Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    Много правилен избор,честито!На тая машинка можеш да произведеш совалка,стига да знаеш как.Страшно удобна и много прецизна.
    Какво е това пред делителният апарат?
    Колегата днес ми се обади липсва му делителния диск на делителния апарат . Само ти можеш да му помогнеш защото имаш оригинален делителен апарат . На нашата отдавна е хванал крака
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Много правилен избор,честито!На тая машинка можеш да произведеш совалка,стига да знаеш как.Страшно удобна и много прецизна.
      Какво е това пред делителният апарат?
      чак совалка няма да стане, но някой и друг палешник ще разпробие.
      Прилича ми на лира това нещо отпред

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
        Честито, колега! С здраве да си я ползваш!!!!
        Благодаря!
        Всъщност ти ме насочи към тази машина.Така ,че дължа едно черпене, когато кажеш!
        Машината е комплектована със следните модули:
        - Делителен апарат с лира ,тюлен и център
        - Щос глава
        - Ротацона маса
        - Допълнителна маса с възможност от наклоняване в три равнини.
        - Дадоха ми и още една маса,но мисля ,че не е от тази машина.
        Отделно към нея има и шкавчето и от комплекта с преходни втулки МК4 към МК2,МК4 към МК3 ,цанги от 3мм до 16мм с цангодържач,Три вала за хоризонталната глава,крепежни шпилки,планки .Дорници и други допълнителни приспособления към нея,които част от тях са правени с годините.Има и 10 -15 литра борьол в резервоара.
        Утре ще снимам всичко и ще го покажа.
        Имам молба към колегите с такава машина.Липсват ми делителните дискове.Може ли да ми предоставите размерите и броя отвори евентуално да пробвам да направя такива.
        Чух се с колегата sek.1, но се оказа,че неговата машина също няма тези дискове.
        Можете да видите,какво прави един руснак с малко по-голямата версия на тази фреза.Има много интересни съвети и трикова,които показва.
        https://www.youtube.com/channel/UCvf...jP9Cw2Q/videos
        Последно редактирано от spp; 15-03-19, 20:59.

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          По принцип гледай много да не ползваш щос главата . Това е конзолна фреза и не понася много добре тези натоварвания .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Пашкин го следях чат-пат, защото снима работа по някои извънредно сложни детайли, но от доста време си задръсти канала с глупости и загубих интерес. То бяха огради, водопроводи и всякакви неща, нямащи общо с фрезите. Вероятно ти е направило впеателние обаче, че по тия канали се снима работа главно по алуминий. Фрезата се води руско копие на някоя от известните марки....Декел, Шаублин и т.. и е клас П-с повишена точност. Руснаците много я хвалят, вероятно има защо.
            Борьола го разкарай колкото можеш по-бързо, преди да е вкиснал. Дискове ще трябва да си търсиш при руснаците. Тук едва ли ще има, а те са комплект дискове.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Тцъ,не са комплект а само един голям.Машината е последната версия на 675р със бакелитовите маховици за движение по осите.Същият диск се слага и на делителната маса при необходимост.На по-старите версии със чугунените маховици,дисковете са с малък диаметър пробити нацяло и няколко на брой(не знам точно).На последните са открили,че всички кръгове с необходимите брой отвори,могат да бъдат на един по-голям диск нанесени от двете страни.Не е никаква голяма философия да си направиш такъв диск ,трябва време търпение и здрави нерви.Аз съм си правил само два и си мисля,че няма да ми се налага да правя и трети.
              Много внимателската със машината,фрезата е прецизна и нежна,не търпи зверски подавания на идиотски режими.
              Щос главата и е най-добрата част,но не е предвидена за широки канали,8мм шпонков и е тавана.За по-широк се използва тесен нож и се превърта детайла.РАБОТИ НА 63об/мин макс,преди пускане със инструмент,Задължително се превърта на ръка с маховика на гърба на машината,за да се видят крайните ходове на интрумента дали са свободни.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Аз бих те посъветвал изобщо да не ползваш щоса. Или до 6 мм, със степенно отваряне. На алуминий може и до 8 мм.

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Обещаните снимки на оборудването на фрезата.
                  Ротационната маса.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ротационна маса 1.jpg
Прегледи:1
Размер:253.3 КБ
ID:5810630Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ротационна маса 2.jpg
Прегледи:1
Размер:185.8 КБ
ID:5810631
                  Делителният апарат .
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Делителен апарат 1.jpg
Прегледи:1
Размер:183.8 КБ
ID:5810632Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Делителен апарат 2.jpg
Прегледи:1
Размер:267.1 КБ
ID:5810633Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Делителен апарат 3.jpg
Прегледи:1
Размер:286.4 КБ
ID:5810634
                  Комплекта към него.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Делителен апарат 4.jpg
Прегледи:1
Размер:292.0 КБ
ID:5810635Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Зъбни колела.jpg
Прегледи:1
Размер:236.8 КБ
ID:5810636
                  Не съм сигурен,дали тези зъбни колела са към лирата му.И той и те все още са в консервациона смазка и парчета от хартия с ,която са били опаковани.Много трудно се чисти.
                  Допълнителната маса с възможност за настройка в три повърхнини.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Маса 1.jpg
Прегледи:1
Размер:136.3 КБ
ID:5810637Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Маса 2.jpg
Прегледи:1
Размер:108.4 КБ
ID:5810638Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Маса 3.jpg
Прегледи:1
Размер:106.7 КБ
ID:5810639
                  На последната снимка се вижда и още една маса.Според мен не е от тази машина, но ми я дадоха и нея.
                  Шкафа към машината.Тук ще трябва сериозно почистване и подреждане.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Шкаф 1.jpg
Прегледи:1
Размер:167.0 КБ
ID:5810640Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Шкаф 2.jpg
Прегледи:1
Размер:195.2 КБ
ID:5810641Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Шкаф 3.jpg
Прегледи:1
Размер:151.1 КБ
ID:5810642Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Шкаф 4.jpg
Прегледи:1
Размер:192.1 КБ
ID:5810643
                  И накрая плота на фрезата.За 44 години работа са успели да го надупчат само на две места и в края да му пуснат една стружка около 35-40 мм.
                  Направо си е нищо.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Плот.jpg
Прегледи:1
Размер:121.9 КБ
ID:5810644
                  Щях да забравя щос главата.
                  Ето я и нея.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Щос глава.jpg
Прегледи:1
Размер:314.2 КБ
ID:5810645Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Щос глава 2.jpg
Прегледи:1
Размер:242.0 КБ
ID:5810646

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Делителната маса и щос главата са различни от моите,явно са по-нова версия.Набора зъбни за лирата преброих 13 колела и на машината трябва да има монтирано едно,ще проверя във спецификацията колко броя и брой зъби трябва да са.Изключително рядко се използват.Делителният апарат май въобще не е използван,липсва му тюлена,центъра който имаш се монтира там.Машината има сериен номер,същият трябва да го има на главата и на щоса.На двете има разпробити конусни отвори,които продължават във тюлена на машината,пъхат се конусни щифтове и си застават строго вертикално на 0,имаш ги на първата снимка на шкафа.Липсва или не виждам опората със бронзовата втулка за тюлена на машината.Тая маса не е от комплекта,но ще ти трябва за по-дълги детайли,ще я наставяш върху оригиналната.
                    Ей-го оригиналният делителен диск:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190318_163037.jpg
Прегледи:1
Размер:382.5 КБ
ID:5810694
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190318_162959.jpg
Прегледи:1
Размер:379.9 КБ
ID:5810695
                    Тези двата съм си ги правил аз.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190318_163115.jpg
Прегледи:1
Размер:357.9 КБ
ID:5810696
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190318_163151.jpg
Прегледи:1
Размер:358.2 КБ
ID:5810697
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190318_163339.jpg
Прегледи:1
Размер:326.6 КБ
ID:5810698
                    Последно редактирано от petroffbg; 18-03-19, 19:49.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Едно клипче за 675р,какво представлява и има вътре.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Първоначално публикуван от spp Преглед на мнение
                        [ATTACH=CONFIG]983889[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]983890[/ATTACH]
                        На последната снимка се вижда и още една маса.Според мен не е от тази машина, но ми я дадоха и нея.
                        Провери разстоянието между отворите за болтовете на въпросната чужда маса. На тази фреза се слага стандартната маса и синусната маса. Синусната маса се захваща с 4 болта в специални канали. Виж дали ще пасне за тези канали. Ако пасва значи са я ползвали като вертикална маса.
                        Примерно на тая снимка долу е стандартната вертикална маса за четворката


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Benjamin Franklin 4.jpg
Прегледи:1
Размер:46.8 КБ
ID:5810771
                        Последно редактирано от i208; 20-03-19, 10:35.

                        Коментар


                        • Миналата седмица ми се обади един колега от Пловдив търсеше си инструментална фреза . Затрих му телефона та ако чете тук да звънне .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • Сложих DRO на фрезата.
                            Поръчах комплекта от Aliexpress, удоволствето излезе около 165евро (с доставката), продавача (Shenzhen Siton Technology Co., Ltd.) изпраща от Полша с UPS, така че няма главоболия с митници и български пощи.
                            При поръчката се заявяват дължини на инкременалните линии - това не влияе на цената, все пак има някакъв набор от стандарни размери, мисля, че най дългата налична е 1000мм.
                            Полезния ход на линията се различава от габарита на линията с около 140мм.
                            Моят съвет е да се поръчват по-дълги линии, защото дават възможност за изместване на сензора.
                            Идеята ми беше да не дупча много по фрезата и затова взех алуминиева шина, на която ляга линията и защитния капак.
                            По ход Х и по ход У сензорите ги монтирах до крайните изключватели, които повдигнах с около 4мм и използвах същите болтове.
                            По ход Z беше най-голямата врътня за да може сензора да заобиколи предпазния капак и линията да е отворена от задната страна (канала да не е срещу стружката), на снимката е без капак.
                            системата е точна и има доста функции, това е упътването (или на подобен модел)
                            https://www.vallder.com/images/produ...O%20manual.pdf
                            в Youtube има много информация на руски и английски, в зависимост кой език ползвате примерни ключови думи за търсене - УЦИ на фрезерний станок, УЦИ на токарный станок, DRO mill, DRO lathe.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от dwado; 31-01-21, 17:54.

                            Коментар


                            • Здравейте , рових с търсачката но не намерих информация като как и къде се Заточват металорежещи интструменти като тия :::

                              с дълбоко уважение към майсторите металообработчици...
                              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                              Коментар


                              • Имам един малко глупав въпрос,но не мога да разбера как да определя оборотите който съм избрал на Фу 251,ако някой знае как да разчитам оборотите по таблицата и може да ми обясни ще съм много благодарен...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X