Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Като махна всичкия кит сигурно ще се лифтне
    Съблякъл съм я почти цялата на гол метал. Ще бъде боядисана само с епоксиден грунд.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • Да питам и аз, мераклия начинаещ бояджия. За дребни неща - взех си компресор 25 литра -Abac, Auarita Пистолет за боядисване L-898 LVLP, към него един филтър за конденз и масло който се завива отдолу на пищова - RAIDER RD-AF01. Пробвам да пръскам с двукомпонентни грунд и боя на Novol. Грунда като че ли добре но с боята - не. Появяват се едни точки по повърхността в които няма боя. Качвам снимка - направо се вижда грунда. Преди да пръскам минавам с обезмаслител целия детайл. Кое ми прави номера и какво да сменя в постановката ???
      Прикачени файлове

      Коментар


      • Или пистолета ти мята конденз, или не обезмасляваш като хората.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • По скоро пистолета, търкам яко с обезмаслителя, Novol Silicon Remover. Какво да направя за да си реша проблема? Не стига че още сме в клуба "ръцете ни пречат" ами и хинструмента като не бива кашата е пълна

          Коментар


          • Да не е гъста боята?

            Коментар


            • Може, като новобранец ме е страх да не разтече и май малко гъста я оставям, така и не намерих мерилка за гъстота /fordcup/. Като минавам първата ръка ми се струва че я плюе на микрокапчици. Ама спазвам пропорцията - 2 + 1 + 10% разредител. Може ли от гъста боя да ми прави така?

              Коментар


              • С какво разреждаш боята? Може и в разредителя да има боклуци.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • Филтрирам преди да налея в пистолета, разредителя е специален за акрилни бои - OFO. Пише уж професионален. Ще взема да купя един на Novol да видим как ще е.

                  Коментар


                  • коко келеша
                    коко келеша коментира
                    Редактиране на коментар
                    В акрилен разредител съм намирал АМВ на капки, които спокойно си минават през цедката.

                • Наистина е добре, при възможност, материалите да са производство на една и съща фирма.
                  Изми ли основно пистолета след купуването му и преди първото пръскане?

                  П.П. Добре е преди почването на нов детайл да натискаш 2-3 пъти игличката за изпускане на конденза от филтърчето. Винаги има какво да изпадне, дори и да не се вижда в момента.
                  Последно редактирано от коко келеша; 08-09-20, 13:37.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от milenjs Преглед на мнение
                    Филтрирам преди да налея в пистолета, разредителя е специален за акрилни бои - OFO. Пише уж професионален. Ще взема да купя един на Novol да видим как ще е.
                    А боята каква е?

                    Коментар


                    • Новол продават и мерителни линии за разреждането на боята и лака. Като не можеш да си намериш чашка, вземи си поне една-две такива линии.

                      П.П. Ако дюзата на пистолета е 1.3, ще ти се наложи да отидеш на 15-20% разреждане, за да върви боята.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • Здравейте,
                        покрай един компресор, се сдобих със следният пистолет. Може ли идеи какъв е и заслужава ли си да си играя да го чистя и ползвам?
                        (в темата с компресорите пуснах какъв е: https://offroad-bulgaria.com/forum/%...25#post6642725)
                        Насочил съм се да си взема дехидратор и регулатор и един LVLP и/или LVMP - имам да кърпя, обработвам и после боя на една хонда, едно субару и още едно и някакви такива....
                        Насоки, съвети, акъли и идеи приемам всякакви - сега почвам да се уча и мисля за собствени цели да го правя.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • Здрасти, в тази тема са дадени всички необходими съвети за начинаещи та даже и по няколко пъти. Почваш я от началото и се образоваш. Показания пистолет е най-елементарно италианче от тези, които слагат в безплатните комплекти покрай по-скъпите компресори. При дюза 1.5. може да се ползва за филер и за по-разреден полиестер, както и за блажна боя за огради. Важното е да прави правилна метла (петно). Дори и да не е много широка, няма да те затрудни пръскането на 2-3 детайла. Идеално ще бъде ако успее да отвори 20-тина сантиметрово петно с достатъчна плътност по цялата ширина.и при 25-30 сантиметра отстояние от детайла..
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Новол продават и мерителни линии за разреждането на боята и лака. Като не можеш да си намериш чашка, вземи си поне една-две такива линии.

                            П.П. Ако дюзата на пистолета е 1.3, ще ти се наложи да отидеш на 15-20% разреждане, за да върви боята.
                            Чашки съм си купил, имам и прецизна везна. Днес взех друг разтворител за проба, може и малко да ми е гъста боята. Булката в магазина каза че тези дупки без боя може да са от недостатъчно обезмасляване. Което не ми се вярва де ама ще пробвам на следващия детайл - по яко обезмаслване и по рядка боя.

                            Коментар


                            • Темата съм я изчел, както и съм изгледал доста още клипове. Скоро ще се пробвам
                              Благодаря, за инфото за този пистолет!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X