Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЛЕД фарове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: ЛЕД фарове

    На нисана светят смотано щото японеца си е оставил ръцете при проектирането.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #62
      От: ЛЕД фарове

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      На нисана светят смотано щото японеца си е оставил ръцете при проектирането.
      Търтьо,кажи сервиз,че мисе прецака ксенона на гегата.май биксенон се казва��
      ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
      Г 230Е
      Г 500 0887 390 703

      Коментар


      • #63
        От: ЛЕД фарове

        Първоначално публикуван от svilenst Преглед на мнение
        Търтьо,кажи сервиз,че мисе прецака ксенона на гегата.май биксенон се казва��
        Надин Хефти Металс. Това в София. Ама предполагам и в Русе има филиал.

        Коментар


        • #64
          От: ЛЕД фарове

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Надин Хефти Металс. Това в София. Ама предполагам и в Русе има филиал.
          Къдее това,щото в момента съм в софия.Ако бях в Русе щях дасъм решил проблема.Мерси.��
          ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
          Г 230Е
          Г 500 0887 390 703

          Коментар


          • #65
            От: ЛЕД фарове

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            На нисана светят смотано щото японеца си е оставил ръцете при проектирането.
            Може би и факта, че са на 26 години допринася. Ама то и немците не са от най-добрите с фаровете(като изключим последните незнам си кви космически ледове). За моя голяма изненада ксеноновите адаптивни фарове на ситроен ц5 са много добри, толко добри, че са спокойно съпоставими с тези на основната ми кола, която е около 5 пъти по-скъпа от нов ситроен ц5 и са по-добри от на много нови БМВта и особено аудита. Най-малко наблюдение има върху фаровете на мерцедес, но не вярвам и те да ме изненадат кой знае колко.

            Коментар


            • #66
              От: ЛЕД фарове

              Жълтите са пестили от кабели и релета. Затова фарове йокму
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #67
                От: ЛЕД фарове

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                И коли дето на празен ход не могат да си захранят фаровете няма от около 1980г
                Сложи в сметката подгревните свещи на дизел, дето дърпат 30-40А, докато двигателя достигне 50-70 градуса и пак си помисли какво се случва когато зимата преобладаващо караш градско на толкова къси разстояния че аха-аха да загрее, и ти си пристигнал.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: ЛЕД фарове

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Сложи в сметката подгревните свещи на дизел, дето дърпат 30-40А, докато двигателя достигне 50-70 градуса и пак си помисли какво се случва когато зимата преобладаващо караш градско на толкова къси разстояния че аха-аха да загрее, и ти си пристигнал.
                  Пак излиза сметката. На тия им слагат нещо дето на самоограничаване дава примерно 90-110 ампера, а на празен ход поне 50. Отделно дето в тоя режим имаш и повишен празен ход.

                  Ако искаш ми намери изправна кола на която като изброиш до 20 след запалване напрежението е под 13.8 - бензин, нафта, каквото там.

                  Коментар


                  • #69
                    От: ЛЕД фарове

                    Ако още говорите за патрула, силно му надценявате алтернатора.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #70
                      От: ЛЕД фарове

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Ако още говорите за патрула, силно му надценявате алтернатора.
                      Добре казано. Аз ще го сменям скоро.


                      Коментар


                      • #71
                        От: ЛЕД фарове

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Ако искаш ми намери изправна кола на която като изброиш до 20 след запалване напрежението е под 13.8 - бензин, нафта, каквото там.
                        Няма какво да я търся - в гаража ми е. Докато карах на фарове целодневно (сега карам на LED-ове) акумулатора всяка пролет имаше нужда от освежаване. 70A, Bosch. на фарове и празен ход държи 13.6V, без фарове пак толкова. С нов регулатор и четки - без промяна.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: ЛЕД фарове

                          Значи просто не е наред ама на тебе ли да го обяснявам?

                          Коментар


                          • #73
                            От: ЛЕД фарове

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Значи просто не е наред
                            Напротив! Добра компенсация.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #74
                              От: ЛЕД фарове

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Значи просто не е наред ама на тебе ли да го обяснявам?
                              Кое по-точно не е наред? Това че 70А алтернатор за 10 минути градско каране не може да компенсира дръпнатото от свещите преди паленето (започва от над 60А и след 7-8 секунди пада на нещо като 30), докато трябва да захранва 30А за свещи, 12-13А за фарове, габарити и прочие, 5-6 ампера за вентилатор в купето, и понякога сигурно между 10 и 15 А за нагревател на задно стъкло и огледала? Сменям акумулатор на 4 години, грубо. Мислиш ли че нещо не е наред? И мислиш ли че не съм помислил и аз същото преди да установя че просто това е положението с тоя алтернатор? Напрежението върху алтернатора е същото като това върху клемите на акумулатора - и това съм премерил. Просто след дозареждането напролет осезаемо си връщаше силиците. Откакто съм с диоди за дневни (нещо като 7-8 вата сумарно) това го няма, или поне е достатъчно малко за да не го забележа. Явно просто алтернатора в тия условия смогва на ръба.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #75
                                От: ЛЕД фарове

                                И аз съм на мнение, че няма алтернатор, който може да се справи при празен ход. Особено през зимата.
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X