Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Днес новото телоподаващо влезе в боя...

    Ми коренно различна машина,работи повече от добре,дистанционното е страхотна функция...не пипам машината...вентилаторите са автоматични ...тръгват и спират когато си решат ....

    Досега този материал 1160 кг профили се качваха от 13:00 часа до към 20:00 часа вечерта грубо....

    Не е за вярване,днес от 13:00 часа до 16:30 всичко беше качено и заварено.... Времето на което съм на копчетата на машината (старата) вече не съществува..

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230419_135308.jpg
Прегледи:911
Размер:371.0 КБ
ID:6920560
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Анатоли, твоята машина има ли памет за отделни програми, предварително настроени, които да избираш без всеки път да правиш настройки преди работа ? Фърлил съм мерак на такава машина за домашни заигравки, ама не ми се ще всеки път преди заварката на нещо дребно, да се моткам с човъркане по копчетата.

      Коментар


      • Здравейте, коя марка предпочитате и защо - Кемпи или Есаб?

        Коментар


        • welderargon
          welderargon коментира
          Редактиране на коментар
          Подобни въпроси се задават в групите във Фейса. Там са феновете на различните марки.

      • Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
        Анатоли, твоята машина има ли памет за отделни програми, предварително настроени, които да избираш без всеки път да правиш настройки преди работа ? Фърлил съм мерак на такава машина за домашни заигравки, ама не ми се ще всеки път преди заварката на нещо дребно, да се моткам с човъркане по копчетата.
        По 20 програми мисля бяха ....за всеки метод,аз точно затова взех този модел.Възхитен съм от този модел...
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • piron45
          piron45 коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря, успех

      • След безпристрастното представяне на колегата Анатоли за което му благодаря ,се реших и поръчах същата машина.


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230425_152648.jpg
Прегледи:827
Размер:388.2 КБ
ID:6921268


        За всеки случай направих първата проба с кабелите от инверторния електрожен и с един стар шланг за СО които имах .

        От нетърпение нямах време за чета много много упътването и се доверих на видяното от клиповеклиповете Очарован съм от фабричните настройки заварява в синергичен режим с газ СО2 без пръски и пукане .
        чува се само едно ситно жужене на дъгата и заварката е като излята .
        Изненадващо при промяна на ампеража само ускорява или намалява скороста на телата.
        Прави устойчива дъга и качествен шев еднакво добре и на 40 ,80 120 ампера.
        ​​​​​​​Чудесна машина за хора като мен дето просто искат да си заварят два детайла и за това да не им трябва курс по настройка на електрожена.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230425_152757.jpg Прегледи:0 Размер:295.5 КБ ID:6921272 Има удобно залепени таблици с данни и упътване на вътрешната страна на капака за телта.
          жалко че,са на полски и английски но ще си го преработя за удобство на Български като имам време
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230425_152704.jpg Прегледи:0 Размер:182.6 КБ ID:6921271


          Меду другото сега цената е 1320 лева с доставката.
          Последно редактирано от Николай Колев; 25-04-23, 20:02.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • piron45
            piron45 коментира
            Редактиране на коментар
            Поздравления, с кеф да си я ползваш.

        • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230419_135247.jpg Прегледи:0 Размер:195.7 КБ ID:6921328
          На този обект има няколко различни бригади.Нямащи нищо общо помежду си.
          Строителите имат довършителни работи и заваряват с мма кемпи

          ВиК също заваряват носещи конструкции за водостоците...не видях с какво работят
          кислорода ....заваряват с есаб аргон ...една квадратно странна изглеждаща жълта машина като квадратен кашон.....
          Монтажниците на естакадите ...и тях видях с малките 150 А кемпи ако не бъркам....

          Вчера дойдоха едни с вентилации ...тях още не ги знам с какво работят...но всички си гледаме в канчетата ....та снощи имаше коментари от рода на кой как и т.н

          Общата оценка на тая машина е ...висок клас китаец с най добро представяне на обекта за сега от всичко налично.

          Нямам много време да я почопля .... вероятно другата седмица ще работи по 12 часа всеки ден ако стигна до другото хале....
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Точно същото и като колегата...наличието на готови програми ,предварително зададени...ние ...аз от Асен имам две машини....работят отлично...Ако имаше подобна,със сигурност щях да взема от Асен...Преди да взема машината го изкоментирахме , ...че за момента точно такава няма.
            Последно редактирано от Roninn; 26-04-23, 19:05.

          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Ясно Тоест за новобранци тази е по-подходяща
            Благодаря !!!

          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Машината е много добра,добре направена,измислена и работеща...на мен за два дни, ми спести седмица със старата машина.
            Другите машини които имам са си ОК! Просто за различните пространствени положения ,искат настройка по копчетата...и това е много губене на време....Ако на Старите машини има дисплей ,със ток,и напрежение ...щеше да е къде по лесно и бързо....на дисплея да врътна две копчета също не ми е проблем...стига да знам къде да ги врътна ......а така на сляпо налучквам на слух .....и докато влезе в режим....аз трябва да съм свършил...а какво е провар и т.н...каквото такова е станало...пък ние така не работим...ако не съм сигурен няма приключване..и се почва едно псуване ..да ти еб.......и занаята.
            С новата е песен!

        • Днес успях да отделя време и за хоби занимания.
          Малкия с малкия син реставрираме една Симсонка връщаме я към заводско състояние така да се каже
          и се наложи да изработим нов ограничител за хода на кормилото. И заварката с новата придобивка без допълнителни настройки с тел 0,8 и СО2 на 90 ампера се получи това.


          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230429_130600.jpg Прегледи:0 Размер:332.9 КБ ID:6921735 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230429_130611.jpg Прегледи:0 Размер:393.0 КБ ID:6921736
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            Както се вижда от втората снимка, вашите заварки изглеждат по-добре от фабричните

        • Понеже есента ще се пенсионирам, та се чудех каква нова играчка да си купя за забавление. Не за друго , а понеже младите жени вече не ми обръщат внимание, а пък баба си имам в къщи . Е купих си и аз един Sherman като на Анатоли. Не бях пипал никога телчарка, но попрочетох из форума за някои особености и успях да я подкарам. Вече имам план да си направя и един навес с метална конструкция за да добия повече опит и качество на заварките. За сега успях да си сътворя една количка за основните инструменти по заваряване и то използвах новата машина. Взех и шланг за TIG с аргон, и това ми предстои за разучавам, но времето е пред мен.

          Коментар


          • Честито ...но с това се работи нали знаеш . Пенсионера се предполага да ходи по екскурзии , а не да работи .
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • piron45
              piron45 коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря Сашо, нямам намерение да работя с играчката, това е за домашни забавления и най много помощ на приятели, естествено когато не съм на екскурзия или минерален басейн Просто в един момент ще имам много свободно време и това е начин да го запълвам, пък и обичам постоянно да научавам нещо ново. Предишната ми играчка беше 3Д принтер, но затрупах внучката с играчки, и след две години ни омръзна и на двамата и я продадох. А железата са ми слабост.

          • И аз обичам да си играя със железа
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • Бърз въпрос за Дел еко контрол 160.
              Налага ми се да го ползвам два-три пъти в годината и днес забелязвам, че прави доста пръски и свири, а по спомен май не беше така преди. Заварявах арматурно желязо Н8 за винкелчета 3мм дебели. Ползвам коргон, 115А, настройки скорост на телта 4,5, напрежение 6.
              Играх си с дебита на газта от 7 до 10 л/минута, но без подобрение. Заварявам в гараж.

              Възможно ли е причината да е недобре почистеното желязо или е в мен? Тя пак е в мен де, но все пак, хаха.

              Коментар


              • коко келеша
                коко келеша коментира
                Редактиране на коментар
                Ами да беше си поиграл и с другите настройки . На мен лично, последно щеше да ми дойде в акъла да си играя с дебита на газа.

            • Първоначално публикуван от m_markovski Преглед на мнение
              Бърз въпрос за Дел еко контрол 160.
              Налага ми се да го ползвам два-три пъти в годината и днес забелязвам, че прави доста пръски и свири, а по спомен май не беше така преди. Заварявах арматурно желязо Н8 за винкелчета 3мм дебели. Ползвам коргон, 115А, настройки скорост на телта 4,5, напрежение 6.
              Играх си с дебита на газта от 7 до 10 л/минута, но без подобрение. Заварявам в гараж.

              Възможно ли е причината да е недобре почистеното желязо или е в мен? Тя пак е в мен де, но все пак, хаха.
              Снимай да видим.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • Да не отварям нова тема , искам да попитам за тази фирма :
                В един друг форум ми попадна линк за нея, и понеже си търся телоподаващо с електрожен, можете ли да кажете има ли шанс това да върши що годе работа за неотговорни неща , за в къщи
                Телоподаващо устройство и инверторен електрожен с функция Аргон, 160А, 6.8 kVA, комбинирано 3 в 1 MIG/MMA, Аргон | Rudimpex.com
                Нямам опит никакв с телоподаващо , цената ме привлича както се очаква

                Коментар


                • Николай Колев
                  Николай Колев коментира
                  Редактиране на коментар
                  Желателно е да събира 5 килограма ролка тел.
                  И шлангове и кабели всичко му е късо. Ще трябва да се сменят иначе апарата на раница трябва да го носиш

              • Първоначално публикуван от amdatlon Преглед на мнение
                Да не отварям нова тема , искам да попитам за тази фирма :
                В един друг форум ми попадна линк за нея, и понеже си търся телоподаващо с електрожен, можете ли да кажете има ли шанс това да върши що годе работа за неотговорни неща , за в къщи
                Телоподаващо устройство и инверторен електрожен с функция Аргон, 160А, 6.8 kVA, комбинирано 3 в 1 MIG/MMA, Аргон | Rudimpex.com
                Нямам опит никакв с телоподаващо , цената ме привлича както се очаква
                Виж тук:https://www.aigwelding.com/Price%20L...All-In-One.pdf а ако си от София иди на място
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X