Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Подготвих колата, заден панел и врата. Пръснах база 3 ръце. Изчаках да изсъхне хубаво, минах с восъчна кърпа и дойде време за лака. Налях го на ръка и половина с ефект на стъкло. Затворих гаража и на сутринта гледам ефект на портокал се е получил.. Каква може да бъде причината... при положени, че го оставих идеално гладък...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-63a28ea8aa4a752f6d744343ec6f4260-V.jpg
Прегледи:1
Размер:242.8 КБ
ID:5817549Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190712-093745_Gallery.jpg
Прегледи:1
Размер:164.8 КБ
ID:5817550
    Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Неустойчив материал от доло и се получава всмукване. Грешката е при пръскането на базата, Дебели ръце не добре изсъхнали.

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Просто лака не е бил идеално гладък. В камера ли пръскаш? Ако нямаш вентилация, мъглата може да те излъже при преценката на разливането. Странен начин на пръскане - три ръце база и ръка и половина лак.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Просто лака не е бил идеално гладък. В камера ли пръскаш? Ако нямаш вентилация, мъглата може да те излъже при преценката на разливането. Странен начин на пръскане - три ръце база и ръка и половина лак.
          Втвърдителя за лака и антисила бяха в прозрачни шишенца без надпис и съответно разползагах с 400 мл лак, като 200 + бях отлял в съд да направя пропорцията с мерителаната линия, но вместо втвърдител сложих антисил... лака се пресече и се наложи да го хвърлям.
          Остатъка, които имах го размесих като вместо разредител сложих кореселин. Като са дали материалите от бояджийския магазин не са предвидили, че на лака му трябват едни 10% разредител... Та по тази причина пръснах ръка и половина лак.
          Иначе базата я бях изчакал да дръпне и беше иделано гладка. Като я бършех с восъчната кърпа я проверявах.
          В гараж пръсках, но след като падна мъглата от лака добре огледах със силна лампа да няма пропуски.
          Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Как се боядисват спирачни апарати?
            Гледам има някакви спрейове, но няма грунд и лак - може ли да им се има вяра?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Може да им се вярва, умерено. Понеже няма как да ги почистиш до чист метал, след известно време пак избива ръжда. Поне черна боя, издържаша на 500-600 градуса не е като да няма.

              Йори и компания им правеха студено поцинковане едно време, барабар с дискове/барабани/тави и прочие. Обаче как са опазвали вътрешността им, не знам.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Бе то и шарени бои има
                Чудя се какво адхезия ще има без грунд.

                Има и някакви двукомпонентни бои за четка?
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Чудя се какво адхезия ще има без грунд.
                  Каквато - такава.

                  Впрочем от термоустойчивите засега съм доволен от алуминиев спрей на OPN Chemie (има го в ITT). Почистих с телена четка, закърпих кюнците на новото терано - ръжда няма и си стои на мястото без да си променя цвета, вече една зима и 4-5000км. Единственото, което до сега е работило върху кърпени кюнци. Ако ги напръскаш целите изглеждат като нови. На няколко места вече се заблуждават че съм сменял кюнци, дори гледайки ги отдолу, хем не съм ги пръскал целите, а само по заварките и където съм кърпил/наставял. Седят все едно са алуминизирани след заваряването, а поне при тераното гният външно именно по заварките, даже и оригиналните.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    Стига бе, никой ли не е боядисвал спирачки?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Стига бе, никой ли не е боядисвал спирачки?
                      https://www.youtube.com/watch?v=SFlxA3ckRrU
                      Дизелов Jeep, не е Jeep.

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Боядисвал съм даже и с обикновена боя дори. Преди година предните спирачни апарати на скутер, 1во-изчистване на старата боя; 2-епоксиден грунд 2к на спрей 3-бойчка. Прегрях два пъти при дълго спускане и нямат проблем. Боядисвал съм някога на старата си е36ца апаратите и барабаните с някаква боя на спрей и нямаше олюпване от температурата.
                        Сега ми седи в гаража ново спрейче на Dupli Color специално за спирачни апарати, но още не съм го ползвал.
                        Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          Боядисвал съм даже и с обикновена боя дори. Преди година предните спирачни апарати на скутер, 1во-изчистване на старата боя; 2-епоксиден грунд 2к на спрей 3-бойчка. Прегрях два пъти при дълго спускане и нямат проблем. Боядисвал съм някога на старата си е36ца апаратите и барабаните с някаква боя на спрей и нямаше олюпване от температурата.
                          Сега ми седи в гаража ново спрейче на Dupli Color специално за спирачни апарати, но още не съм го ползвал.
                          Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                            Питам за конкретен продукт който е тестван
                            Щото ако след година ще се олюпи съм не мерси
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Питам за конкретен продукт който е тестван
                              Щото ако след година ще се олюпи съм не мерси
                              Мислех да боядисвам спирачните апарати на Мини-то и ми препоръчаха Foliatec.Не можах да си избера цвят и така.Минито е сребристо с черен таван,черни ленти на капака,лети сребристи джанти.
                              Дизелов Jeep, не е Jeep.

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Има една българска силиконова високотемпературна боя - е пробвали сме я на едно субару, дето се "кара". Няколко години няма ядове. Но не е шарена, ми много тъмно синя, към черна.

                                Иначе аз ползвам цинково-алуминеви спреове, след щателно почиствана и ръждопреобразувател/пясък.

                                Най-добрата опция е пясък и пращане за горещо поцинковане.

                                С разни шарени боички не съм пробвал, не ми допада тоя вид "тунинк"
                                После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X