Обява

Свий
Няма добавени обяви.

моля за съвет за телоподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • моля за съвет за телоподаващо

    искам да си купя ново на струна-160а или харко -150а,коя от марките да избера,4ух слух че харко заварява по силно от струна ,незвисимо че харко е 150а а струна е примерно 200а,а струна се произвежда от семейство които може би държат на качеството

  • #2
    От: моля за съвет за телоподаващо

    Струната не са нещо особенно като телоподаващо, само че фирмата има патент върху механизъма за подаване на телта с две задвижващи ролки и получават пари за това от големите производители, които ползват този тип подаване. Струна не го прилагат и просто съществуват на парзара. Ако ти изпадне нещо евтино втора ръка може да го вземеш, но за нова машина сега не си заслужават парите.

    Коментар


    • #3
      От: моля за съвет за телоподаващо

      Струна отдавна не са това, което бяха през миналия век! Сега има толкова китайци, че е грехота да се дават луди пари само заради едното име. 94-5 година наистина бяха почти семейна фирма и гонеха безкомпромисно качество, докато набираха клиенти.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: моля за съвет за телоподаващо

        Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
        Струната не са нещо особенно като телоподаващо, само че фирмата има патент върху механизъма за подаване на телта с две задвижващи ролки и получават пари за това от големите производители, които ползват този тип подаване. Струна не го прилагат и просто съществуват на парзара. Ако ти изпадне нещо евтино втора ръка може да го вземеш, но за нова машина сега не си заслужават парите.
        Не знам какво държат ама механизми с две задвижващи ролки има много преди Струна да съществува като фирма . За Струна като машини нищо конкретно не мога да кажа от личен опит но Харко имаме 4 броя в работата 3 трифазни и едно от малките монофазни работят перфектно и не дават дефекти . В момента не виждам смисъл да купуваш ново трансформаторно телоподаващо като на същите пари та и по евтино има инверторни .
        Последно редактирано от sek.1; 26-10-14, 15:35.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: моля за съвет за телоподаващо

          цената им е 650 лв и на двете,и това не ме притеснява,а втора употреба ги продават пак по толкова

          Коментар


          • #6
            От: моля за съвет за телоподаващо

            За мен и двете фирми произвеждат качествени машини.От сто години имам Струна Лидер 250 ампера трифазна, много корава машина що зор е видяла не е истина, до сега не съм имал ядове с нея,авер има трифазно Харко и той го хайляти от много години и той няма ядове до сега ,имам доста заварки и с Харкото ми няма някакви разлики.Наскоро взех и инверторна машина и тя най много ми харесва като работа,лека компактна удобна.Ако имаш възможност иди пробвай някъде Харкото пробвай и Струната и виж кое ще ти пасне по добре и тогава реши коя е твоята машина.Не знам за какво ще я ползваш но имай предвид че това не е техника която се копува всеки ден а апетита идва с яденето тъй че не е лошо да загледаш и по мощни машини,да не стане така че след време да ти дойде малка.Поздрави и успехи с избора

            Коментар


            • #7
              От: моля за съвет за телоподаващо

              Имам 250 А струна излишна почти нова,бих те посъветвал да погледнеш инверторните,както са писали колегите ,1800 лв за трансформаторна струна е богохулство

              п.п Струна за 600 лв. няма
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: моля за съвет за телоподаващо

                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                ...има патент върху механизъма за подаване на телта с две задвижващи ролки и получават пари за това от големите производители...
                Някой сериозно те е 'лъзнал.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: моля за съвет за телоподаващо

                  като няма за 650 лв защо я купих вече

                  Коментар


                  • #10
                    От: моля за съвет за телоподаващо

                    Купих си от Хасково инверторен китаец 250А за 590 лева. След 4-5 ролки тел шланга му стана за смяна. Да, ама шланга му не е с букса, а директно влиза вътре. Платих 100 лева на сервиз за да ми монтират букса и да доработят механизма за пускане на газа. Машината, заедно с нов, 250А, 4метров, хубав шланг, с кирамичен дифузьор и ремонта ми излезе общо 900 лева. Смяната на шланга беше точно преди започването на един обект, на който изгорих 55 кг тел с дебелина 1.0 за 5 дни. Апарата е достатъчно силен, че увеличавайки го до край и увеличавайки подаването до край с тел 1мм да излива тела, а не да заварява. Производителя дава да работи с 1.2 и аз съм сигурен в това. Препоръчвам го!
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • #11
                      От: моля за съвет за телоподаващо

                      Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                      ...250А...
                      Мери ли ги? (уточнявам че това е въпрос и нищо повече)
                      С тел 1.2 се работи и на 100, та не е много ориентир.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: моля за съвет за телоподаващо

                        Със 100А може да стопиш тел 1.2, но да направиш заварка... не ми се вярва, та дори и със 150.
                        Нямам как да ги измеря, освен да направя сравнение между този апарат и другите, които имам.
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #13
                          От: моля за съвет за телоподаващо

                          На 1.2 телта официалния и ампераж започва от 100.

                          Справка тук:
                          http://www.esabna.com/us/en/products...tCode=71&tab=2

                          В момента работя точно с такава, но 1мм.

                          На обикновената помеднена е малко по-нагоре - 125-130. Като нищо се вкарва в "някакъв" режим на 100. Не казвам че ще е оптимален, но ще можеш да си свършиш работа, ако не ти се сменя ролка. С 1-цата съм работил на нещо като 50-70 тънки неща "набързо". Малко повече трупа, но това си е повече от мен. Имам си някакъв мой си "оптимален режим" на дърпане и като изляза от него ми трябва време да свикна. Ваната е по-различна и т.н. Бе сещаш се.
                          Последно редактирано от sparkybg; 11-11-14, 20:48.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: моля за съвет за телоподаващо

                            На 80А карам 0.8 тел ,100 за 1 си е норално
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: моля за съвет за телоподаващо

                              Аз в момента прохождам в телоподаващите. "Съветниците" ми казват, че съм обременен от другите апарати и ползвам прекалено голям ток. Аз пък не мога да приема да клепам по матрала. Вероятно за това говорим на различни езици.
                              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X