Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Коле преди 20,30 години го разбрах,не съм от тия с достъпните китайски апарати които са достъпни за почти всеки желаещ да заварява сега . От много време са моите стъпки в заваряването

    Коментар


    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Силно ме съмнява да е било за Чебора , макар моята да е друг модел .
      Настройката не е като в снимката на Уелдъра ( от 0 до 1 ) , а в проценти . Но то това няма значение . По- важното е че при 40-45% от зададената работна скорост - в момента на възбуждането на дъгата няма характерното "Пльок!" . Т.е. няма изплискване на ваната и няма пръски .
      ..и това е процес , траещ около 1 - 1,5 сек. Та ако някой си представя "пълзенето" като скорост на охлюв , значи не е хващал горелка .
      Може и това да го е имало, или пък аз да не съм разбрал правилно.
      Но това беше споменато между другото, не затова бяха докарали машините на тестове.

      Според най-мастития конструктор във фирмата-ако започнем да заваряваме на пулс-щяла да се повиши скоростта на производството, защото при конвенционалния метод сме вкарвали много топлина, и се получава измятане на детайлите. та после се налага да се обработват с големия универсал, за да си дойдат до нужната форма. Също и няма да чистим пръски, че и там се губи време.
      Ама се стигна само до демонстрации.

      @ Гени-извинявай, от написаното останах с впечатление, че не се занимаваш професионално със заваряване.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Да ви обясня за "пълзенето".

        Във фирмата идваха да ни демонстрират разни номера и изгъзици от няколко световни марки.
        На една от всичките имаше "плавен старт" както го обясниха "промоутърите". Заинтересувах се от тов-какво по-точно е, и като обясниха се разочаровах. Оказа се, че това го имаме на инверторните Redco 500.
        Какво точно е-при натискане на спусъка-започва бавно движение на телта, доста бавно. Не 50%, а може би 10, а по-вероятно да е с някаква фиксирана скорост независимо от настройката на режима. И когато телта даде контакт с детайла-БУМ, всичко тръгва според настройките на режима. Не знам защо го има, според мен е излишно.
        Благодаря за инфото!
        Потърсих още информация за тая функция.Систематизирах следните неща:
        1-
        After the torch switch is pressed, the wire electrode starts moving at the speed previously set. At the same time, it is made live via the power relay and the shielding gas starts flowing. When touching the surface of the work piece, a short-circuit is produced. Due to the high current intensity at the tip of the electrode, material starts to turn to vapor at the point of contact and the arc ignites. At high wire feed rates, the still very weak arc may go out due to the wire material pressing onto it, which means that the ignition process may only be successful after the second or third attempt. It is therefore advisable to ignite at a reduced feed speed and only to switch to the actual wire feed speed once the arc is burning steadily. Newer types of MIG/MAG systems provide the option of setting what is known as a “creep speed”.

        The creep speed, is there to enable smooth controlled ignition, for example if main welding wire speed was 10 Meters/Min, you wouldn't want the wire to come out of the tip and crash into the plate at 10 Meters/Min as this would lead to unstable start, spatters and probably a bunch up in the rollers. So for example the creep speed could be set at 2 Meters/Min and then ramp up too 10 Meters/Min once the arc is established. In latest machines, the creep speed is adjusted automatically by the machine depending on the main welding wire speed.

        Според това което можах да си преведа ,кратко ми обяснение е че, функцията подобрява запалването ,особено в при по ниски токове.
        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Именно заради това за да не се размотава излишно тел.
        2-
        MK Products calls it "Posa-Start". When enabled the run-in is adjustable for a slow run in when desired for alum. When the wire senses a ground or closed circuit, the arc starts and then transitions to full wire speed. Works well to prevent birdnesting at the drive rolls.

        Според това обяснение не е да не се размотава излишно тел,а да не се размотае тела при рязкото тръгване и да не образува "корем"....!Поне така го разбирам аз.Но горе-долу същата функция върши и спирачката на ролката.
        По американските форуми казват че тая функция я ползват най вече при заваряване на алуминий.
        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        За изкарването на телта през шланга си има бутон за целта-той пуска телоподаването на максимална скорост, и не е нужно да се чака два часа за скоростта на "плавния старт".
        Не всички машини го имат.Дори тези на Есаб с които в момента работя го нямат.Но пък не е болка за умиране,връткаш телта на макс и газ!
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Ти и всичко колеги в темата могат да дават предложения докато още не е готова. Всичко ще бъде прието и приложено.
          Поздрави!!!
          Мен ми се струва разумно да пуснеш още две профилчета между горния плот и долния.Мисля че ще бъде по-стабилна количката.Можеш да ги пуснеш успоредно на тези или от края на горния до основата на тези,да образуват триъгалник.
          Ма това е само мое мнение,без претенций за инжинерна мисъл в него.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Това е опората за бутилките. Перата са за фиксиране на колана с тресчотка, който ще ги придържа
            Лично аз не бих разчитал на такова нещо за закрепване. Не съм конструктор, но и на двата ми предишни апарата за целта се ползваше синджир и планка с процепи. Хем по-здраво, хем по-евтино. А, и долу бих обиколил основата с 2-сантиметрово прагче. Помага, когато дърпаш по наклонена рампа. Иначе от подрусването бутилките тръгват на разходка.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              Ето и версия 2.0
              Остава още малко работа и боя. Но идеята е това:
              Сложи две "ъгълчета" върху планките на колелата, за да не се огънат при някое по-хард препятствие.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                Ето и версия 2.0
                Остава още малко работа и боя. Но идеята е това:
                Е това вече е много добра количка!
                Само не схванах идеята за двете бутилки?
                А какво прави резачката под заваръчната машина? Ако това ти е идеята ,според мен тя хич не е добра!
                Последно редактирано от welderargon; 21-01-18, 21:28.
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                  ...А какво прави резачката под заваръчната машина? Ако това ти е идеята ,според мен тя хич не добра!
                  В такива моменти с умиление си спомням за трансформаторните телоподаващи.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Силно ме съмнява да е било за Чебора , макар моята да е друг модел .
                    Настройката не е като в снимката на Уелдъра ( от 0 до 1 ) , а в проценти . Но то това няма значение . По- важното е че при 40-45% от зададената работна скорост - в момента на възбуждането на дъгата няма характерното "Пльок!" . Т.е. няма изплискване на ваната и няма пръски .
                    ..и това е процес , траещ около 1 - 1,5 сек. Та ако някой си представя "пълзенето" като скорост на охлюв , значи не е хващал горелка .
                    Не е ( от 0 до 1 ) ,а е - 0 и 1 Вкл. и Изкл.
                    А това "Пльок!" трябваше още снощи да ми го кажеш!А не да ме каниш да пием ракия!
                    Последно редактирано от welderargon; 21-01-18, 21:49.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      ...
                      Според това което можах да си преведа ,кратко ми обяснение е че, функцията подобрява запалването ,особено в при по ниски токове..
                      ...или казано с други думи :

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      ....в момента на възбуждането на дъгата няма характерното "Пльок!" . Т.е. няма изплискване на ваната и няма пръски .
                      ..и това е процес , траещ около 1 - 1,5 сек. Та ако някой си представя "пълзенето" като скорост на охлюв , значи не е хващал горелка ...
                      ПС. Всъщност , "особено в при по ниски токове" е условно . По- точното е : "при съответния режим за конкретната дебелина на заваряваното съединение" .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                        Е това вече е много добра количка!
                        Само не схванах идеята за двете бутилки?
                        А какво прави резачката под заваръчната машина? Ако това ти е идеята ,според мен тя хич не е добра!
                        2 те бутилки са на количката защото така ми е по-удобно да ги съхранявам. Едната е с Аргон, а другата с CO2 шланга и ролката за алуминий ще стоят на количката също май.

                        Режачката е под машината само и единствено за да се оползотвори мястото. Един вид рафт за съхранение.
                        Когато се ползва ще се сваля и използва настрани.
                        В този ред на ползване нередно виждаш ли?

                        И имаш ли предложения за подобрения?

                        Коментар


                        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                          ПС. Всъщност , "особено в при по ниски токове" е условно . По- точното е : "при съответния режим за конкретната дебелина на заваряваното съединение" .
                          Машината за която питах работи с автоматична установка.Заварява се тънко към дебело ,та затова ми беше интересно какъв ще е ефекта от използването на функцията.След прочетените разяснения ми си струва че ефект ще има !Но тестовете ще покажат най добре.
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            2 те бутилки са на количката защото така ми е по-удобно да ги съхранявам. Едната е с Аргон, а другата с CO2 шланга и ролката за алуминий ще стоят на количката също май.

                            Режачката е под машината само и единствено за да се оползотвори мястото. Един вид рафт за съхранение.
                            Когато се ползва ще се сваля и използва настрани.
                            В този ред на ползване нередно виждаш ли?

                            И имаш ли предложения за подобрения?
                            Не, нямам.Количката си изглежда много добре.Ако има нещо за подобряване или поправяне , процеса на експлоатация ще покаже най добре.Но както ти казаха и колегите, за превързването на бутилките ще достатъчна само една верига ,така се правят всички колички, лесно ,просто и удобно захващане!
                            Последно редактирано от welderargon; 21-01-18, 21:55.
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                              Не, нямам.Количката си изглежда много добре.Ако има нещо за подобряване или поправяне , процеса на експлоатация ще покаже най добре.Но както ти казаха и колегите, за превързването на бутилките ще достатъчна само една верига ,така се правят всички колички, лесно ,просто и удобно захващане!
                              Аз съм леко наплашен след като станах свидетел на летяща почти празна бутилка с вълерод. И затова държа да са привъързани с колан. Свалянето му също е лесно и просто.

                              Коментар


                              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                Аз съм леко наплашен след като станах свидетел на летяща почти празна бутилка с вълерод. И затова държа да са привъързани с колан. Свалянето му също е лесно и просто.
                                Реши ли да излети и колана няма да я спре!Привързването е с цел да не паднат бутилките и да не се счупи крана.Привързването е задължително не само за работещи бутилки, а и при съхранението им.
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X