Обява

Свий
Няма добавени обяви.

моля за съвет за телоподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: моля за съвет за телоподаващо

    То не е ясно новата колко пълна е била, понеже са стари. Има значение и колко пъти я разкачаш, при всяко развиване изпуска не малко газ .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: моля за съвет за телоподаващо

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      ...Работеше се обикновено на 250-300 ампера.
      Е, за 250-300 ампера 5-6 литра газ няма да стигнат. За до към 120 в общия случай обаче са достатъчни. Аз намалявам докато спре да ми харесва (много опушване или видими пори), и после връщам с литър-литър и половина нагоре.

      Мя вЕрно много си се отвеЯл! Честито и наздраве!
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: моля за съвет за телоподаващо

        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
        То не е ясно новата колко пълна е била, понеже са стари. Има значение и колко пъти я разкачаш, при всяко развиване изпуска не малко газ .
        Не я развивам,стои си всичко накичено.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: моля за съвет за телоподаващо

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          ...Е, за 250-300 ампера 5-6 литра газ няма да стигнат. За до към 120 в общия случай обаче са достатъчни....
          Не е само това . Съществено значение за дебита има и формата на заваряваното съединение . Примерно при ъглов шев на листов материал дебита може да стигне до 30% по- ниска стойност , отколкото при челен шев със същите дебелини на ламарините , диаметър на тела и същия "ампераж ".

          Ей за т`ва те тука е истината :

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          .... Аз намалявам докато спре да ми харесва (много опушване или видими пори), и после връщам с литър-литър и половина нагоре....
          Всъщност , то и при ТИГ така
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: моля за съвет за телоподаващо

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Абе завеян съм, но си имам причина. Две кила и деветстотин, 49 см. Не плаче много.
            Това е страхотна причина!!!,
            Честито!!!

            Коментар


            • От: моля за съвет за телоподаващо

              Вчера тръгнах да пълня бутилките ,малките.

              Имам 5 кг.пълна бутилка от станцията,не използвана,стои в пикапа седмица.

              Меря празната малка бутилка ,то си пише на нея,но със пластмасовата стойчица е 1182 гр .



              Зареждам(преливам течна фаза) и..
              Тоест е събрала 433 грама цо2

              Според бележката на бутилката трябва да събере 390 гр.(нова от магазина)



              Препълнил съм я с едни 10% което в хладното време сега не мисля че е болка кой знае някаква.Не ми е проблем и да я изпусна леко.


              Пълня втората малка бутилка ,която празна тежи 1192гр.

              Събра 80 гр.

              Клатих ,тръсках неще......

              Сложих голямата бутилка на слънце,малката на хладно....след 6-7 зареждания ,резултата е




              1470-1192=278 гр.
              Последно редактирано от Roninn; 20-10-19, 09:28.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • travelling
                travelling коментира
                Редактиране на коментар
                Изпускай ги до 390гр, тези нямат предпазен клапан и се пълнят по-малко, не бива да се превишава.

            • Аматьорски въпрос - DEL 145 Eco Control може ли да работи с тръбно-флюсов тел (без защитен газ) и при това качеството на шева много ли се влошава? Заваръчният ток как се коригира, в сравнение с работа с плътен тел и СО2 ?

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                Аматьорски въпрос - DEL 145 Eco Control може ли да работи с тръбно-флюсов тел (без защитен газ) и при това качеството на шева много ли се влошава? Заваръчният ток как се коригира, в сравнение с работа с плътен тел и СО2 ?
                Привет,

                Да, може. Смяната на поляритета на шланга става лесно чрез преместване на кабел намиращ се над телоподаващия механизъм.

                Качеството на шева - здравина - не се влошава, но има пръски, опушване (шлака) и външния вид на резултата не е като при работа с плътен тел. Запълването на заваръчния шев става по-бавно поради по-малкото количество метал което влиза в него за единица време. Тръбнофлюсовия тел е три пъти по-скъп от плътния.

                Предимство на тръбнофлюсовия тел освен работата без газ е по-високата устойчивост на защитната среда образувана от флюса в сравнение на обикновената газова защита при работа в условията на вятър. Известно предимство има и при работа с тънка и/или поцинкована ламарина.

                Няма никаква разлика в начина на настройка на машината. Вкарването в режим става по същия начин със задаване на подходящите напрежение на дъгата и скорост на телоподаване.

                Поздрави,
                Георги

                Да добавя - всеки който се интересува или е любопитен да види как как се работи с този тел е добре дошъл в магазина за демонстрация.
                АИГ-Заваряване ООД
                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                http://www.aigwelding.com
                0889 522 036

                Коментар


                • Много благодаря за отговора!

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение

                    Привет,

                    Да, може. Смяната на поляритета на шланга става лесно чрез преместване на кабел намиращ се над телоподаващия механизъм.

                    Качеството на шева - здравина - не се влошава, но има пръски, опушване (шлака) и външния вид на резултата не е като при работа с плътен тел. Запълването на заваръчния шев става по-бавно поради по-малкото количество метал което влиза в него за единица време. Тръбнофлюсовия тел е три пъти по-скъп от плътния.

                    Предимство на тръбнофлюсовия тел освен работата без газ е по-високата устойчивост на защитната среда образувана от флюса в сравнение на обикновената газова защита при работа в условията на вятър. Известно предимство има и при работа с тънка и/или поцинкована ламарина.

                    Няма никаква разлика в начина на настройка на машината. Вкарването в режим става по същия начин със задаване на подходящите напрежение на дъгата и скорост на телоподаване.

                    Поздрави,
                    Георги

                    Да добавя - всеки който се интересува или е любопитен да види как как се работи с този тел е добре дошъл в магазина за демонстрация.
                    Още въпроси ми изникнаха. Гледам информацията на сайта ви. Какъв е максималния ток на Eco Control 145 в режим на електрожен (ММА) ? Питам, защото на моделите 160 и 200, токът е съответно 140 и 160А, а на модел 145 си е 145А. Има ли техническа грешка, или си е толкова? И още нещо - искам да отворя ценовата листа с консумативите, но когато цъкна на нея ми отваря файла с маските.
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • https://tigtag.eu/produkt/telopodavach-aparat-bez-gaz/
                      Работи с флюсова тел, с плътна и CO2, и електрожен. Мнение някакво. Ясно е, че има по хубави, но за цената си? Ще се ползва два три пъти в годината, някой винкел на асмалъка, някое рифелно желязо, ала-бала.

                      Бутилка 4 литра до колко килограма трябва да се пълни? Няма авариен клапан.

                      ​​​​​​​

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от vitar Преглед на мнение
                        https://tigtag.eu/produkt/telopodavach-aparat-bez-gaz/
                        Работи с флюсова тел, с плътна и CO2, и електрожен. Мнение някакво. Ясно е, че има по хубави, но за цената си? Ще се ползва два три пъти в годината, някой винкел на асмалъка, някое рифелно желязо, ала-бала.

                        Бутилка 4 литра до колко килограма трябва да се пълни? Няма авариен клапан.

                        ​​​​​​​
                        Обади се тук:https://www.aigwelding.com/Price%20L...All-In-One.pdf
                        За форума има отстъпка.
                        0осем9осем7шест0осем7едно
                        Миро

                        Коментар


                        • MIG 60%160А , 100%118А;
                          MMA 60%140А , 100%105А

                          Това е работния цикъл според хасковлии, просто чети внимателно това което сам си дал. Токовете са импулсни и са функция на времето за работа/дъга.

                          Тръбно флюсовата тел има една особност, при смяна на поляритета върху детайла се получава по висока температура отколкото на телта ( процесите на катод-анод), на практика всичко е до сръчност и от там различни мнения. В корабостроенето се ползва само флюсова тел, така ,че въпроса са качеството е неуместен. Повече дим и пръски има.

                          Аз имам от два месеца DEL145 и оплаквания нямам за сега,заварявам от 0,8 ламарина до 4 мм профили при домашни ремонти. Хасковският апарат външно е същият, вътре не знам, не съм го виждал.
                          Последно редактирано от Жоро Байкушев; 08-02-20, 08:30.
                          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                          В. Иванов

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от vitar Преглед на мнение
                            https://tigtag.eu/produkt/telopodavach-aparat-bez-gaz/
                            Работи с флюсова тел, с плътна и CO2, и електрожен. Мнение някакво. Ясно е, че има по хубави, но за цената си? Ще се ползва два три пъти в годината, някой винкел на асмалъка, някое рифелно желязо, ала-бала.

                            Бутилка 4 литра до колко килограма трябва да се пълни? Няма авариен клапан.

                            ​​​​​​​
                            Аз бих гледал най-вече дали дадената фирма-продавач има стабилна сервизна база. Народните пословици и поговорки обикновено са породени от многогодишен опит. Казвам го като човек, сменил 5-6 машини и сблъсквал се нееднократно с ръбатата действителност.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                              Аз бих гледал най-вече дали дадената фирма-продавач има стабилна сервизна база. Народните пословици и поговорки обикновено са породени от многогодишен опит. Казвам го като чанспортовек, сменил 5-6 машини и сблъсквал се нееднократно с ръбатата действителност.
                              Какво значи стабилна сервизна база?

                              Това е 95% електроника произведена/сглобена и продадена на цена за хоби нужди. А ремонта е ремонт независимо на хоби или професионална техника.Дори за хоби е по труден по ред други причини и по скъп от самият апарат. Тук е "кеш енд кери" и единственото важно( цената разбираемо) е времето за гаранция дадена от търговеца и да го изпълнява. Трябва да е две години по закон но мнозина търговци не го изпълняват.

                              А ако хоби техника се използва "професионално" т.е. човек се прехранва чрез нея, няма лошо да се сменя често,дай боже повече работа да има и още по често да ги сменя.

                              Последно редактирано от Жоро Байкушев; 08-02-20, 10:53.
                              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                              В. Иванов

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X