Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Компресор

    Първоначално публикуван от The_Machine Преглед на мнение
    Такаам... реших да не се заимавам с глупости и си купих туй по-долу на снимките - входящ дебит 540 , изходящ 500 литра/минута - принципно го дават да се задвижва от 3кW трифазен (4 коня), та мисля български 2.2 кW ще се справи - ако не се справи - малко по-малко колело (по каталог му дават 1450 оборота, ако ги понижа би трябвало да имам по-малък дебит, но пък удължен живот на компресора)

    Та... сега накъде? Търся си мотор, пневмогрупа, фитинги... има ли откъде да се намерят подобни неща втора ръка?
    Бутилки от АГУ си имам предоволно много 60 литрови - мисля да си ги направя на колички и при нужда да ги връзвам последователно

    Моля за идеи, напътствия...
    Монофазен или трифазен ?
    Останалите неща като: пресостат, възвратен клапан, филтри...потърси в някой специализиран магазин.В Бриколаж също има.Успех и да покажеш как става
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • #77
      До: Компресор

      Моно!
      Уредите на трифазен ток са ненужно бреме , пък и в сервиза нямам партида, нямам намерение и да пускам, пък ако реша да го местя какво правим?!

      Имам и друга идея - мотора,главата, възвратните клапани и Т.Н. да са на една количка, а бутилките да са отделни... има ли някакви минуси тази ми идея?
      ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

      Коментар


      • #78
        До: Компресор

        Първоначално публикуван от The_Machine Преглед на мнение
        Моно!
        Уредите на трифазен ток са ненужно бреме , пък и в сервиза нямам партида, нямам намерение и да пускам, пък ако реша да го местя какво правим?!

        Имам и друга идея - мотора,главата, възвратните клапани и Т.Н. да са на една количка, а бутилките да са отделни... има ли някакви минуси тази ми идея?
        При мен е така,горе-долу.Мотора и компресора са на една количка,но пресостата и клапана са на бутилката/ресивера.Връзката помежду им е с маркуч за хидравлика от някаква машина.Въпросния маркуч е слабото място,така да се каже,но се подменя лесно.
        Виж,чичко Гугъл какво ще каже за Емвеко и Ада колор.Пневмо подготвяща група предлагат и Райдър-евтина е около 30 лв.Евромаркет също предлагат туй-унуй за компресори.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #79
          До: Компресор

          Първоначално публикуван от The_Machine Преглед на мнение
          Моно!
          Уредите на трифазен ток са ненужно бреме , пък и в сервиза нямам партида, нямам намерение и да пускам, пък ако реша да го местя какво правим?!

          Имам и друга идея - мотора,главата, възвратните клапани и Т.Н. да са на една количка, а бутилките да са отделни... има ли някакви минуси тази ми идея?
          Аз съм с моно 3 кв на 3000 об.м Ползвам го вече повече от 2 месеца и за момента нямам забележка.Мотора е БГ .
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #80
            До: Компресор

            Абе тая глава си иска 3квт.Моя от Ифа е 2.2,а дебита е 8кубика/час.Пневмо група както те посъветваха колегите на райдер или ако се докопаш до такава българска най-добре-



            Пресостата и другите компоненти ги купи от някой магазин-бкиколаж,практикер ,но да не се излъжеш от Улмер-пневматик-130 за трифазен.
            На моя компресор всичко е 1/2 ,ако искаш да избегнеш част от конденза може да свиеш 1метър медна тръба на серпентина -помага.
            Моя изсушител е от едно време от КИП-а Има форма на круша вътре има цедка утре ще го снимам да видите става за боядисване с него.Ресивера ми е 50литра и мисля да му сложа една 80литрова бутилка от бойлер да има в запас.
            И имам един въпрос някой виждал ли е такъв звяр.?може ли да се намери отнякъде?

            @The Machine продаваш ли Зил-я компресор-?
            Последно редактирано от sparow; 23-12-08, 21:36.

            Коментар


            • #81
              До: Компресор

              Може да се споразумеем за зил-овия, инак такъв звяр има в едно мазе на БИЦ-ИЗОТ , ама тия гадове там хвърлят на боклука само и само да не продадат нещо на някого... не знам каква им е точно философията - инак е с блокирал колянов, но си има наваряване/шлайфане за таз работа...
              Така и не успях да ги склоня да ми го продадат...
              ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

              Коментар


              • #82
                До: Компресор

                Нашия компресор е същия като този Gis http://bgphoto.net/photos/9559/o633656541467846250.jpg
                И сме доволни от него... за боядисване е много добър... даже спира и си почива, което предишния не го можеше
                А за звяра който разправя "sparow", такива имаме 2 в работата и са за високо налягане но не са с шайба, ами с ана твърда връзка директно с двигателя... та той вкарва в единия цилиндър, прави да речем 10 бара и бута това налягане в другия които вече го вдига до към 18-20 бара и излиза за тава ли имаше в предвид под звяр
                Моите снимки...
                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                https://500px.com/ivankoo

                Коментар


                • #83
                  До: Компресор

                  Първоначално публикуван от The_Machine Преглед на мнение
                  Такаам... реших да не се заимавам с глупости и си купих туй по-долу на снимките - входящ дебит 540 , изходящ 500 литра/минута - принципно го дават да се задвижва от 3кW трифазен (4 коня), та мисля български 2.2 кW ще се справи - ако не се справи - малко по-малко колело (по каталог му дават 1450 оборота, ако ги понижа би трябвало да имам по-малък дебит, но пък удължен живот на компресора)
                  Малко са те излъгали за изходящия дебит. Като гледам главата е едностъпална. КПД-то на едностапален бутален компресор е 65% като НОВ. Смятай сам. Иначе за оборотите и живота си прав
                  Последно редактирано от Sasho74; 24-12-08, 00:30.
                  Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                  Коментар


                  • #84
                    До: Компресор

                    не само.смукателната глава е с размер на кофа ,а компресора е колкото малък двигател на кола...
                    А имаш ли някакви данни за производство,ползвал се е /поне този/като прикачен инвентар на трактор да кастри лозя към него има разпределител с 12изхода и към тях се закачват някви ножици или нещо подобно.Двигателя му е 4квт. и е слаб прави само 10атм.,а е способен на 20.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Компресор

                      Ето още малко снимки-






                      Коментар


                      • #86
                        До: Компресор

                        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                        ... някой да знае къде предлагат масло и кондензо отделител ,тези,които са по магазините са с вентили и часовници и струват маса пари искам чисти отделители...
                        Чистите кондензо- и масло- уловители не са много смислени. Кондензирането и на вода, и на масло се случва на местата с намаляване на налягането/температурата на газа - редуцири, кранове, бутилки.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Компресор

                          Еми то е кондензоуловител и омаслител. Иначе конденозоуловителя си е полезен за почти всичко... защото винаги се получава конденз... а омаслителя е ако се ползва комресора за пневматични машини, бутала и тн. та да ги смазва... от него наистина рядко ще има има смисъл ако не с еползва за това компресора
                          Моите снимки...
                          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                          https://500px.com/ivankoo

                          Коментар


                          • #88
                            До: Компресор

                            Нене, тук търсим да очистим сгъстения въздух колкото можем и от вода, и от масло.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Компресор

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Нене, тук търсим да очистим сгъстения въздух колкото можем и от вода, и от масло.
                              Без пари или с много малко.
                              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                              Коментар


                              • #90
                                До: Компресор

                                Решил съм да пробвам да си направя компресор: имам бутилка за пропан бутан, копресорна глава мисля да си купя като на колегата РАСН, двигател 2,2kW монофазен. Въпросът ми е имам редуцир вентил за ацетиленова горелка дали ще стане за компресора и другото което ме мъчи по вече е, че пресостатът който имам е до 11атм. но няма място за тънкия шлаух който мисля че е за разтоварване.
                                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X