Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Компресор

    Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
    Решил съм да пробвам да си направя компресор: имам бутилка за пропан бутан, копресорна глава мисля да си купя като на колегата РАСН, двигател 2,2kW монофазен. Въпросът ми е имам редуцир вентил за ацетиленова горелка дали ще стане за компресора и другото което ме мъчи по вече е, че пресостатът който имам е до 11атм. но няма място за тънкия шлаух който мисля че е за разтоварване.
    Прочети отново двете теми за компресори и ще си отговориш на всички въпроси. Редуцира за ацетилен ще става за въздух, но не виждам за какво ще са ти такива налягания и дебити, каквито обикновено се ползват с ацетилена.

    Коментар


    • #92
      До: Компресор

      За какви налягания и дебити ми говориш, кой казва, че ще ползвам такива като при ацетилена и за какво сами? Този вид редуцир- вентил
      може ли да редуцира налягане от 10атм. да 6,5атм.-вече разбрах,че може само че не от теб(колкото до двете теми съм ги чел, но не намерих отговорите които търсих- вече няма значение намерих си нужната информация и без да ми се правят на велики)
      П.П. Може да си смениш подписа си с : Като не може да дадеш смислена информация не давай никаква!
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #93
        До: Компресор

        Аз пробвах за редуцир вентил за кислород,но ако искаш да работи както трябва трябва да смениш пружинката ,защото оригиналната отваря на ~150атм. и поне при мен не можеше да мине въздуха ,но като я смених с по мека няма проблем,но после забрави да го връщаш на кислородната бутилка,защото може и да не пишеш вече във форума!

        Коментар


        • #94
          До: Компресор

          Колеги, изпадна ми следния компресор, който за съжаление е с доста нечетливи табелки и не мога да разбера нищо за него.Ако някой познава този модел, ще съм благодарен на всякаква информация за него.Знам само че е произведен 1975 година
          Прикачени файлове
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #95
            До: Компресор

            май е камионски,колко атмосфери прави?

            Коментар


            • #96
              До: Компресор

              Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
              Знам само че е произведен 1975 година
              Нямам си идея какъв е Залагам на работно налягана 5-6 ат. при около 200л/мин.
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #97
                До: Компресор

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                Нямам си идея какъв е Залагам на работно налягана 5-6 ат. при около 200л/мин.
                Компресора е заводски, бутилка, глава, мотор, всичко е с табелки.Главата е много голяма, и по формата се вижда че е двубутален.Със сигурност ще качва над 10 ат. но какъв е дебита си нямам никаква идея.Доколкото мога да разчета от табелката електродвигателя е над 5 кв.Надявах се някой да е имал или да е работил с такъв компресор и да има повече информация за него.
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #98
                  До: Компресор

                  Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                  електродвигателя е над 5 кв.
                  малееше ми тогава заедно с остатъците от табелката 8ат. 400л/мин.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #99
                    До: Компресор

                    начи онова най-горе би трябвало да са квт-на мотора-5квт.
                    после ако се съди по моята табелка на компресора е 8бара и 400лт/мин.
                    а 1375 сигурно са оборотите на мотора.
                    откъде го докопа?

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                      начи онова най-горе би трябвало да са квт-на мотора-5квт.
                      после ако се съди по моята табелка на компресора е 8бара и 400лт/мин.
                      а 1375 сигурно са оборотите на мотора.
                      откъде го докопа?
                      Днес го пробвахме за малко, малеее голям дебит
                      Утре ще му навием манометър да видим колко атм. ще вдигне, но преди това ще му сменим маслото.Докопахме го от един колега от бургаският ретро клуб.Не знам колко години е седял в един гараж ииии най-после попадна в нашите ръце.Другата седмица пристига и нова пясъкоструйка и ще ви информирам как се представя "стареца"
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        А имаш ли идея дали двигател от кола ,преработен в компресор може да усигори достатъчно налягане,дебит ясно за песъкоструй?
                        А на двигателя пише ли му дали е 5квт- или не?

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          sparow - ДВГ да се преработи за компресор е безумие - едно време и аз го мислех, но ще има адски ниско КПД...
                          Евентуално ако се измисли някаква плоча с пластинчати клапани вместо главата на ДВГ, но става дълга и широка...
                          ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            да,ама да се намери хубав компресор ,който да има достатъчна мощност е доста скъп.Иначе идеята ми на една плоча 5-6мм. да се сложат по два възвратни клапана на бутало и цялото да го върти някакъв по -голям двигател от Газ-ка примерно.

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Трябва да се свали и от блока, за да буталото почти удря плочата (да няма недоход)
                              ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                                да се сложат по два възвратни клапана на бутало...
                                Ако сложиш един клапан на мястото на свеща при всеки такт "сгъстяване" ще имаш налягане (8-14ат. в зависимост от състоянието на мотора ). събираш го в бутилка и т.н. Като се напих и изтрезнях няколко пъти се замислям и с ниско КПД какво ще произведе всеки V-образен мотор ако едната глава е двигател, а другата компресор с изводи през свещите.....те такива смахнати идеи
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X