Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    .....
    Последно редактирано от Vlado_Ts; 20-01-18, 22:15. Причина: дубъл
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
      ...Пълзящ старт
      При пълзящо стартиране заваръчната жица се подава с 50% от зададената
      скорост, докато осъществи електрически контакт с работния детайл.
      Това е обяснението за пълзящия старт за Origo моделите.А точно пълзящ е старта и при тая машина....

      Глей ся . 50% от "нормална скорост" трудно може да се приеме като "пълзене" . Най-малкото ше е : " с прибежки и припълзяване" . Или пък " патешко ходене ".
      А аз пък бих го нарекъл : "в тръст" .

      Та не се косИ , ми пий една ракия - аз ше ти пригласям
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Намирам и родни телоподавки с вграден потенциометър в шланга за регулиране на тока,което мисля че е по добре при определени условия. За плавния старт мисля че, не приключва със започване на заваръчния процес, а продължава малко и след това.
        Последно редактирано от Geni E; 20-01-18, 22:34.

        Коментар


        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
          Плавно преди контакта, че да не размотаеш половината ролка докато почнеш да заваряваш [emoji1] аз поне така му схващам идеята.
          Как по точно ще размотаеш тела,да не би да имаш моторче на макарата?

          Най досадното ми е като набутвам тела в шланга,свалям токовата дюза и газ на моторчето докато се покаже тела,ако пълзи ....баси
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Ето и версия 2.0
            Остава още малко работа и боя. Но идеята е това:

            Коментар


            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Тази ме интересува повече от първата и ще следя крайния резултат.

              Коментар


              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Да ви обясня за "пълзенето".

                Във фирмата идваха да ни демонстрират разни номера и изгъзици от няколко световни марки.
                На една от всичките имаше "плавен старт" както го обясниха "промоутърите". Заинтересувах се от тов-какво по-точно е, и като обясниха се разочаровах. Оказа се, че това го имаме на инверторните Redco 500.
                Какво точно е-при натискане на спусъка-започва бавно движение на телта, доста бавно. Не 50%, а може би 10, а по-вероятно да е с някаква фиксирана скорост независимо от настройката на режима. И когато телта даде контакт с детайла-БУМ, всичко тръгва според настройките на режима. Не знам защо го има, според мен е излишно.

                Обаче на този апарат дето ни го демонстрираха имало опция да си настроиш колко време да върви телта, и ако не започне заваярването-да спре. Именно заради това за да не се размотава излишно тел.
                Не се сещам дали с "плавния старт" тръгва и газта, или и тя е заедно с другите неща-напрежение, тел. Но по закон си има подаване на газ преди да се запали дъгата, та най-вероятно е газта да си тръгва с бавната скорост на телта, а другите неща-когато им дойде времето.

                За изкарването на телта през шланга си има бутон за целта-той пуска телоподаването на максимална скорост, и не е нужно да се чака два часа за скоростта на "плавния старт".
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                  Тази ме интересува повече от първата и ще следя крайния резултат.
                  Ти и всичко колеги в темата могат да дават предложения докато още не е готова. Всичко ще бъде прието и приложено.


                  Поздрави!!!

                  Коментар


                  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    .... И когато телта даде контакт с детайла-БУМ, всичко тръгва според настройките на режима. Не знам защо го има, според мен е излишно.....
                    Коле , не знам за коя "световна марка" говориш.

                    Аз имам 2 импулсно - дъгови апарата . Единият се води на реномирана марка ( "Чебора") , другият е скъп китаец , с който не съм чувал някой от Форума да е работил .
                    И двата имат функция "Плавен старт" , но не работят по начина по който ти си го описал . И функцията е полезна . Особено за "неръждавейка" , за което ги и ползвам .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Да ви обясня за "пълзенето".

                      Във фирмата идваха да ни демонстрират разни номера и изгъзици от няколко световни марки.
                      На една от всичките имаше "плавен старт" както го обясниха "промоутърите". Заинтересувах се от тов-какво по-точно е, и като обясниха се разочаровах. Оказа се, че това го имаме на инверторните Redco 500.
                      Какво точно е-при натискане на спусъка-започва бавно движение на телта, доста бавно. Не 50%, а може би 10, а по-вероятно да е с някаква фиксирана скорост независимо от настройката на режима. И когато телта даде контакт с детайла-БУМ, всичко тръгва според настройките на режима. Не знам защо го има, според мен е излишно.

                      Обаче на този апарат дето ни го демонстрираха имало опция да си настроиш колко време да върви телта, и ако не започне заваярването-да спре. Именно заради това за да не се размотава излишно тел.
                      Не се сещам дали с "плавния старт" тръгва и газта, или и тя е заедно с другите неща-напрежение, тел. Но по закон си има подаване на газ преди да се запали дъгата, та най-вероятно е газта да си тръгва с бавната скорост на телта, а другите неща-когато им дойде времето.

                      За изкарването на телта през шланга си има бутон за целта-той пуска телоподаването на максимална скорост, и не е нужно да се чака два часа за скоростта на "плавния старт".
                      Коле прав си за всичко което си написал, на мен ми трябваше време ,проби мои собствени без да разчитам на никои около мен, разбрах много неща с помощ и от хора които това им е работа ,та то се оказа че заваряването е сложен процес които иска много познания и опит за постигане на добри резултати. Този плавен старт според мен е да няма натрупване на шева преди да се образува заваръчната вана.
                      Последно редактирано от Geni E; 21-01-18, 20:24.

                      Коментар


                      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Това "оперение" отзад на новата количка за какво служи?
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Ами това ни беше обяснено от представителите на фирмата.
                          Не се сещам коя точно, но май точно за Cebora става въпрос.
                          Иначе другите бяха Kemppi, Fronius, Licoln electric...

                          Те за тези става въпрос:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lenovo_A1000_IMG_20170427_130922 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:199.9 КБ
ID:5779313Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lenovo_A1000_IMG_20170425_084911 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:178.8 КБ
ID:5779312Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lenovo_A1000_IMG_20170713_055816 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:218.4 КБ
ID:5779314

                          Поста е в отговор на бат'Владо.

                          Ма много сте бързи бе...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Първоначално публикуван от Geni E Преглед на мнение
                            та то се оказа че заваряването е сложен процес които иска много познания и опит за постигане на добри резултати.
                            Ха добрутру.

                            Добре, че си го разбрал, че масово битува мнението, че ако някой успява да прави красиви шевове вече е супер заварчик.
                            И все пак има напредък де, преди 20-30 години който можеше да завари две железа и те да не се разпаднат като ги вдигнеш от масата се титулуваше "заварчик".
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Ами това ни беше обяснено от представителите на фирмата.
                              Не се сещам коя точно, но май точно за Cebora става въпрос.
                              ...
                              Силно ме съмнява да е било за Чебора , макар моята да е друг модел .
                              Настройката не е като в снимката на Уелдъра ( от 0 до 1 ) , а в проценти . Но то това няма значение . По- важното е че при 40-45% от зададената работна скорост - в момента на възбуждането на дъгата няма характерното "Пльок!" . Т.е. няма изплискване на ваната и няма пръски .
                              ..и това е процес , траещ около 1 - 1,5 сек. Та ако някой си представя "пълзенето" като скорост на охлюв , значи не е хващал горелка .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Това "оперение" отзад на новата количка за какво служи?
                                Това е опората за бутилките. Перата са за фиксиране на колана с тресчотка, който ще ги придържа

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X