Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Да си играя ли с тава? Изобщо какво би препоръчал да направя за да намаля фирата и миенето на очи.

    Такова чудо струва ли си да правя? Няма да ми е особен проблем:
    Чак от такова няма смисъл . Аз лично подлагам като се наложи тук там ламаринки според случая . На струга като има нещо серийно близко до универсала съм направил една извита ламарина която я подлагам на паралелите под универсала . На декела е цяла клетка покрай масата . Това има в оригиналния резервоар във фундамента . Гняс с 30 годишна давност . Аз лично така съм решил проблема слагам си допълнителен резервоар . Мен лично фирата не ме притеснява защото моя борьол е няма 50 лева за 10 литра концентрат . Фрезоване на неръждаема стомана . По спесификация трябва да 304 . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0066.jpg
Прегледи:1
Размер:292.8 КБ
ID:5662886Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0068.jpg
Прегледи:1
Размер:181.4 КБ
ID:5662887Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0071.jpg
Прегледи:1
Размер:171.8 КБ
ID:5662888Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0082.JPG
Прегледи:1
Размер:125.1 КБ
ID:5662889Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0155.jpg
Прегледи:1
Размер:125.9 КБ
ID:5662885Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0248.jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5662890
    Последно редактирано от sek.1; 30-05-15, 06:55.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Точно същата постановка искам да направя, с добавка една тава грубо като тая:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3016119___E_FU251_fr_semaskine__3_.jpg
Прегледи:1
Размер:89.6 КБ
ID:5662896

      Само че направена така че да не позволява оттичане в тялото, а да връща каквото "хване" в резервоара.

      Иначе, то фирата и мен не ме притеснява толкова. Знаеш ме колко работя и че работя предимно за кеф, тоест икономическия фактор не е като съвсем да го няма, но далеч не е водещия. Единственото дето не искам е да не отива течност в тялото.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Единственото дето не искам е да не отива течност в тялото.
        Това е най лесното . Вадиш двете оточни решетки от двете страни на фундамента и на тяхно място лепиш плътно със силикон две кръгли ламаринки .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Точно същата постановка искам да направя, с добавка една тава грубо като тая:
          Само че направена така че да не позволява оттичане в тялото, а да връща каквото "хване" в резервоара.
          Въобще не ти трябва такава ламарина,изработваш си казан за течноста,20-30л е предостатъчен.Свързваш слива на масата с маркуч към казана,съответно помпата към гъвкавата джурукма през кран и си Ти.Течност се пуска във минимално количество точно на инструмента,рядко детайла е по-голям от ширината на масата и оттичането става през цедката за слива.Обилното поливане със силна струя го има само по клиповете в тубата,но там машините са екранирани.При по-голям детайл,и да искаш няма как да събереш оттичащата се течност тъй,че я смяташ за разход.А охлаждане се ползва(на фрезата) сравнително рядко но си трябва.Аз използвам само при нарязване на зъбни да поливам модула,а си работи и не е проблем да го включа,но става трудно чистенето на стружките.При мен си е в тялото на машината,голямо чистене падна,на 251 не и полага охлаждане,рядко я използвам,предимно да рендосам някоя глава или блок.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            При по-голям детайл,и да искаш няма как да събереш оттичащата се течност тъй,че я смяташ за разход.
            Както споменах, разхода не ме притеснява толкова, колкото свинщината. Ще го мисля. Вчера огледах - да се сложи тава е лесно, та и да се окаже че не върши работа, поне разправията няма да е била такава, че да ме е яд.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Здравейте,

              Шефа ми търси да назначи фрезист на цпу фреза. За предпочитане е човека да е от Карлово или Сопот. Някой може ли да препоръча човек?

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Първоначално публикуван от dochito Преглед на мнение
                Здравейте,

                Шефа ми търси да назначи фрезист на цпу фреза. За предпочитане е човека да е от Карлово или Сопот. Някой може ли да препоръча човек?
                Трудна работа . Тези специалисти вече са изчезващ вид .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Да, за съжаление го осъзнаваме с пълна сила.

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Здравейте колеги. Тези дни се сдобих с AVIA FND 32T .Към нея има въртяща маса и бързооборотна глава.И понеже нямам никакъв инструмент към нея моля споделете втулките стандарт исо 40 които се използват при ФУ 251 могат ли да се използват. Извинявам се за глупавият въпрос ,но никога не съм работил на фреза и започвам от нулата
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Няма нищо глупаво във въпроса ти.

                      Като гледам шпиндела (и хоризонталния и вертикалния) е ISO40, така че би трябвало да могат. Просто вземи от някой и пробвай. Единствената въпросителна е задното им захващане - при ФУ251 имаш шпилка с резба, която в единия край се завива във държача/втулката, минава през целия шпиндел и се стяга отгоре с гайка. На тая машина не виждам такова.

                      Иначе ако съдим по това (обява за продажба на FNC32, което ми мяза на CNC версията на същото), има държачи и от двата вида (то държача е същия, само захващането отзад е друго), половината държачи(тия без захващащия болт отзад) са точно като на FU251:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5413514709_4.jpg
Прегледи:1
Размер:113.8 КБ
ID:5666545
                      Последно редактирано от sparkybg; 15-06-15, 08:54.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Първоначално публикуван от georgitodorov Преглед на мнение
                        Здравейте колеги. Тези дни се сдобих с AVIA FND 32T .Към нея има въртяща маса и бързооборотна глава.И понеже нямам никакъв инструмент към нея моля споделете втулките стандарт исо 40 които се използват при ФУ 251 могат ли да се използват. Извинявам се за глупавият въпрос ,но никога не съм работил на фреза и започвам от нулата
                        Колега ако си от София мога да те свържа с човек който има две такива и цялата възможна окомплектовка . А повярвай ми тя е огромна и е почти колкото на Декел . Това е една много добра фреза работил съм на такава на времето .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          От Русе съм колега.Ако имам път към София ще се обадя задължително.

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Ето я едната Авиа на колегата . Хвата е ИСО 40 и ако е с хидрозатегач се ползват къси опашки от МС 032 . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0099.jpg
Прегледи:1
Размер:148.5 КБ
ID:5666891Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0101.jpg
Прегледи:1
Размер:149.2 КБ
ID:5666889Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0100.jpg
Прегледи:1
Размер:182.2 КБ
ID:5666890
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Станьо, на това напречния ход горната част ли го прави?
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                тази Авия, сякаш е допълнително оцифрена. На снимката виждам само по X и Y. Z посоката сякаш липсва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X