Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Аз виждам нещата така.
    Центроваш дъската по хоризонтала и по лястовичата опашка на клина, пускаш лястовицата колкото си трябва.
    Подравняваш дъската по хоризонтала и по другата успоредна с дъската лястовича опашка, пускаш един вятър и там.
    Взимаш заготовката за клина която е правоъгълник и я слагаш да легне на мястото на клина.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:41.8 КБ
ID:5695712
    Захващаш го с стяги като подложиш едно ФИ между сягата и клина, фрезоваш тясната страна на клина, обръщаш го и фрезоваш другата тясна част като може да подложиш от долу за да не засегнеш дъската,
    и без това трябва да стане по тесен от колкото е височината на дъската.

    После си фрезоваш вече с лястовичата опашка, докато стане необходимата ширина.
    По нагоре говорите за стомана, тези клинове са от чугун, ако се направи от стомана няма ли да задере с чугуна.
    Дано да ме разберете за какво говоря.

    Нещо се повтори картинката
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от 1georgi; 22-12-15, 20:42.

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
      После си фрезоваш вече с лястовичата опашка, докато стане необходимата ширина.
      Това също го мъдрих, ама какво ще държи достатъчно надеждно клина на място? Не я ли закрепя надеждно, ще "тръпне", както някой по-доре се изрази. А ако тръпне, ще яде стотни където си иска.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Ако двата детайла прилягат относително плътно, теоретично, би могло да стане с някой и друг магнит.
        Недостатъците на метода са много - магнитите ще събират стружки, а ще са кофти за чистене. Всички железа ще се намагнитят.
        Това само за финиша де...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Ами това е идеята за захващане.
          Примерно такъв тип стяги
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stiaga_22892-(3)_big-800x800_0.jpg
Прегледи:1
Размер:54.1 КБ
ID:5695727
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33.png
Прегледи:1
Размер:8.8 КБ
ID:5695728
          Естествено ще трябва да се фрезова между стягите, като само ги изместваш.
          Може да го залепиш с локтайт обаче ще трябва да го нагряваш после за да го разлепиш.
          Последно редактирано от 1georgi; 22-12-15, 22:19.

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Нагряването не е чак такъв проблем. Залепването на локтайта към напоен с масло 32 годишен чугун обаче определено е, или поне така ми се струва.

            Отделно, клина е с поне 10 сантметра по-дълъг от дъската, че дори може би 20. Какво правим с двата стърчащи края?

            ...но пък ми даде друга идея - подготвям си прав клин на заготовката, взимам и едната и страна вертикално, и ползвам тая страна за да закрепя дъската, чиято външна страна предварително съм "взел" с притискане към нея със стяги, докато фиксирам дъската към масата. Минавам правата лястовича опашка. После завъртам заготовката, фиксирам към нея по същата схема дъската, минавам кривата лястовича опашка, а после и кривата част на клина, както си е върху заготовката. После го отрязвам от заготовката и е готов.

            Стяги имам на разположение 2 гардероба. От 20сантиметрови до 3метрови.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Рендосването на тясната част не е никакъв проблем,още повече,че и да сбъркаш 1-2мм няма да и се отрази въобще.Проблемът е в обработванато на работната част,където детайлът трябва да се закрепи ункално здраво за да не тръпне и да се обработи на един пас без прехвърляне.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Тъй, набавени са 2 менгемета, хващащи 200мм (колкото ми е дъската), 2 55 градусови фрези и държач за тях, фрезта е смазана, почистена и регулирана, набавени са и подложна лентичка 0.05мм + луфтомер с пластина 0.02мм, както и твърдосплавни пластини за шаброване. Имам и индикатори всякакви. Купих си и книжка "Шаброване и притриване", поръчал съм и паста/мастило. Уикенда започвам да се вихря със страшна сила. Опитах и да шабровам с подострена пила чугунения фланец след фрезоване - става почти огледален без твърде много зор. Измислил съм и какво/къде да меря на супорта докато го крепя, за да спазя препендикулярност по вертикала и хорзонтала спрямо оста на шпиндела на струга, та мисля че всичко най-накрая ще си дойде на мястото в тоя струг. Ще гледам да документирам процеса, но вероятно ще се проточи - особено със супорта ще е голяма разправия - тежи пущината.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Като знам само колко тежат менгеметата
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Понеже голяма драма и ровичкане стана с боята за шаброване, на който му трябва, пигмента е "Prussian Blue" или "Пруско синьо". Купува се от магазините за художници. Може да се купи сух пигмент под формата на пудра, маслена боя, мастило. И валяче за мастило може да се купи от същото място. Темперна или акрилна не върши работа.

                    Ползва се точно тоя пигмент, защото зрънцата му са много малки - 0.2-0.6 микрона, и причината е че не се мели, а е утайка в резултат на химичен процес. Поръчал съм и сухо, и маслено, и водоизмиваемо (води се "мастило за офорт"). Ще видим какво мазало ще стъкмя... като се стигне до там.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Продават и готова боя. Както си установил, не става със всякаква. Ако беше обадил за проблема, щях да те уредя с "инджинерско синьо" да си се цапаш на воля...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Продават и готова боя.
                        Къде (за България иде реч)? Иначе от Германия и UK и аз намерих. Ама не ми се плащаше цена с шипинг. Това трябва да е евтино по дефиниция. Тубичка маслена боя е под 10 кинта.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Тук не знам къде има. Не съм и търсил много де.
                          За маслената боя за рисуване... Не знам дали е такава. Предполагам че боята за рисуване би трябвало да се опита за засъхне по някое време, докато в тая не видях подобна склонност.
                          Някой спомена че много му приличала на печатарско мастило, но и към тая идея съм резервиран. Поне докато и двете не са пред мен, за да ги сравня.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Маслената боя съхне с дни. Тоест в рамките на 8 часов работен ден да речем, промяната в гъстотата и ще е никаква. Въпросното мастило за офорт уж и то съхне бавно. Не съдържа вода. Само се мие с вода. Ако по някаква причина не ми харесат - сух пигмент + грес, масло, технически вазелин, със сигурност няма да съхнат, и могат да се нагласят на гъстота каквато е нужна. Из американските сайтове масово ползват маслена боя, поне до колкото се ровичках.

                            От боите за рисуване бързо съхне темперната и акрилната, до колкото ми е известно. Затова и съм ги изброил горе като не-ставащи.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Спарки вчера говорих с човека ако ти писне по някое време проблеми няма ще го направим горе . Според него най добре е клина да е подобрен и шлайфан .
                              Последно редактирано от sek.1; 05-01-16, 04:12.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Sparki, аз напасвам тук едни работи от години и ползвам фулмастер (червен в случая че по ми се вижда) .Има големи със дебел писец съхне веднага, претривам виждам къде отнема чисти се много лесно, пак нанасям и така. Но моите повърхности са по малки и за това не съм се и замислял за разни бои, това ми върши идеална работа. Пробвай пък то ще си покаже дали става.
                                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X