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15109290011192.jpg
Прегледи:1
Размер:693.0 КБ
ID:5772657

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15109290199033.jpg
Прегледи:1
Размер:609.0 КБ
ID:5772658

                  Това са някакви китайци, но тази джипка е изключително за горско каране, та за това от тези фарове нищо не се очаква.
                  Днес като го питах за разликата, каза че още не може да каже колко и каква е, щото този джип почти не е каран, но определено не са като Тръклайта, които според мен светят доста добре.
                  Тези съм ги виждал как светят през деня докато премествахме джипа, но не им обърнах внимание.

                  Още отзиви по-нататък.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #54
                    От: ЛЕД фарове

                    [QUOTE=Ясен;3227945

                    Познай защо почнах да трия теми за ксенон.[/QUOTE]

                    Е очаквах я тая .
                    Ама не си обяснил защо ?
                    Щото всеки си слага "ламби , квит иска"
                    Или някой пита как да го направи правилно .
                    Ама казал си трия Ксенон - ТРИЙ

                    Коментар


                    • #55
                      От: ЛЕД фарове

                      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                      Е очаквах я тая .
                      Ама не си обяснил защо ?
                      Щото всеки си слага "ламби , квит иска"
                      Или някой пита как да го направи правилно .
                      Който изобщо има възможности и способности да го направи правилно няма нужда да пита тук.
                      Останалите ще питат, пък ще го направят как да е и после ще ми вадят очите.

                      Коментар


                      • #56
                        От: ЛЕД фарове

                        Каква е идеята от такива фарове с още по такива цени? В смисъл - избива ли се икономията на ток? Щото енергоспестяващите у дома почнаха да са смислени едва след като почнах да ги намирам по 3 и нещо лева и то най-мощните им варианти.

                        Коментар


                        • #57
                          От: ЛЕД фарове

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          Щото енергоспестяващите у дома почнаха да са смислени едва след като почнах да ги намирам по 3 и нещо лева и то най-мощните им варианти.
                          Твоето е частен случай. Аз изпонаслагах още като бяха по 10-12лв, и категорично при мен имаше смисъл - те сметките не са чак толкова сложни.

                          За фаровете - икономия не толкова, колкото това че по-малко товарят акумулатора в режими, в които заради ниските обороти алтернатора не смогва да даде всичките 110W, нужни за фаровете и заедно с това да зарежда акумулатора, поизстискан например от подгревните свещи. Добави поръждясали контакти, стареене заради високата температура и прочие хубавини и ползите от LED-а стават все по очеизвадни. Неприятния момент е че ако не са направени както трябва, ефекта също е очеизваден - или нищо не виждаш, защото светят не където трябва, или тия срещу теб те псуват.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: ЛЕД фарове

                            Като изключим гъзарията, за постоянно включени фарове, мисля че е по-добре от моите Н4 примерно, особено лятото на 40°С.
                            На мен лично ми харесват като опция, но за последно съм карал автомобил със 7" фарове преди 20г., и то за кратко, че планирано трябваше да остана без кола. За ВАЗ 2101 става въпрос, ма и тогава нямаше ЛЕДове.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #59
                              От: ЛЕД фарове

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Каква е идеята от такива фарове с още по такива цени? В смисъл - избива ли се икономията на ток?
                              Не. И от смяна на крушки не се избива, а от подобрена безопасност на движението пък - съвсем (защото имат отрицателен принос).

                              И коли дето на празен ход не могат да си захранят фаровете няма от около 1980г

                              Коментар


                              • #60
                                От: ЛЕД фарове

                                Пристигнаха фаровете още миналата седмица, но не съм вкъщи и ще ги монтирам идната. Успях да ги разгледам за 5 мин. и изглеждат много добре направени. Иначе освен, че стандартните фарове на нисана на къси светят като свещ, ЛЕДа на тръклайт е с много ниска консумация на ток, което въпреки, че съм с голяма жълта оптима за мен си е предимство.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X