Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    То хубаво ще вдигнеш оборотите и дебита ама тогава не се знае колко ще живее компресорната глава .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Компресор

      Имам няколко компресорни глави. И достатъчно количество мощни мотори (3, 5, 7 кВт, 1500, 3000об). Мислех да вържа на един мотор 2 или 3 глави, за да увелича дебита. Дали някой е правил подобно нещо и дали се е сблъсквал с проблеми по това. Примерно, чудя се дали да събера въздуха от всички в една тръба и тогава да влиза в разтоварващия клапан, или на всяка глава да сложа отделен такъв клапан, или ако има възвратни клапани за въдух (не съм виждал, но предполагам, че има)... Ма те пък самите клапанчета в главата са си един вид възвратни клапани...

      Коментар


      • От: Компресор

        Поне тези които съм виждал така наречените тандемни са на един ресивер две глави с два мотора .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
          Я и аз да питам!
          На моя компресор,ако му сложа един електромотор от АБАК 100л -утре ще снимам мотора,че ми седи излишен,дали ще постигна повече литри/минута?
          Или дайте предложения,какъв мотор да търся....Желаният резултат е 700+ литра/минута?
          Не знам как мислиш да му вдигнеш тройно дебита чрез оборотите!?
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Компресор

            Здравейте на всички по случайност попаднах на тази тема ,и взех че се запалих да си направя компресор.На майтап отидох в първия вторичен пункт и бум компресор от зил Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151008_145446_188.jpg
Прегледи:1
Размер:115.1 КБ
ID:5685688 стоял на открито към 7-8 месеца,викам си мое ако нестава ще се набутам 30лв за толкова го взех.След разглобяването Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151008_145342_438.jpg
Прегледи:1
Размер:133.9 КБ
ID:5685689 ,гледам няма луфт на лагерите,буталата са сменяни ремонтни на тях пише +0.4 ,как са подред номерацията +0.2/+0.4 или друга ,другия въпеос ми е тука трябвали ли да има дупка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151008_145251_895.jpg
Прегледи:1
Размер:109.7 КБ
ID:5685691 ,общо взето си намерих занимание за зимните месеци.

            Коментар


            • От: Компресор

              Да използвам темата. Търся винтов компресор. Ако някой, нещо - да казва.
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: Компресор

                Здравейте, колеги. Бос съм по отношение на компресорите.
                Търся си компресор за домашната работилница за пневматичен такер, шлайф и боядисване на неголеми детайли. По принцип се оглеждах за нещо ново, но цените малко ме възпират.

                Ненадейно ми попадна компресорът от снимките. От прочетеното в темата разбрах, че е мейд ин ТПК от соца. Външно е доста окаян и омаслен и изпуска въздух от няколко места. Двигателят е трифазен 1,8 кв. Бързо качи 4 атм и изключи. Има някакъв "автентичен" пресостат с вертикална скала и четириграм за настройка, предполагам. Но при въртене не се получи някаква съществена промяна.

                На първо време искам да попитам по-запознатите в тази компектация какъв дебит ще докарва? И намират ли се части, ако се окаже, че главата е за ремонт?

                Поздрави

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:221020151126.jpg
Прегледи:1
Размер:104.5 КБ
ID:5687840

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:221020151125.jpg
Прегледи:1
Размер:97.4 КБ
ID:5687841

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:221020151127.jpg
Прегледи:1
Размер:111.0 КБ
ID:5687842
                БИО пчелен мед и пчелни продукти
                0888 66 59 73

                Коментар


                • От: Компресор

                  Как се наричат тези клапани, по автобусите и камионите, които на определено налягане изпускат? И какъв им е хистерезиса?
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Балансьор се нарича . Хистерезиса им е много малък а и функцията им е да не позволяват превишаване на определено налягане .
                    Последно редактирано от sek.1; 22-10-15, 19:15.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
                      Здравейте, колеги. Бос съм по отношение на компресорите.
                      Търся си компресор за домашната работилница за пневматичен такер, шлайф и боядисване на неголеми детайли. По принцип се оглеждах за нещо ново, но цените малко ме възпират.

                      Ненадейно ми попадна компресорът от снимките. От прочетеното в темата разбрах, че е мейд ин ТПК от соца. Външно е доста окаян и омаслен и изпуска въздух от няколко места. Двигателят е трифазен 1,8 кв. Бързо качи 4 атм и изключи. Има някакъв "автентичен" пресостат с вертикална скала и четириграм за настройка, предполагам. Но при въртене не се получи някаква съществена промяна.

                      На първо време искам да попитам по-запознатите в тази компектация какъв дебит ще докарва? И намират ли се части, ако се окаже, че главата е за ремонт?

                      Поздрави
                      Това е мегабоклук. Още имам някои чаркове от такъв.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Да, разбрах вече. Поне да беше по-запазен ...
                        БИО пчелен мед и пчелни продукти
                        0888 66 59 73

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                          Да използвам темата. Търся винтов компресор. Ако някой, нещо - да казва.
                          Ако не бързаш може да изскочи нещо в скоро време . Има едно предприятие със затихващи функции вчера напазарувах два УК 50 от там . Имат и два винтови един италиански тандемен и още няколко по малки но още работят по малко . Каквото запродават първо на мен се обаждат .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Ако не бързаш може да изскочи нещо в скоро време . Има едно предприятие със затихващи функции вчера напазарувах два УК 50 от там . Имат и два винтови един италиански тандемен и още няколко по малки но още работят по малко . Каквото запродават първо на мен се обаждат .
                            OK. Това "затихващи функции" хич не ми харесва. То и държавата май е със затихваща функция. Още се чудя, българската индустрия преднамерено ли се унищожи, или от глупост. Ама тва е друга тема де..
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Да представя с какво се сдобих:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:291020151129.jpg
Прегледи:1
Размер:120.8 КБ
ID:5689621

                              Главата прилича на италианските, но за съжаление от надписите по нея не можах да разбера какъв й е дебитът.
                              Моторът е трифазен, 2.2 кВ.
                              Вътре в пресостат има врътка от 1 до 10 атм, а отгоре има друга врътка, за която предполагам че настройва някакъв интервал на включване, но не съм съвсем наясно:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:291020151132.jpg
Прегледи:1
Размер:112.8 КБ
ID:5689622

                              След главата, до входа на бутилката май има два възвратни клапана и нещо като байпас към магнетвентил:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:291020151131.jpg
Прегледи:1
Размер:118.8 КБ
ID:5689623

                              Тази схема дали е направена за разтоварване?
                              БИО пчелен мед и пчелни продукти
                              0888 66 59 73

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Вчера и аз докарах и разтоварих придобивките Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0205.jpg
Прегледи:1
Размер:100.9 КБ
ID:5689661
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X