Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Спарки вчера говорих с човека ако ти писне по някое време проблеми няма ще го направим горе . Според него най добре е клина да е подобрен и шлайфан .
    Ще видим как ще тръгне тоя уикенд. Минах плоските части на дъската - стана доволно гладко даже със сложена "някакси" (правени са еквилибристики по държача и е леко наклонена) българска фреза с триъгълни твърдосплавни пластини. Започнах да правя и захваттие на заготовката за клина, и за друго не остана време. Ще видимо тоя уикенд как ще тръгне. Ако ми писне, мятам всичко в багажника и ще говорим кога/къде да ги домъкна.

    Нямам съмнения че ще докарам всичко на достатъчна гладкост. Въпроса е колко време ще отнеме... Виж за подобраването - няма как да се случи при мен.

    Ей я плочата. На 20см косъм линия почти никъде не свети, тъй че чегъртането ще е малко.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160103_194736.jpg
Прегледи:1
Размер:138.8 КБ
ID:5697804

    Ей я и заготовката за клина. 2/3 от това цялото ще отидат на стружки. HSS фреза и стомана 45 обаче не се обичат много, ако трябва да се копае здраво. Ама тоя уикенд ще имам хубава твърдосплавна, дето ще го смръцафръца за нула време.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160103_194819.jpg
Прегледи:1
Размер:128.9 КБ
ID:5697805
    Последно редактирано от sparkybg; 05-01-16, 09:49.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
      Sparki, аз напасвам тук едни работи от години и ползвам фулмастер (червен в случая че по ми се вижда) .Има големи със дебел писец съхне веднага, претривам виждам къде отнема чисти се много лесно, пак нанасям и така. Но моите повърхности са по малки и за това не съм се и замислял за разни бои, това ми върши идеална работа. Пробвай пък то ще си покаже дали става.
      Доста е площта при мен. Хоризонталните части на дъската са нещо като 60мм широки (средно, едната е по-широка от другата) и 580мм дълги. Ще видя зор докато ги покрия. А с боя ще наклепам едната плоча на абрихта, дето ми е точно до фрезата и само ще 'лъзна дъската отгоре.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Защо не използваш някоя подобна фрезичка? Все ми се струва че с такава, ще издялкаш железцето доста по-бързо...
        Относно рефертнтните повърхнини... Ще останеш учуден, колко прави повърхности всъщност не са такива...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Имай на предвид , че след като свалиш от долната част на дъската и от горната на шейната ,ще ти избяга оста на напречният винт и трябва да отнемеш от горната част на захвата (с гайката),който е към долната част на дъската. Колкото свалиш от двете части ,с толкова и няколко десети отгоре , ще свалиш и от горната част на гайката.Дано не се наложи и странично изместване!Ако шейната е добре не я пипай.Успех!
          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
          Ат.Буров.

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
            Ако шейната е добре не я пипай.Успех!
            Не е добре, за съжаление. Нещо като 2 десети предполагам ще е достатъчно (горе-долу 3 дести свялих от дъската). Винта ще го мисля най-накрая. Ако трябва ново тяло за гайката ще направя, или просто ще пипна малки дупките дуките на болтовете. по височина мегдан има - в момента гайката ми е на около милиметър по-ниско от дъската, но все пак ще и взема един вятър и на нея.
            Последно редактирано от sparkybg; 05-01-16, 10:52.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
              Имай на предвид , че след като свалиш от долната част на дъската и от горната на шейната ,ще ти избяга оста на напречният винт и трябва да отнемеш от горната част на захвата (с гайката),който е към долната част на дъската. Колкото свалиш от двете части ,с толкова и няколко десети отгоре , ще свалиш и от горната част на гайката.Дано не се наложи и странично изместване!Ако шейната е добре не я пипай.Успех!
              Аз мисля че несъосието ще е много малко, и хлабината в гайката и винта ще го понесат без преработка. Може това несъосие да се окаже плюс.
              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Защо не използваш някоя подобна фрезичка?
                Щото в момента нямам. Имам само българска с триъгълни пластини за държач 32, сложена върху държач 27 със самоделни втулки и кръстат съединител, правен с теслата. Съответно от 8 пластини работят предимно 2-3 Ама до другия викенд ще се сдобия с такова с 12 пластинна APKT, и смЕтам че здраво ще хвърчат стружки.

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Относно рефертнтните повърхнини... Ще останеш учуден, колко прави повърхности всъщност не са такива...
                На косъм не показва нищо съществено. въпросната. А имам още 4-5 машини в цеха с достатъчно големи масивни чугунени плотове. Колко му е да ги омажа всичките. Знам че горе ми предложи твоята, обаче ми е притеснено да не я огелпя нещо - все пак до сега не съм стъргал нищо в живота си, а тия пущини си тежат и са скъпи. Ще видим какво ще натворя....

                @sek.1 - не си прав че българските стругове не са пасвани с шаброване - върху дъската имаще следи в задната част, върху клина също. Явно шлайфат паралелите и лястовичата опашка на супорта, а после пасват дъската и клина към тях с шаброване.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                  Аз мисля че несъосието ще е много малко, и хлабината в гайката и винта ще го понесат без преработка. Може това несъосие да се окаже плюс.
                  Гайката и винта ще се сменят. Може и със СВД. Ама, да стигна до това - на фона на останалото е направо лесниния.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    ....Ама до другия викенд ще се сдобия с такова с 12 пластинна APKT, и смЕтам че здраво ще хвърчат стружки...
                    Привлече вниманието ми. Ако не е топ сикрет, би ли споделил подробности - откъде, колко и т.н. Може и на Л.С.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Никакъв сикрет няма. CERATIZIT A210 е фрезата, с 12 пластини APKT 1003:
                      https://e-techstore.com/EN/product/C...912%2011057991

                      Един пловдивчанин ги продава в OLX. Утре ще е тук. Имал и опашкови ми каза. Има ис кръгли пластини, както и със XDKT, ама последното много не е оферта, защото пластините са скъпи и май ги правят малко производители. Най-добре AP пластини - най-масовите са към момента, и като изключим Sandvik, май всички останали големи (пък и малки) произовдители ги правят.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Никакъв сикрет няма. CERATIZIT A210 е фрезата, с 12 пластини APKT 1003:
                        https://e-techstore.com/EN/product/C...912%2011057991

                        Един пловдивчанин ги продава в OLX. Утре ще е тук. Имал и опашкови ми каза. Има ис кръгли пластини, както и със XDKT, ама последното много не е оферта, защото пластините са скъпи и май ги правят малко производители. Най-добре AP пластини - най-масовите са към момента, и като изключим Sandvik, май всички останали големи (пък и малки) произовдители ги правят.
                        за тази работа ще ти пасне фи 63 с 6 пластини, или от по-малките на фи40 с 4 броя и караш последният пас с летящ нож. 8 броя по 5 лв са 40 лв. Даваш ги веднага щом минеш през някой заваръчен шев.

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Пластините са 12 и по 6лв бройката. Взех си и по-малка - Ф32, пак с такива, 5 броя. За груба работа си имам българска фреза Ф100 с 8 пластини, дето струват по левче и тия дни ще си купя известно количество.

                          Въпросните, с които си купувам фрезите, са ISCAR и ги дават да стават за всичко от говнолин до закалена стомана - само режима се сменя. Вече мога да кажа че знам как да си пазя скъпите инструменти. Заварки в случая няма, нееднородности в детайлите също не се забелязват.

                          Просто окомплектовката на фрезата ми е силно ограничена, а козата си сака пръч - опитах с царевица и просто и идва нанагорно. Двата кобалтови ножа 20x20, дето имам, ползвам за подложки на фрезата. Няма кой да ги чака да работят на 2 пъти по-ниска скорост и подаване, сравнени с хубава твърдосплавна пластина. Предполагам и на фрезата ще е същото. На мнение съм че човек трябва да има по няколко читави инструмента за всяка машина, дори да не работи често с тях. В тоя ред на мисли, трябва да си набавя и държачи 22 и 32. 16, 27 и 40мм имам по 2 броя. По тоя начин ще мога да закача кажи-речи всичко с размер като за тая машина. Адски гламава работа е като тръгнеш да работиш да правиш еквилибристики по закачането на инструмента - някои неща просто трябва да ги имаш налични, иначе със стъкмистиките харчиш дори повече пари - като скапя 2 царевици за да изкопая това желязо - ето ти кинтите за половин зареждане на голямата фреза.
                          Последно редактирано от sparkybg; 05-01-16, 14:46.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            sparkybg


                            По напред споменаваш за пластина за шаброване.
                            Би ли я снимал и от къде си я закупил.

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Такива са (2530, по-голямата на снимката):
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_1.JPG
Прегледи:1
Размер:14.6 КБ
ID:5697894

                              От Rumbata от форума ги купих - една на Sandvik, и една руска.

                              Предполагам всяка надлежно заточена достатъчно голяма пластина би свършила работа. Тая на Sandvik е заводски полирана, обаче. Руската е матова и не е толкова гладка.

                              По някое време ще трябва да мисля и държач - от немско може да се купи за около 120 кинта, ама не ми се дават. И разни мухи ми бръмчат да си правя електрически шабър от саблен трион на Bosch, ама пък за това съвсем не ми се дават 200 кинта. Подходящия модел е PSA 700 E - до колкото съм гледал картинки на карантиите му, може да му се намали хода на 8-10мм вместо заводските 20, което за шаброване е много. И захвата на оста му е подходяща за здраво монтиране на накрайник-държач за въпросните пластини. Заводска машина намирам само на APEX, и сумата е 4-цифрена, като първата не е 1.
                              Последно редактирано от sparkybg; 06-01-16, 00:28.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Що не каза че ти трябва фрезова глава . Имам поне десетина като почнеш от 50 мм та стигеш до над 200 мм с различни сменяеми пластини и то все от евтините . Харесваш си една минаваш през Овча купел купуваш на кило два джоба пластини и работиш . Тая на снимката работи много добре на всякакъв материал лицензна на Хертел е и на по добре работеща не съм попадал . Имам и от Червен бряг глави с 63 мм с 5 петстранни пластини . Имам и малки с по три триъгълни пластини . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM2811.jpg
Прегледи:1
Размер:114.8 КБ
ID:5697898
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X