Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Да си призная мина ми през ума че е малка тази хлабина, за това и попитах.
    Ще я увелича на 6-7 стотни.
    Последно редактирано от 1georgi; 12-03-15, 23:39.

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Първоначално публикуван от bonjyr89 Преглед на мнение
      Здравейте колеги !
      Имам една идея да монтирам система за електронно измерване на моя струг, който след много мъки, разглобяване, сглобяване, почистване, подмяна на 14 зъбни колела и 86 лагера най сетне е готов за употреба. Струга е СУ400. Много зор видях с него взех го на добра цена и като го монтирах и го включих се оказа, че има тракане на единия диапазон от предавките. Оказа се много голям проблем и разглобих скоростата кутия... Много смлени зъбни колела един вал много лагери и мнооого стружки на дъното на СК. След това от любопитство отворих и подавателната кутия... там нямаше шчупени зъбни колела но пък само един лагер беше здрав, липсваше помпата и тръбата за смазване както и нямаше никакво масло... Възстанових я и нея, и нямаше как да не отворя и супуртната кутия, там още по-голям ужас всичките иглени лагери смляни червяка и зъбните му колелца, зъбното колело за бързия ход и всички останали лагери, а забравих да добавя и там нямаше масло и помпата беше заяла (не се знае от кога не е работила). Смених и лагерите на двигателя, всичко беше почистено. Струга сега е напълно изправен пребоядисан и със изцяло нова ел. инсталация направена по оригиналната схема със съвремени материали.
      Сега идва ред и на тази глезотийка, видях в български сайтове, че в Пловдив се предлагат такива системи, но пък пуснах и запитване до китайците и те ми предлагат за 220$ устройството (комплект) с две оси като едната екрементална линия е 1500мм а другата ако не се лъжа 450мм. Можете да видите устройството тук: http://www.alibaba.com/product-detai...852571812.html
      Моля дайте си мнението
      Благодаря
      И аз малко се съмнявам дали имаш нужда от инкрементални линии, но това си е твое решение. Относно Пловдивските, ако имаш предвид Оптима-Електрон, линиите им са добри и, поне по-късите, не са чак толкова по-скъпи от китайските. Виж за по метър и половина - не знам, не ми е трябвало. Монтирал съм няколко по различни машини, които са подложени на много сериозни стресови натоварвания и си бачкат вече няколко години без забележка.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
        Колега sek.1 за тези неща става въпрос.
        Тази ръкохватка има към нея в корпуса една особена призма която ми създава проблеми при включване на хода,а и самия кожух нещо е повреден от вътре.Под нея са палците на елпрекъсвачите единия от тях има повредена пластина.


        Тази ръкохватка задвижва винта за който стана въпрос.

        А това е гайката на същия винт и тялото със шпонката за закрепване към масата.
        Колега това ли ти трябва ? Днес почти попиляхме едната ФУ 320 . Свалил съм ти целия капак с призмата контактите утре ме няма ама в петък продължавам та какво още ти трябва от другата страна тялото с гайката ли ? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0121.jpg
Прегледи:1
Размер:145.9 КБ
ID:5649140Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0123.jpg
Прегледи:1
Размер:145.5 КБ
ID:5649139
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Забавлението продължава и на цветница Отидох днес с идеята да изкопая 2 шпонкови канала а машината и на нея не и се работи почнаха едни нехарактерни шумове и резонанси . Оказа се обичайния заподозрян електромотора. Предния лагер е блокирал превъртял в оста и вероятно доста време е работил така . Хванах го навреме преди ротора да е закопал необратимо в статора . Утре забавлението продължава с ваденето на шест ремъчната шайба . След което наваряване престъргване и нови лагери . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0005.jpg
Прегледи:1
Размер:192.1 КБ
ID:5652671Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0004.jpg
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5652672Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0003.jpg
Прегледи:1
Размер:180.2 КБ
ID:5652673
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Станьо, имаш ли някакви чертежи на бертикалната глава на ФУ251? Интересува ме как се регулира луфта/натяга на лагерите и. Главата ми няма луфтове, които да могат да се усетят като клатиш шпиндела, но при натоварване леко поддава. Предполагам трябва да увелича леко натяга (ако е с конусни лагери) или нещо от сорта, пък не ми се ще да тръгна да отварям преди да имам поне бегла представа с какво се захващам. Ще ми се и да сменя уплътнението, че малко тече масло.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Имам чертежите от каталога за резервни части. Вертикална глава на ФУ 251/321 никога не ми се е налагало да отварям . Не съм ли ти пратил документацията ? Нещо си спомням че искаше каталога да го сканираш по качествено преди години .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1298.jpg
Прегледи:1
Размер:112.9 КБ
ID:5662122Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1297.jpg
Прегледи:1
Размер:96.2 КБ
ID:5662123
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Имам чертежите от каталога за резервни части. Вертикална глава на ФУ 251/321 никога не ми се е налагало да отварям . Не съм ли ти пратил документацията ? Нещо си спомням че искаше каталога да го сканираш по качествено преди години .
                Пратил си ми паспорта с инструкцията за експлоатация. А от каталога гледахме чарковете за супортната кутия на струга. За главата никога не е ставало въпрос, ама като гледам няма и да стане - то няма нищо за реглаж в нея, освен май вертикалния луфт, ама аз такъв нямам.

                Само ако можеш кажи какво е позиция 7? Предполагам фиксиращата гайка за двойния ролков лагер?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Виж горната гайка да не се е разхлабила.

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Само ако можеш кажи какво е позиция 7? Предполагам фиксиращата гайка за двойния ролков лагер?

                    По логичен път би трябвало да е гайка.Но на чертежа е изобразена със пресечен щрих от ляво(неметал) и някакъв отвор в дясно.Може би е гайка(сцепена)със застопоряващ винт...
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      По логичен път би трябвало да е гайка.Но на чертежа е изобразена със пресечен щрих от ляво(неметал) и някакъв отвор в дясно.Може би е гайка(сцепена)със застопоряващ винт...
                      И горната гайка е така от дясно. Само от ляво е по-различна - начертали са стягащия болт. Иначе и аз не вдявам що за животно е това кръгче, ама нейсе.

                      Гледам за двата ролкови лагера има нещо като гресьорка/масльонка, ама с грес ли се смазва или с масло - в паспорта на фрезата не пише.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Гледам за двата ролкови лагера има нещо като гресьорка/масльонка, ама с грес ли се смазва или с масло - в паспорта на фрезата не пише.
                        Би трябвало да се мажат с масло,най-отдолу има капак с О-пръстен,като се изпържи и си тече доволно.

                        На 675-р е грес,впрочем цялата глава се маже с грес и като изпълнение е в пъти по-сложна.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Какво ще рече "като се изпържи". Пръстена като се опече ли? И лесно ли се сменя тоя O-пръстен?
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            От долу има фланец държащ се с няколко болта,развиваш,подлагаш някаква садина за маслото дето ще капе и изваждаш О-пръстена от фланеца.Като направи служба се протрива и изпича,от там и прокапва,общо-взето е елементаризъм.
                            Последно редактирано от petroffbg; 25-05-15, 22:18.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Ясно. Ще пробвам, като го докарам до там. То в момента спря да капе. Явно е свършило.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Нещо май бъркате
                                От долу двуредовиа ролков лагер се маже с грес, а горе зъбчатките и горните лагери се мажат с масло.
                                От долу има само един О пръстен който задържа само греста, а горе под зъбчатката има друго уплътнение което задържа маслото да не слезе при долния лагер тоест при греста.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X