Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

    Ако не се лъжа Usag и Facom са на един собственик мисля,че тресчотките се правеха и на двете в Италия и са по-добри от тези на Униор.Ползвал съм на мой познат тресчотка на Усаг но беше 32 зъба и беше добра за Facom също съм чувал хвалби за някои модели тресчотки.На мен са ми казвали,че тресчотките които са с пластини а не с така наречената котва са били по-здрави но и по-скъпи,тук в форума има хора които са поддържали и поправяли и може и те да дадът съвети.

    Коментар


    • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

      Майсторе,тук не си прав!!!Прочети малко певече за Projahn! Немска компания лидер в производството на твърди сплави! Именно те произвеждат голяма част от артикулите ( свредла,шила,битове,вложки и т.н) на Бош,Макита,Метабо и др.!!! На една от тресчотките на 1/2" и дават до 600Nm!!!! pri cena pod 100лв. На именити марки тези данни липсват в каталозите?!?!?!?

      Usag и Facom са под една "шапка" и уж се развиват независимо една от друга,но вижте това:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:facom-sl_161pb-sealed-pear-head-ratchet-1-2in-drive-29251-p.jpg
Прегледи:1
Размер:21.8 КБ
ID:5543360Натиснете снимката за да я уголемите

Име:reversible-ratchet-with-sealed-mechanism.jpg
Прегледи:1
Размер:21.1 КБ
ID:5543361

      Коментар


      • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

        Глобализацията е зло номер едно и е.а майката на всичко!

        Коментар


        • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

          Вложките,пробивните и тн.на Бош,Макита,Метабо се произвеждат над 90% в Тайван,а от какви сплави...сигурно само тайванците могат да отговорят.

          Коментар


          • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

            В сайта на факом си пише кое къде се прави не крият кое се прави в Тайван,за тресчотките пише че са в Италия.Сега се сетих за Prohjan един приятел работи в автоморга с комплект от марката,мнението му беше ,че са здрави и добре окомплектовани но не и чак толкова евтини.Prohjan са известни повече с консумативи за рязане и пробиване,напълно възможно е да правят свредла и други неща за по-известните фирми.По въпроса за тресчотката на въпросната фирма Prohjan,че издържат 600нм,в каталога на Facoм също има модел който се блокираше движението в двете посоки и пишеше,че държи 600нм.

            Коментар


            • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

              Първоначално публикуван от reingar-x Преглед на мнение
              В сайта на факом си пише кое къде се прави не крият кое се прави в Тайван,за тресчотките пише че са в Италия.Сега се сетих за Prohjan един приятел работи в автоморга с комплект от марката,мнението му беше ,че са здрави и добре окомплектовани но не и чак толкова евтини.Prohjan са известни повече с консумативи за рязане и пробиване,напълно възможно е да правят свредла и други неща за по-известните фирми.По въпроса за тресчотката на въпросната фирма Prohjan,че издържат 600нм,в каталога на Facoм също има модел който се блокираше движението в двете посоки и пишеше,че държи 600нм.
              А пише ли някъде че не трябва тресчотките да ги пробваме с един цол тръба дълга метър налузена отзад на дръжката.
              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

              Коментар


              • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                А пише ли някъде че не трябва тресчотките да ги пробваме с един цол тръба дълга метър налузена отзад на дръжката.
                Еее това с тръбата си е български патент за тестване на здравината.
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                  Нещата на Факом не си заслужават парите това е истината потвърдена от много хора. Преди да ги купят Стенли бяха марка сега цените високи, а нещицата им се произвеждат тук там. Например ключове 440 серия им ги правят Toptul. А я вижте колко струват един комплект на Топтул и един на Факом същият само разлика в името вдига цената двойно. Което ме навежда на мисълта, че щом Стенли е поръчал на Топтул и поверява реномето на Факом значи има за какво. Нали за това Стенли купува Факом заради името и да печели на гърба на потребителя който знае марката като добра. Тръбните ключета са им “made in china“.За сега май тресчотките са им италианско производство. Да приемем че качеството е без промяна... след като цената на труда излиза евтина на корпорация “Стенли“ тогава защо цената не пада, ами много просто следва се златното икономическо правило “Максимизиране на печалбата и минимизиране на разходите“.Не е луд който яде баницата...
                  Реших да разделя следните тайвански марки така като са позиционирани, не официално

                  Toptul- Високо качествени тайвански инструменти
                  King Tony -Високо качествени тайвански инструменти
                  Genius tools-Високо качествени тайвански инструменти
                  Grey Pneumatic-Високо качествени тайвански инструменти
                  Sunnex-Високо качествени тайвански инструменти
                  Vim-Високо качествени тайвански инструменти
                  Hans,Force, средно качество макар,че Ханс претендира и доказва Високо качество
                  BGS,Proxxon,Projahn -Немски фирми-Тайванско производство
                  И както казват някои хора от Garage Journal/най-големият форум за ръчни инструменти/ събудете се вече не сме 1945, качествен тайвански инструмент е вече факт за съжаление на някои.

                  Коментар


                  • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                    Аз не съм много съгласен да се поставя Force като средно качество,по-простата причина ,че е доста по-добра от посочените по-горе в класацията.И най-важно е фирма която е с доказан произход имат си заводи които се виждат,за разлика от на другите изброени фирми.Относно това,че toptul правят facom серия 440 са драсканици според мен ,защото допрени един до друг ключа на Facom е със супер завършен финиш и полировка, единственото по което си приличат е извивката на отворения край.Аз съм чел в посочения по-горе чуждестранен форум ,че серия 440 се прави в Чехия кое е вярно не се знае пък това,че всеки производител си слага до името (професионален инструмент) е въпрос на време да се докаже.

                    Коментар


                    • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                      Първоначално публикуван от titimen

                      Toptul- Високо качествени тайвански инструменти

                      тайвански инструмент е вече факт за съжаление на някои.
                      Абсолютно вярно! Имам 100% достоверна информация, че доста от инструментите на Факом и други " големи" се правят от Топтул. Технологията се заимства в сериите на Топтул резултатът е повече от добро качество на изработката и завидна здравина на цена ⅓ от Факом !
                      Имайте предвид, че Тайван в никакъв случай не е еквивалент на Китай, Индия и Турция

                      Весели празници!

                      Коментар


                      • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                        Аз заложих на Beta 920M/55 - в сервиза в работата работят с такива и отзивите са ок.Доста е "прибрана" и ми е удобна.Гледах и циклопа на Wera,ама тя е като боздуган.Купих и един колмлект на FORCE за в джипа 94части - форса винаги са ми харесвали като цена качество.

                        Коментар


                        • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                          Съгласен съм с колегата че FORCE би трqбвало да са по нагоре в класациqта защото се доказаха като читави инструменти а също бих добавил и hans.Според мен си струват парите защото на тqхната цена има страхотни боклуци дето стават само за скрап.
                          0878424143
                          0887424150

                          Коментар


                          • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                            Ползвам един комплект на Манесман от 215части от началото на 2007г. Купил съм го от Испания за 119евра на OFFERTA и до момента всичко е здраво, включително и тресчотките. Използва се всеки ден. Виждал съм подобни комплекти които се продават тук за 240-250лв., но се различават по ръкохватките на тресчотките и, по малко по-дълбоките камъни 3/4. Куфарите са малко "дървени" - по мое мнение са Китайски копия.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:98430_steckschluesselsatz_3.jpg
Прегледи:1
Размер:111.2 КБ
ID:5556572

                            Тук се вижда и разликата - моята е като тази със жълтите дръжки
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14592_9.jpg
Прегледи:1
Размер:168.2 КБ
ID:5556613
                            Последно редактирано от maki449; 25-01-14, 15:26. Причина: 3/4
                            Силата е нищо без контрол.

                            Коментар


                            • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                              Здравейте имам въпрос,искам да си купя скоби за лагери на кои да се спра с две или три челюсти,има ли българско производство?Трябва ми от 30мм до 100мм диаметър на детайла или лагера.

                              Коментар


                              • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                                Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                                Ползвам един комплект на Манесман от 215части от началото на 2007г. Купил съм го от Испания за 119евра на OFFERTA и до момента всичко е здраво, включително и тресчотките. Използва се всеки ден. Виждал съм подобни комплекти които се продават тук за 240-250лв., но се различават по ръкохватките на тресчотките и, по малко по-дълбоките камъни 3/4. Куфарите са малко "дървени" - по мое мнение са Китайски копия.
                                [ATTACH=CONFIG]674206[/ATTACH]

                                Тук се вижда и разликата - моята е като тази със жълтите дръжки
                                [ATTACH=CONFIG]674247[/ATTACH]
                                Ти да не мислиш че твойто не е китайско като си го взел от германия?Манесман отдавна е изнесъл производтвото в китай,а този комплект дето си го купил е много здрав и досега съм срещал поне 5-6 различни типове ръкохватки.Това не значи че е менте а просто различни партиди.
                                0 8 76 36 8 542

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X