Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерителни инструменти и измервания.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какъв шублер да премеря останалата дебелина на спирачните дискове?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • С шублер за дискове . Има такива с подходящата конструкция. Ако нямаш под ръка - с микрометър.

      Коментар


      • Или с какъвто и да е шублер с две подложки с известна дебелина, влизащи в канала на диска. Например 2 монети, 2 шайби или нещо подобно.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • Приемаме, че нямат репер. Измери ръба, а не оставащата дебелина.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Измерването на ръба е една идея по точно от хвърлянето на боб.Най-лесно се мери с две еднакви магнитчета хванати за диска.Ако ръбът е малък с освобождението в края на челюстите на шублера.

        • Личи си кой е виждал шублер.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • Зависи за кой ще го мериш.
            За себе си- шублер с две монети от левче е достатъчно точно.
            За пред клиент е хубаво да се извади специализиран инструмент, макар и не много точен. Измерващ шибър:
            https://www.autodoc.bg/force/13660378
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • Момци никаква велика точност няма при измерването на един спирачен диск . Най простия начин е с дълбокомера на шублера мерите двата ръба после общия размер и от него вадите сбора от двата ръба .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • Дебелина на диск меря с шублер. В случай на голямо износване и невъзможност с шублер тогава с микрометър. Мерил съм износени дискове и с шублер + две йохансонови пластинки. Ако нямаш комплекта с йохансоновите пластини, вместо тях може да ползваш две свредла, целите или само опашките им да срежеш. Опашката на свредлото е шлифована на точен размер. От едната страна слагаш една десятка и от другата една десятка. Мериш и от замереното вадиш 20 мм.

                Коментар


                • trapper
                  trapper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ако дисковете са демонтирани - начини много. Но ако са вентилирани и са на колата е малък проблем.

              • Аз затова съм оформил един шублер. Даже съм го скъсил за да меря централните отвори на джантите /за малките джанти /, когато ги разстъргвам.Така спокойно си меря дебелината на дискове с големи ръбове. Натиснете снимката за да я уголемите  Име:oie_92120226ePqJpsR.jpg Прегледи:0 Размер:303.1 КБ ID:6718259
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • Emilppp
                  Emilppp коментира
                  Редактиране на коментар
                  Къде изчезна бе човек? Радвам се, че си добре!

              • Аз отдавна замислях да разваля един шублер, но се надявах на по-лесно решение

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:ш1.jpg Прегледи:0 Размер:369.8 КБ ID:6718359
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • stefsab
                  stefsab коментира
                  Редактиране на коментар
                  Вместо да го режеш - добави му 2 нови челюсти с нужната форма върху старите с по 2 винтчета.
                  Ако ти е за няколко мервания - да ти дам моя да си свьршиш работата

              • Няма нужда да разваляте шублера. Има модели които могат да меря дълбочината. Как да го обясня ... на гърба на лгавата има едно зъбче. Облягаш го на ръба на дикса и отваряш шублера, докат опре в диска. Поглеждаш резултата и готово. После повтаряш от другата страна . Мериш целия размер и вадиш двата отчета.
                Май не го обясних много добре ...

                Ето тук на 3.10 се вижда
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • Когато имаш няколко шублера в повече , няма проблем да резнеш единия. А при мен доста често се налага да разстъргвам джанти и да коригирам дискове. Ако е инцидентно мерене , естествено че операцията по корекция на шублера е неоправдана!
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X