Обява

Свий
Няма добавени обяви.

моля за съвет за телоподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: моля за съвет за телоподаващо

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Лъжат се жестоко. На ВИГ-a ми RMS амперклещи показват 400А. Съшите на теполодаващото показват точно.

    За сигурност си трябва шънт и стрелкови прибор, или поне шънт и RMS мултицет.
    Имам и шънт мънт със стрелка, рмс мултицет звучи, като междузвездни войни, но шънт-осцилоскоп-фото е достъпна технология .
    Като се замисля ще трябва Росен да дойде с машината, ще е по-полезно за форума .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #32
      От: моля за съвет за телоподаващо

      Шънта със стрелката е достатъчен.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: моля за съвет за телоподаващо

        Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
        Само да попитам, нямаше ли да е по-добре, за малко повече пари да си купиш същата или по-добра машина, с две години гаранция, с транспорт до- и от- сервиз за сметка на производителя и обслужване в рамките на 24 часа? Ако съм разбрал правилно, машината се използа комерсиално. Любопитно ми е кои доводи натежаха в избора ти.

        А относно 250-те ампера - споделете колко и най-вече как сте го измерили с Краси. Аз отговора го знам, интересно ми е какво ще установите вие.
        Кое да е по-добре? Парите са по-малко. Даже първоначално си мислех, че ще са още по-малко, защото не бях планирал да сменям шланга. Гаранцията не знам колко е, но всичко може да се случва при мен. Хората са мобилни, но при покупката аз реших да отида до тях за да се запозная с всичко, което предлагат на живо. Като цяло не мислех, че този апарат ще намери толкова работа при мен и основния фактор беше цената. Взех най-силния монофазен, за да не ми пръцне в разете още при пробването. Той пък стана основен апарат. Шок и ужас.
        Моите тапии са за ММА и TIG. Съответно имам ESAB и Fronius. Телчарката я взех колкото да има там нещо си.
        Между другото, сега, когато имам някакъв опит с телоподаващо вероятно бих могъл да оценя кое във вашите апарати е по-добро... или не е.
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • #34
          От: моля за съвет за телоподаващо

          Здравей колега,звънни на Борко от Русе.Има "струна" за продаване на много прилична цена.И най-важното-цяло лято работих с нея и никакви проблеми.Тел му е:0885037815
          Чавдар Владимиров
          0887/912075
          Ленд Ровър Диско 1
          Самуад в проект

          Коментар


          • #35
            От: моля за съвет за телоподаващо

            Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
            Кое да е по-добре? Парите са по-малко. Даже първоначално си мислех, че ще са още по-малко, защото не бях планирал да сменям шланга. Гаранцията не знам колко е, но всичко може да се случва при мен. Хората са мобилни, но при покупката аз реших да отида до тях за да се запозная с всичко, което предлагат на живо. Като цяло не мислех, че този апарат ще намери толкова работа при мен и основния фактор беше цената. Взех най-силния монофазен, за да не ми пръцне в разете още при пробването. Той пък стана основен апарат. Шок и ужас.
            Моите тапии са за ММА и TIG. Съответно имам ESAB и Fronius. Телчарката я взех колкото да има там нещо си.
            Между другото, сега, когато имам някакъв опит с телоподаващо вероятно бих могъл да оценя кое във вашите апарати е по-добро... или не е.
            Благодаря ти за отговора и отделеното време! Ще очаквам мнението ти и за наша машина.
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • #36
              От: моля за съвет за телоподаващо

              Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
              Хората са мобилни, но при покупката аз реших да отида до тях за да се запозная с всичко, което предлагат на живо. Като цяло не мислех, че този апарат ще намери толкова работа при мен и основния фактор беше цената.
              Та в коя фирма ходи?VITO или VIKI?
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • #37
                От: моля за съвет за телоподаващо

                Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                Здравей колега,звънни на Борко от Русе.Има "струна" за продаване на много прилична цена.И най-важното-цяло лято работих с нея и никакви проблеми.Тел му е:0885037815
                Май колегата иска лека машина за работа.И аз имам излишна струна 250 А ,но цената е неприлична......
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #38
                  От: моля за съвет за телоподаващо

                  Ако не забравя ще погледна в документите.
                  Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                  Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                  Коментар


                  • #39
                    От: моля за съвет за телоподаващо

                    Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                    Още преди да започна работата ми монтираха евро букса и новия шланг. Оригиналния беше много зле. С него - слагам две планки 12мм с 5-6мм луфт вертикално. Давам густо на врътките и почвам. Разливам от задната страна и после изтеглям към предната. През това време задната застива и пак така, и пак така. След два сантиметра шев или около 10-15 секунди шланга пуши на разтопяване. Е как да започна сериозна работа с него. Дадох 300 кинта и всичко се оправи.
                    Понякога ми е много интересно как човек сам си създава проблемите !Нарочно в предния си пост ,те попитах от коя фирма си го купил ,но това явно е тайна !Но пък и няма особено значение ,щото гледам че и в двете хасковски фирми има телеподаващи с евро букса и то на цена не чак толкова по висока от тая за която си купили твоето -доколкото разбрах си го вземел за 590 лв. а тези с евро букса са на 650 лв.Така че сметката е такава: вместо да дадеш още 60 лв. отгоре ти си дал 5 пъти по толкоз!Което според мен не е чак толкоз густо !
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • #40
                      От: моля за съвет за телоподаващо

                      Е, има и едни 50А в повече при това телоподаващо без евроконектор. Нещо гледам, че са изравнили цените с тия на Драгозов и компания.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #41
                        От: моля за съвет за телоподаващо

                        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                        Понякога ми е много интересно как човек сам си създава проблемите !Нарочно в предния си пост ,те попитах от коя фирма си го купил ,но това явно е тайна !Но пък и няма особено значение ,щото гледам че и в двете хасковски фирми има телеподаващи с евро букса и то на цена не чак толкова по висока от тая за която си купили твоето -доколкото разбрах си го вземел за 590 лв. а тези с евро букса са на 650 лв.Така че сметката е такава: вместо да дадеш още 60 лв. отгоре ти си дал 5 пъти по толкоз!Което според мен не е чак толкоз густо !
                        Аз пък не знам защо винаги си с рогата напред, ама едва ли ще разбера. Когато купувах апарата имаше два с по 250А. Единия беше с букса и цена от 1000 лева, а втория без букса и цена 590. И... ДА, СТРАШНА ТАЙНА Е! Аз пиша тука за да се дърля с хората, а не за да помогна. Това поредната тема ли ще е окендзана от самовлюбковци?!
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #42
                          От: моля за съвет за телоподаващо

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Е, има и едни 50А в повече
                          Точно това ми се ще да се премери. 250-те трябва да ги поддържа при да речем 20 волта на изхода.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: моля за съвет за телоподаващо

                            Вярваш ли?
                            200 ако са ,няма да е зле.
                            Никой нищо не спомена за пв-то,собах спомена за сериозно натоварване за кратък период
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #44
                              От: моля за съвет за телоподаващо

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Точно това ми се ще да се премери. 250-те трябва да ги поддържа при да речем 20 волта на изхода.
                              Спарки, ти обясняваш по-добре - моля сподели тук за аудиторията методиката на мерене на "максимален ток" на телоподаващо.
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар


                              • #45
                                От: моля за съвет за телоподаващо

                                Аз пък не знам защо винаги си с рогата напред, ама едва ли ще разбера.
                                Рогата са гумени, не се притеснявай.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X