Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Аз пък не разбирам тази мода машината да е поставена под наклон.
    Що?
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Аз пък не разбирам тази мода машината да е поставена под наклон.
      Що?
      И аз отдавна искам да попитам същото, но ме беше срам, защото аз съм дърводелец, железата не ги разбирам много и викам да не се излагам пред знаещите
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Аз пък не разбирам тази мода машината да е поставена под наклон.
        Що?
        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
        И аз отдавна искам да попитам същото, но ме беше срам, защото аз съм дърводелец, железата не ги разбирам много и викам да не се излагам пред знаещите
        Отговора е много лесен - откакто има инвертори и можещ да рагулираш тел и напрежение докато дъгата е запалена за да вкараш нашината в режим е по-удобно телоподаващото да ти е на ниво и да гледаш контролния панел без да се навеждаш.
        Но е въпрос на вкус и мириз, както се казва

        Коментар


        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          А замисляли сте се защо дисплеите на някой маркови машини са под наклон?Ми не напразно !За да се вижда дисплея.

          Аз например нямам количка но съм си направил специална стойка държаща апарата ми под наклон.Защото без нея ,сложен ниско долу дисплея не се вижда.
          Последно редактирано от welderargon; 25-01-18, 20:51.
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
            А замисляли сте се защо дисплеите на някой маркови машини са под наклон?Ми не напразно !За да се вижда дисплея.
            Аз например нямам количка но съм си направил специална стойка държаща апарата ми под наклон.Защото без нея ,сложен ниско долу дисплея не се вижда.
            Именно

            Коментар


            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Аз не съм изпитвал нужда да ми е под наклон, ама щом ви харесва-кво пък...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Аз не съм изпитвал нужда да ми е под наклон, ама щом ви харесва-кво пък...
                Не е само въпрос дали на някой му харесва или не,много по удобно е!
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Следващия модел теларки с въртящ дисплей
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Следващия модел теларки с въртящ дисплей
                    Ами то отдавна има с въртящи се дисплеи.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Следващия модел теларки с въртящ дисплей
                      Като на касов апарат.

                      Коментар


                      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Или от ръкохватката да проектира на 5 см. от заварката,че и през маската и дъгата да го виждаш
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                          Като на касов апарат.
                          Ааа чуствам се прекаран... Държа и ще настоявам да ми бъде монтиран точно такъв дигитално-цифров дисплей на моето телЕподаващо

                          Коментар


                          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                            Или от ръкохватката да проектира на 5 см. от заварката,че и през маската и дъгата да го виждаш
                            -Вероятно има някаква логика за лесен контрол над настройките,но в хоби практиката ми след началната настройка рядко правя корекции.Ако се работи в разнообразни условия- колебания във волтажа,дебелини,"просвет" и пр. вероятно се налага по голяма "чуствителност" и чести корекции. Този страна могат да "осветят" професионалистите от форума.
                            (Електрожена ми има кабел 8 м. за дистанционна настройка ,но никога за 24г. откакто го купих не се е налагало ползването,-даже смених кабелите с по къси) . За леки конструкции,след справка и във Форума взех малко инверторче с кабели 1.5м. .

                            Коментар


                            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                              Като на касов апарат.
                              Може и пълноценен дисплей с подсветка
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                                -Вероятно има някаква логика за лесен контрол над настройките,но в хоби практиката ми след началната настройка рядко правя корекции.Ако се работи в разнообразни условия- колебания във волтажа,дебелини,"просвет" и пр. вероятно се налага по голяма "чуствителност" и чести корекции. Този страна могат да "осветят" професионалистите от форума.
                                (Електрожена ми има кабел 8 м. за дистанционна настройка ,но никога за 24г. откакто го купих не се е налагало ползването,-даже смених кабелите с по къси) . За леки конструкции,след справка и във Форума взех малко инверторче с кабели 1.5м. .
                                Баш пък в хобито е още по-наложителна честа настройка.
                                Тъй като в производството се работи даден детай/конструкция, коята за дадената серия е с идентични материали, дебелини, ъгли и тнт. Сиреч влезеш ли в режим си работиш и не пипан настройките.
                                Вкъщи/хоби, винаги заваряваш различни неща, днес е ръждив винкел за П-профил, утре нови кухи квадратни профили, след седмица стари тръби и така всеки път все различни неща

                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X