Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Абе то идва човек да оправяме супортната кутия на струга още като взех машините, ама хич не ми щукна да го питам за фрезата, ама тогава и почти хич не я познавах. Иначе беше стар кадър и им знаеше и кътните зъби. А сега някъде съм му затрил телефона, пък и човека беше на години и честно казано не знам колко е във форма. Дано е жив и здрав де...

    Тъпото е че в паспорта не пише нищо за главата. За другите възли си има къде с какво се маже, ама за главата - нищо.

    А на мен ми е малко странна комбинацията О-пръстен и масло. Откъм фланеца на машината си е със семеринг. Не виждам и никаква причина долу да не може да се сложи семеринг, ако се направи друг капак. Явно така е преценено конструктивно.

    И не на последно място, където на други места по машината има гресьорки/масльонки от същия вид (плоски, със съчма), например при лагера на надлъжния винт, в паспорта си пише че се маже с грес.

    Интересно ми е и с какво се маже горния лагер - там гресьорка нямам спомен да има, на чертежа също не се вижда, пък да се качва масло отдолу ми е малко невероятно.

    Просто искам малко по малко да ревизирам всичко. Подавателната кутия я оправих отдавна, имам да възстановя едни тръбички за смазване на "паралелите", че са смачкани при гайката, и останаха само главата и скоростата кутия, като на последната освен да проверя и допълня с масло, няма какво друго да и се прави.

    Е, тоци има за правене, ама това по-нататък, малко по малко. Ако аз се занимавам, ще остава сямо крайните изключватели и ще махна "полуавтоматичния" режим, на когото и без друго нещо не му схващам идеята, но пък подозирам че добавя сериозно количество жици и контактори из таблото. Но първо искам механично всичко да е наред, и чак тогава.
    Последно редактирано от sparkybg; 25-05-15, 23:03.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Не е семеринга защото като напънеш с такламита и ще я обърнеш.
      Горните два лагера се мажат чрез плискане, вертикалната зъбчатка до половината е в масло и тя го разплисква.

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
        Не е семеринга защото като напънеш с такламита и ще я обърнеш.
        Точно това ми беше мисълта - че ми е малко странно да се слага O-пръстен, който да уплътнява дъното на "резервоар" с масло. А пък за грес си е съвсем достатъчен - и да не уплътнява на 100%, няма да тече.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Нямам идея какво има вътре,но като махнах фланеца си шурна масло.Може и нещо да се е скапало,щото е нелогично да уплътняваш само с О-пръстен.Но на чертежа салник (семеринк)липсва.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Някой да знае от къде се купуват такива истории?
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31v2mNyXF0L._SX466_.jpg
Прегледи:1
Размер:12.2 КБ
ID:5662787
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Бактрейд . Имат всякакви . http://www.baktrade.com/ Това ти трябваhttp://www.baktrade.com/shared/image...7439035599.pdf Купил съм си половин метър с идеята да пробвам как е с него ама още не съм стигнал да го сложа . Карам си със старите оригинални хоботи . Ако ходиш до там искай да ти дадат от големите каталози на Мадлер . Почти няма машинен елемент за който да се сетиш и да го нямат . Имат го и на сайта ама книжния е по хубав .
              Последно редактирано от sek.1; 29-05-15, 14:03.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Вече ходих. Те ми били на 5 минути.

                Сегментните тръбички са много готини и доволно корави, та да се държат подобаващо дори да са по метър дълги. 30 кинта е метъра за 1/4, каквото мисля да взема. Ще си направя сметка колко ми трябва за струга и фрезата и после ще напазарувам. На фрезата мисля да си сложа по една от двете страни на шпиндела, всяка с отделно кранче. Имам и един оригинален хобот, ама не знам за струга или за фрезата е - ще видя дали ще го ползвам. Утре ще меря и мисля кое-що.

                Искам да си направя тава за фрезата, така че да не се стича в тялото и, а вместо това да връща течността в съда с помпата, поставен до нея. Ама на сухо по снимки не мога да се ориентирам още...
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  По принцип за фрезата е с такъв накрайник . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51e4fecbc60af091951230.png
Прегледи:1
Размер:11.7 КБ
ID:5662837
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Демек плосък с много дупки отпред? Накрайници ще вземя няколко вида със сигурност. Като не работил никога с охлаждане със сигурност ще вземя някой не до там подходящ.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Оригинално на фрезата е такъв тип .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Оригинално на фрезата е такъв тип .
                        Да си играя ли с тава? Изобщо какво би препоръчал да направя за да намаля фирата и миенето на очи.

                        Такова чудо струва ли си да правя? Няма да ми е особен проблем:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:251shield.jpg
Прегледи:1
Размер:67.5 КБ
ID:5662845
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Преди няколко години си взех такива и съм доволен.Имат всякакви гъдели за тях,но реално не трябва да са по-дълги от 60-70см.Имат навик да се сгърчват по всяко коляно и изпадат в резонанс с машината,а от там става трудно прицелването на струята.Накрайник ползвам 3мм-ов,на почти затегнат кран на помпата,инак всичко се олива и сговнясва,особенно на струга универсала го разпръсква навсякъде.Тези лейки са за цпу-та които са със защитен екран.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150529_210231.jpg
Прегледи:1
Размер:124.6 КБ
ID:5662846
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150529_210503.jpg
Прегледи:1
Размер:97.9 КБ
ID:5662847
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150529_210758.jpg
Прегледи:1
Размер:119.4 КБ
ID:5662848
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Тъй де, за същите иде реч. Четвърт цол. Утре ще мера каква дълцина ми трябва.

                            Има и по-големи, ама не виждам смисъл.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Казах ти за дължините,колкото по-къс,толкова по-лесно се справяш със сгърчването.Ако трябва си изведи стационарна тръба за да компенсираш дължината.При мен на струга е доста изнервящо заради дължината(към 1м,все ще си слагам тръба,ама не знам кога) и пропада от тежеста си.Налага се да го накатъчвам по невъзможен начин за да се прицеля примерно в отвор на детайл който пробивам,след 20-тина мм се измества и трябва нова корекция.Стигнах до извода,че ако пробиваш,струйника не трябва да е подвижен,ако охлаждаш по време на струговане,трябва да се движи със супорта както е предвиден.
                              Последно редактирано от petroffbg; 29-05-15, 21:42.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Имах предвид че има по-дебели. На фрезата надали ще са по-дълги от 50 сантиметра. А на струга и без сруго мислех да я слагам на супорта. Просто ще е като оригинала - до някъде тръба, а от там нататък сегментна тръба.
                                Последно редактирано от sparkybg; 29-05-15, 22:26.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X