Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
    Привързването е с цел да не паднат бутилките и да не се счупи крана.Привързването е задължително не само за работещи бутилки, а и при съхранението им.
    Точно затова искам да са здраво вързани

    Коментар


    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      Точно затова искам да са здраво вързани
      Вероятно знаеш за ония неща на коча-които се клатели ,ама не падали.Това важи и за бутилките
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
        Вероятно знаеш за ония неща на коча-които се клатели ,ама не падали.Това важи и за бутилките
        Дам, стара поговорка и мноого вярна. Тук важи фактора че бутилка се сменя на 2 месеца най-малко. Така че отхлабването на тресчотката и ваденето на бутилките не е ежедневие.

        Поздрави и лека вечер!

        Коментар


        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Ето и официалния вид на количката. Вече е боядисана и съхне
          Има място за 2 ъглошлайфа по 125мм и консумативи за телоподаващото.

          Коментар


          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Много добре се е получило .
            Моят съвет е да смениш колана с по читав . Тия от куфеланда са пръдня.
            Няма да разбереш кога се е скъсал. А бутилките са най-тежкото нещо на тая количка.
            Или си направи една скоба , метална , по закръглението на бутилките . Накрая със шпилка и крилчата гайка .
            Поздрави

            Коментар


            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Аз бих сложил задните колела точно пред бутилките.ю На старите трансформаторни щайги е направено точно така. Тежестта на бутилката балансира тежестта на машината, и придвижването е много по-лесно, понеже се разтоварват предните колелца, и не се забиват във фуги, камъчета и други подобни.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Аз бих сложил задните колела точно пред бутилките.ю На старите трансформаторни щайги е направено точно така. Тежестта на бутилката балансира тежестта на машината, и придвижването е много по-лесно, понеже се разтоварват предните колелца, и не се забиват във фуги, камъчета и други подобни.
                Съгласен съм, НО тежестта пада на задните колела. Големия наклон на телопадаващо спомага значително. Тествах с кантара

                Коментар


                • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                  Моят съвет е да смениш колана с по читав . Тия от куфеланда са пръдня.
                  Може вместо един да сложи два!За всяка бутилка -колан.Ще стане моного яко и бутилките няма да бягат никъде
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    Може вместо един да сложи два!За всяка бутилка -колан.Ще стане моного яко и бутилките няма да бягат никъде
                    А за по-сигурно и по една арматура ф6 усукана здраво

                    Айде че разводнихме темата. Утре окончателен вид

                    Лека вечер!

                    Коментар


                    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Ето финалния изглед. Засега ми харесва определно. Функционална е, събира всичко необходими + още нещо. Мислих хо така че ролката с тел да може да се сваля без никакви маневри.
                      Тъй като съм паника и всъщото време непохватен и бутам всичко наред, машината също е привързана за безопасност.

                      Очаквам критиката Ви

                      Поздрави!!!
                      п.п. намалете размера на екрана за да видите целите снимки

                      Последно редактирано от I.Stoyanov; 23-01-18, 22:15.

                      Коментар


                      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Един такъв върпос - има ли лесбодостъпен метод за смесване на 2 газа от различни бутилки?

                        Коментар


                        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                          Ето финалния изглед. Засега ми харесва определно. Функционална е, събира всичко необходими + още нещо. Мислих хо така че ролката с тел да може да се сваля без никакви маневри.
                          Тъй като съм паника и всъщото време непохватен и бутам всичко наред, машината също е привързана за безопасност.

                          Очаквам критиката Ви

                          Поздрави!!!
                          п.п. намалете размера на екрана за да видите целите снимки

                          Похвала за старанието и от мен.
                          При мен имровизираната количка е организирана обратно.Отрезната машинка е горе с всички удобства за рязане ,а от долу е телоподаващото и предпазиля- за стружките на отрезната. В задния край е бутилката -влиза в гривна и втора стабилизация с подобен евтин колан. Задните колелета също са големи-200мм.,предните 125мм (пияни),но съм поставил и подвижни фиксиращи пети с които повдигам и стабилизирам при рязане.
                          Не съм боядисвал защото ми се "въртяха" и други идеи.

                          Коментар


                          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            Един такъв върпос - има ли лесбодостъпен метод за смесване ...
                            Има . На остров Лесбос .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Не се бъзикай бат'Владо, човека е сериозен.

                              Стоянов-метод има, ама няма да получиш нищо.
                              Просто тройник с два входа и един изход, читаво изработен(че не съм виждал оригинален такъв), и на изхода получаваш нещо като смес.
                              Ама с колко процента от единия газ, и колко от другия-Господ знае.

                              Има си смесителни машини, ама са за промишлени предприятия, на които газта се кара с хладилна цистерна, съхранява се в 20 кубика резервоар, и сместа се подава по тръбопроводи до всеки заваръчен пост.
                              Демек-не е за гаражни нужди, в никакъв случай.

                              Също и в никакъв случай не си играй да смесваш газове, че не се знае какво ще стане.
                              Особено внимавай с кислорода, там стават сериозни бели.
                              Не знам за какво ти трябва да смесваш газове, но нямаш нужда от това, вярвай ми.
                              Ако искаш да заваряваш с газова смес-най-лесното, най-доброто , най-евтиното, най-сигурното, и т.н. решение е да си вземеш готова смес в бутилка.
                              Смесването на газове не е като да смесиш бензин и нафта.

                              Но сместа е скъпа-над два пъти в сравнение с обикновения въглероден двуокис. А с двуокиса си се заварява също много добре, и като нямаш някакви изисквания поставени от технолози-спокойно можеш да си работиш с двуокиса.
                              Малко повече пращи и пръска, ама не е голям проблем.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                                Но сместа е скъпа-над два пъти в сравнение с обикновения въглероден двуокис. А с двуокиса си се заварява също много добре, и като нямаш някакви изисквания поставени от технолози-спокойно можеш да си работиш с двуокиса.
                                Малко повече пращи и пръска, ама не е голям проблем.
                                Много добре си се заварява с двуокиса ,осбено пък за домашни нужда си е супер.Обаче само черно може с него.Ти добре ги знаеш тия неща.
                                Предполагам че колегата Стоянов ще прави опити за заваряване на неръждавейка.А при нея нещата са доста по различни.Не става нито само с аргон нито само с двуокис..Доколкото знам ти май имаше опит в заваряването на неръждаеми бойлери с телоподавка.
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X