Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    И драгозов и аиг мога да препоръчам.
    Отиваш пипаш питаш и така.
    Това се мъча да обясня и аз.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

      Слабото място на ибей е точно в това . И в другия факт - че не можеш да го видиш/пипнеш предварително . Както гласи един форумен лаф: купуваш котка в чувал .
      Със сервиза съм се примирил, но досега ако нещо е имало нужда от сервиз (това са редки случай) съм се справял и сам. Но когато съм купувал рисково (дори и втора употреба) разликата в цената е оправдавала риска. Та, разбирам че тия неща не горят от раз. Това ми беше нужно да знам.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
        Със сервиза съм се примирил, но досега ако нещо е имало нужда от сервиз (това са редки случай) съм се справял и сам. Но когато съм купувал рисково (дори и втора употреба) разликата в цената е оправдавала риска. Та, разбирам че тия неща не горят от раз. Това ми беше нужно да знам.
        Аз затова си взех от колегата Драгозов. И второ взех и познай - не пускаше тел на телоподаващо. Врътнах един телефон на колегата, още същия ден му го върнах на другия имах нова машина. Това от ибей няма как да се случи. А и не е никак зле за парите си машинката

        Поздрави!
        п. П. 4 години не са никак малко и дори и с малки домашни нужди за тези пари ще се изплати поне веднъж!

        Коментар


        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Първите ми машини ги взех през eBay от Китай. После правихме групова поръчка от Германия. От тогава практически няма смисъл да купуващш от извън България. Електрожен със същите параметри може да се купи и от тук на същата цена, а вероятно и на по-ниска.

          Просто има неща дето си струва да купуваш от там, и други, които не си струва.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            ... Врътнах един телефон на колегата, още същия ден му го върнах на другия имах нова машина. Това от ибей няма как да се случи...
            Същото мога да кажа и за Асен и Георги.Даже ми отремонтираха българска машина за която производителя ми отказа извън гаранционен сервиз.И ми взеха пари само за частите.

            Коментар


            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Това с тел 0.8. Предполагам че на 1мм тел ще стигне 200А.
              При макс. степен на силата, консумираната енергия от ел. мрежата е 10А.
              Става, даже ролка 1,0 за машинката имам.

              Коментар


              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Искам да уточня че нямам нищо против търговците на такива неща във форума. За професионална употреба когато човек си изкарва парите със заваряване е задължително да има бърз и сигурен сервиз.
                Моят случай не е такъв.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                  Искам да уточня че нямам нищо против търговците на такива неща във форума. За професионална употреба когато човек си изкарва парите със заваряване е задължително да има бърз и сигурен сервиз.
                  Моят случай не е такъв.
                  И все пак.
                  Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                  Става, даже ролка 1,0 за машинката имам.
                  Ще звънна след малко да уточним нещо.

                  Иначе въпреки твойте препоръки, аз опитах днес с алуминиева тел 0.8мм.

                  Резултатите не са невероятни, но и конкретно не са отчайващи.

                  Единственият проблем са малкото шупли в горния слой на заварката. Във вътрвшбостта метала е хомогеннен и плътен, с плътен провар. Шуплите са на около 1 до 2 десети в горния слой.

                  Коментар


                  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Човече, ако на това швейцарско сирене му казваш че всичко е точно.....
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                      Човече, ако на това швейцарско сирене му казваш че всичко е точно.....
                      Повярвай ми, наживо не изглежда така, снимах го от много близко. Шуплите са сано в повърхностния слой на шева ако изобщо това може да се нарече шев.
                      Не се хваля, напротив искам да почерпя информация къде бъркам, какво е необходимо да се коригира и набави като хардуер и да се извлече максимума от моята машина. Разбирам че крайният резултат ще е на светлинни години от ВИГ, но за 3 заварки в годината истинска ВИГ машина, поне за момента не ми се купува.


                      Поздрави!

                      Коментар


                      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                        Аз пък покрай празниците се сдобих с правотокови амперклещи и познайте - ха на телоподаващото. Тъй като моето е комбо машина ММА/MIG сравних и двата режима откъм мощности.

                        И така в режим телопидаващо с чист C02 резултатите са:

                        На степен 6 и скорост на телта амперите които се отдават към заварявания детайл са ~80А;

                        На степен 8 и скорост на телта 6 амперите са ~120/140А;

                        На максимална степен и скорост на телта 9 амперите са ~ 170-185А.

                        Това с тел 0.8. Предполагам че на 1мм тел ще стигне 200А.
                        При макс. степен на силата, консумираната енергия от ел. мрежата е 10А.


                        В режим ММА:
                        - с електрод 2.5мм на степен 6 ~100А
                        - с електрод 3.25мм на степен максимална 140А. Нямах по-дебели електроди за да го натоваря повече, че 3.25 ги топи като солети.
                        При макс. степен на силата, консумираната енергия от ел. мрежата е 20А.
                        Тук не разбрах каква е зависимостта спряно горните измерени стойности. Но някой по-запознат може да разясни.

                        Когато ми остане време ще експериментирам пак.

                        Поздрави!
                        Със 180 Ампера казанлъшко Вики Б,измерих почти същите стойности,само че аз мерих със шунт и амперметър ,Краси Трончев (traveling)
                        Ми го беше дал направо с байонети.В отговор на дракона(welderargon) теоретично колкото по голям е електрода,толкова тока трябва да расте.Същото се наблюдава и със промяната в натиска върху самия електрод.

                        Разбира се подобни измервания са субективни и зависят от много фактори,но все пак отразяват от части възможностите на дадена машина.Трябва също да се вземат предвид ,измервателния уред и показанията му спрямо честотата на тока във инверторен апарат .
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Ванка,ела да ти покажа алуминиева заварка с ДЕЛ ...Не си много далече,аз съм в Разлог.

                          Коментар


                          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            В отговор на дракона(welderargon) теоретично колкото по голям е електрода,толкова тока трябва да расте.Същото се наблюдава и със промяната в натиска върху самия електрод.
                            Под "натиска върху електрода "вероятно имаш впредвид дължината на дъгата.Да, тя има влияние върху много фактори ,но дали може да повлияе на тока дотолкова че той от 140 да се увеличи до 180Ам.За влияние на дебелината на електрода върху тока ще се радвам някой да го обясни с подробности.И пак ми е интересно в тоя случай,как и дали от 140Ам. тока ще достигне 180Ам.
                            Последно редактирано от welderargon; 05-01-18, 22:53.
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                              Под "натиска върху електрода "вероятно имаш впредвид дължината на дъгата.Да, тя има влияние върху много фактори ,но дали може да повлияе на тока дотолкова че той от 140 да се увеличи до 180Ам.За влиение да дебелината на електрода върху тока ще се радвам някой да го обясни с подрбности.И пак ми е интересно в тоя случай,как и дали от 140Ам. тока ще достигне 180Ам.
                              При мен успя до 170 ампера мисля ,някъде в темата,тази или друга,също като Ванката бях ги споделил.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                При мен успя до 170 ампера мисля ,някъде в темата,тази или друга,също като Ванката бях ги споделил.
                                И каква беше разликата в силата на тока с различните дебелини,например между 3,25 и 4мм?
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X