Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
    Ванка,ела да ти покажа алуминиева заварка с ДЕЛ ...Не си много далече,аз съм в Разлог.
    Когато кажеш идвам с мезе и вино

    Коментар


    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
      И каква беше разликата в силата на тока с различните дебелини,например между 3,25 и 4мм?
      Не помня,но малка...нещо 5-10 ампера между 2.5 и 3.25.Докато гори електрода,амперите варираха в голям диапазон,примерно от 140-170 Ампера.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Докато гори електрода,амперите варираха в голям диапазон,примерно от 140-170 Ампера.
        Това не е добре

        Коментар


        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          ....Със 180 Ампера казанлъшко Вики Б,измерих почти същите стойности,само че аз мерих със шунт и амперметър ... .
          То затова е най-добре както се казваа често тук " Да дойдеш , да видиш , да пипнеш ".

          Хората от "Вики-Б" са направили горното на стенд в работилницата им в Енина . Преди време , когато си купих от тях първото 200 амперово електроженче - отидох на място , като си носех с мен електроди , с които сам изпитах машинката . И я купих , щото с въпросните електроди не всяка машина може .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
            Това не е добре
            Когато е умишлено е така.




            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Преди време , когато си купих от тях първото 200 амперово електроженче - отидох на място , като си носех с мен електроди , с които сам изпитах машинката .
            И аз така направих.
            Даже три пъти,за три машини.И съм много доволен,скоро мисля пак да ги навестя.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
              Под "натиска върху електрода "вероятно имаш впредвид дължината на дъгата.Да, тя има влияние върху много фактори .....
              Не са толкова много . Промяната на дължината дъгата означава промяна на напрежението и . И за да може тя да се саморегулира ( т.е. да не "гасне" , което е основна задача при конструиране на машината) ) , при ММА и ВИГ се използва стръмно падаща характеристика на токоизточника .
              Варирането на големината на тока при това е в рамките на 5-10 А , включително поради късите съединения при капкопренасянето .

              Иначе не виждам как тока сам ше се вдигне от 140 на 180А , ако предварително му е зададена стойност 140А .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Когато е умишлено е така.
                Аха....разбрах

                Коментар


                • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                  Иначе не виждам как тока сам ше се вдигне от 140 на 180А , ако предварително му е зададена стойност 140А .
                  То и аз не виждах как !Но понеже колегата Стоянов се опитва да ни убеди че замерения от него ток съответствал на дефинираните пъраметри ,се наложи да задам няколко въпроса за да се включи някой вещ като теб, за да приключим с убежденията или по скоро със. самозаблудата че използването на по голям диаметър електрод ще вдигне тока от 140 на180Ам !
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    някой вещ като теб, за да приключим с убежденията или по скоро със. самозаблудата че използването на по голям диаметър електрод ще вдигне тока от 140 на180Ам !
                    Драконе,никой не казва че от ограничение от 140 Ампера ще извадиш 180.
                    Ако си ограничил машината на 180 Ампера и работиш с електрод 2.5 или 3.25 ,нали не смяташ че тока през електрода реално е 180 Ампера.При задаване на някаква стойност,реално задаваш максимален праг ,това значи че максималния работен ток няма да надхвърли тази стойност,той...тока зависи от съпротивлението на електрода,от контактната площ,от проводимостта на разтопения метал във заваръчната вана,от температурата,вероятно и от състава на обмазката и бог знае какво още.

                    п.п Нека по тоците да не се налага някой по компетентен да обяснява,аз макар и не много възрастен ,съм преподавател със няколко часа месечно във два колежа.Което не значи нищо,но все пак няма да се дадем току така!
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      То и аз не виждах как !Но понеже колегата Стоянов се опитва да ни убеди че замерения от него ток съответствал на дефинираните пъраметри ,се наложи да задам няколко въпроса за да се включи някой вещ като теб, за да приключим с убежденията или по скоро със. самозаблудата че използването на по голям диаметър електрод ще вдигне тока от 140 на180Ам !
                      Не убеждавам никого момчета.
                      Замервания от преди малко.
                      С електрод 3.25 Е7018-1.
                      Предните измервания са компрометира ни. Бях хванал брата да заварява докато аз замервам. Е младежа е ползвал само 2.5мм електроди. Счел е че това са най-дебелите в тубоса..
                      Днес замерих сам, с горе посочения 3.25мм електрод.

                      При залепнал електрод 250А
                      В работен режим потдържа около 160А. При първоначалното запалване вдига около 180А, но тъйкато не ми достигаха ръцете неможах да задържа холд бутона на амперклещите.

                      Поздрави!

                      Резултатите са на снимките.
                      Не се заяждам с никой момчета. Просто да е ясно и както каза колегата да не стане мечешка услуга на някого.

                      Коментар


                      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        ...той...тока зависи от съпротивлението на електрода,от контактната площ,от проводимостта на разтопения метал във заваръчната вана,от температурата,вероятно и от състава на обмазката и бог знае какво още.

                        п.п Нека по тоците да не се налага някой по компетентен да обяснява,аз макар и не много възрастен ,съм преподавател със няколко часа месечно във два колежа.Което не значи нищо,но все пак няма да се дадем току така!
                        От посочените параметри ( съпротивление на електрода , обмазката , контактната площ и т.н.) зависи плътността на заваръчния ток . Която плътност е също важна характеристика в заваряването. По- висока плътност означава по- дълбоко проваряване и от там по- висока производителност на сътветния метод на заваряване .

                        Колегата Стоянов обаче не уточни един важен момент : за да провери доколко посочените максимални "ампери " са реални според производителя, трябва да зададе предварително максималната стойност на тока на конкретната машина и да заварява с максимално дебел електрод , при който може да се поддържа нормално горене на дъгата . И тогава да сравнява резултата от ампер клещите с написаното в техническите данни от производителя.
                        Съвсем отделен е въпросът колко дълго време ще успее "да вади" тези "ампери" преди да се включи защитата ( ако я има) , но то е и друга тема.

                        ПС. Обща електротехника ли преподаваш , или "заваръчни машини и апарати" ?
                        Последно редактирано от Vlado_Ts; 07-01-18, 10:49.
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                          ПС. Обща електротехника ли преподаваш , или "заваръчни машини и апарати" ?


                          Слаботокова електроника
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            От петък и аз съм притежател на Дел 200 еко контрол от Асен и Георги.Изключително добро отношение към клиента,подробно обяснение кое как и проба на място.Като се тегли чертата цената е повече от прилична спрямо китайските по пазара.
                            Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                            Коментар


                            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              качи някоя снимка да видим и ние
                              да ти е честито

                              Коментар


                              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Намерих най-доброто телоподаващо,продава се в Лидъл със тръбнофлюсоф тел...Приказка.
                                Дали няма да продават само тел на добра цена.

                                https://youtu.be/Nx7cZ-Ut6RY


                                Не разбирам ,това майтап ли е,машината не може да си настрои или е обърнал полюса.
                                Аз напоследък работя доста със тръбнофлюсоф тел за дребни работи като съм мобилен.Ама това ми идва ни в клин ни е ръкав
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X