Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Не че съм от това по старо поколение но.
    Има лпт порт, това да не е някакъв тип флашка за пренасяне на програмите?

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Позна външна памет или първообраза на съвременните флашки и карти памет . Технология от преди 30 и кусур години .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Привет! От вторник и аз ще съм горд собственик на фреза FUW 200/I Хекерт произведена в бившата ДДР. Фрезата е в отлично състояние и е много малко използвана. Има монтирана оптика по 3-те оси с точност 0.02 мм. Липсват менгеме, въртяща маса , делитен апарат и цангодържачи. Менгеме намерих, но бихте ли ме насочили откъде мога да си купя държачи за инструментите, а също и може ли към нея да се намери щос глава. Не съм голям разбирач, но мисля, че машината е с хидравлика на главното и спомагателно движение на рязане. Те се управляват с два потенциометра от ел. табло.Има проблем с автоматичното движение на масата нагоре, то става само ръчно, но надолу си слиза автоматично.

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          За вертикалния ход, ако има крайни прекъсвачи - провери състоянието им. ПОне моята се държи така когато отиде до крайния прекъсвач - оста спира да работи само в едната посока. Тоест ако си я свалил докрай надолу, може да я вдигнеш само нагоре, и обратното.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Днес ми се наложи да произведа ей тия дребосъци.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150224_141137.jpg
Прегледи:1
Размер:83.1 КБ
ID:5644777
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150224_171416.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5644778
            Последно редактирано от petroffbg; 24-02-15, 19:31.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Днес ми се наложи да произведа ей тия дребосъци.
              [ATTACH=CONFIG]780878[/ATTACH]
              [ATTACH=CONFIG]780879[/ATTACH]
              Добър си даже много си добър,признавам за пореден път........
              Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
              Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
              Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
              Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Здравейте колеги !
                Имам една идея да монтирам система за електронно измерване на моя струг, който след много мъки, разглобяване, сглобяване, почистване, подмяна на 14 зъбни колела и 86 лагера най сетне е готов за употреба. Струга е СУ400. Много зор видях с него взех го на добра цена и като го монтирах и го включих се оказа, че има тракане на единия диапазон от предавките. Оказа се много голям проблем и разглобих скоростата кутия... Много смлени зъбни колела един вал много лагери и мнооого стружки на дъното на СК. След това от любопитство отворих и подавателната кутия... там нямаше шчупени зъбни колела но пък само един лагер беше здрав, липсваше помпата и тръбата за смазване както и нямаше никакво масло... Възстанових я и нея, и нямаше как да не отворя и супуртната кутия, там още по-голям ужас всичките иглени лагери смляни червяка и зъбните му колелца, зъбното колело за бързия ход и всички останали лагери, а забравих да добавя и там нямаше масло и помпата беше заяла (не се знае от кога не е работила). Смених и лагерите на двигателя, всичко беше почистено. Струга сега е напълно изправен пребоядисан и със изцяло нова ел. инсталация направена по оригиналната схема със съвремени материали.
                Сега идва ред и на тази глезотийка, видях в български сайтове, че в Пловдив се предлагат такива системи, но пък пуснах и запитване до китайците и те ми предлагат за 220$ устройството (комплект) с две оси като едната екрементална линия е 1500мм а другата ако не се лъжа 450мм. Можете да видите устройството тук: http://www.alibaba.com/product-detai...852571812.html
                Моля дайте си мнението
                Благодаря

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Добре , колега, само не разбрах ти като го купува този струг, не го ли пусна да му чуеш гласчето да провериш за луфтове и износване на паралелите!?!?!? Ако си го купувал като за скрап ,то очаквай проблеми и в паралелите и при кръстатия супорт! Първо провери износването и отклонението при паралелите и лястовичите опашки на напречното подаване , защото като гледам как е бил стопанисван не е изключено да има гоооолямо износване! И чак тогава се замисляй за безмислените според мен "линийки"!Успех в начинанието!
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Ние имаме на пловдивската фирма (монтирани от нас) , трета година или четвърта на фреза - проблеми 0. Цената доста се различава от тази на китайците.

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      До : pvg64
                      Струга беше с перфектни паралели и супорт. Цената беше 2300лв и беше без липси по комплектовката ( универсал 315мм TOS; задно седло с въртящ център; тава; казан с помпа; предпазни ламарини и др.), затова не съм го и гледал много, а и нямаше ток да се пусне така да се каже го избрах на външен вид и предвид цената. Но с още 1200лв стана като излязъл от завода ( Лагерите са FAG, а всички зъбни колела и валове съм ги взел оригинални от ЗММ-Нова загора). Имайки предвид, че това е първия ми струг, а и го купих с много голям мерак след като ми пропадна сделка с друг... И все пак за 3500лв мисля, че не може да се намери или ще е много трудно перфектна машина. В момента всички подавания са без луфтове и работи с точност до 0,01мм.
                      Струга го взех от желание да се науча да работя и все още ми е слабост и искам всичко да е перфектно въпреки, че реално за сега почти не го използвам за реални цели, но в бъдеще ще бъде натоварен и то за серийна работа. Та за това са ми тези линийки понеже ще улеснят много процесите.

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        На къде се различава?
                        Риторичен въпрос, но знае ли човек.

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Тук http://www.exoror.com/DC.htm също продават отични линийки.

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Наложи ми се да стегна малко щос главата, вътре я стегнах криво ляво.
                            Оказа се че има голям луфт в лястовичата опашка, от горе 7 десети а от долу към ножа 5 десети, което ми говори че вероятно така си е сглобена от производителя.
                            Доста умувах как да обера тази хлабина, не знам дали съм подходил най правилно но само това измислих.

                            Направих два ексцентрик щифта с 2мм разлика които да заместят оригиналните фиксиращи щифтове.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150312_170317.jpg
Прегледи:1
Размер:64.5 КБ
ID:5648324

                            Разширих старите отвори, и същевременно изместих отвора с 2мм към външната страна.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150312_190604.jpg
Прегледи:1
Размер:91.7 КБ
ID:5648327
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150312_190549.jpg
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:5648328
                            Най интересно е че не се наложи да разширявам отворите на болтовете.
                            Равносметката е че сега съм я обрал на 2-3 стотни и я предвижвам на ръка без запъвания.

                            Питането ми е каква хлабина би трябвало да има такава щос глава, да не взема да я задера.
                            Последно редактирано от 1georgi; 12-03-15, 23:53.

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Малко е! до3- 4 стотни е луфта при маслено принудително мазане за да има маслен слой за мазане ! От 6 до 8 стотни е при мазане със грес!при загряване от триенето и разширението на металите луфта намалява и може да се получи задиране! Все пак може да погледнеш в допуски и сглобки олуфтаването на подвижни съединения, защото аз цитирам по спомен и от практиката ми!
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Прекалено и се втелясваш,до 1 десета е в нормите,все пак вертикалните канали поемат масло което обира луфта.Моята не съм я мерил,за сега нямам ядове при производство,мажа обилно за да не задере и я карам на възможно най-малките обороти на машината 63об/ми
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X