Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на инверторен електрожен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

    Това ясно, но защо маркова професионална техника обявяват скромно ПВ....това ми е чуденката. И едните и другите лъжат . Какво всъщност е ПВ-то.....дискутираното до сега не ми стига /разликата в температурата не ми стига като довод/. Питам вас, защото вие знаете как са направени машините и как се държат според ел.законите.....на практика друго се получава

    Коментар


    • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

      Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
      Това ясно, но защо маркова професионална техника обявяват скромно ПВ....това ми е чуденката.
      Пак - никой не е луд да обявява параметри по-ниски от реалните. Виж обратното се среща често. Въпросната машина при 25 градуса е с 40% ПВ. Като сложиш в сметката и времето за смяна на електроди, реалното ПВ става повече - никой не притежава електрод, с който може да заварява постоянно 4 минути, за да я изключи точно на секундата. А и да пшритежаваше, няма да е точно на секундата - има още фактори - какво е мрежовото, колко метра ти е кабела, какво ти е замасяването и т.н.


      Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
      Какво всъщност е ПВ-то...
      Точната дефиниция е в какъв процент от 10 минути можеш да заваряваш без прекъсване (ама съвсем без прекъсване), при дадените градуси на околния въздух, тоест въздуха, който вентилатора нагнетява или тегли за да охлажда машината.

      Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
      ..дискутираното до сега не ми стига /разликата в температурата не ми стига като довод/. Питам вас, защото вие знаете как са направени машините и как се държат според ел.законите.....на практика друго се получава
      При заваряване машината загрява, простичко казано заради преминаващия през нея ток, понеже ефективността и не е 100% и загубите в случая се отделята като топлина. Колкото по-висок ампеража, толкова по-голямо е загряването. Голям ампераж през машината се случва при голям заваръчен ток и/или при ниско мрежово напрежение. Колкото по-висок заваръчен ток, толкова повече загуби в машината. Колкото по-ниско мрежово напрежение, толкова по-големи загуби в машината.

      Предвид горното, за да работи дадена машина при определени условия определено време тя трябва да има достатъчен ресурс за 2 неща:
      1. Чисто електрически - да може да даде това, което искаш от нея на изхода при текущото мрежово напрежение, без да сработи защитата и по ток (което е различно от прегряване).
      2. Чисто топлотехнически - да има достатъчно охлаждащ капацитет в себе си, за да може при дадена температура да поддържа дадено време на работа, през което да успява да поддръжа температурата на вътрешните и компоненти в диапазон, в който могат безопасно да работят. Казано простичко - да има достатъчно мощен вентилатор и достатъчно голям радиатор за да може да изкара въпросните топлинни загуби от себе си без да ти светне лампата за прегряване.

      На практика, добре направена и настроена машина трябва да даде като минимум това, което производителят и е написал в характеристиките при условията, които е посочил (в нашия случай - 140А, при мрежово 230V +/-15% (или 10 беше, не ми се гледа пак) и 40 градуса температура на въздуха), без да се включи никоя от защитите и и без да се повреди. Понеже Fornius не може да си позволи издънки по тоя критерий, пише реалните гарантирани параметри, след провеждане на съответните изпитания. Китаеца, конструирал тая машина (или чужденеца, от който дизайна е купен) е дал същото на производителя. Производителя, ако реши да държи на реномето си, пише същото в книжката на машината, спазва производствения процес и процедурите по настройка и тестване в завода, преди да сложи машината в кашона. Ако държи просто да продава пълни кашони, пише това, което пазара иска, продава машината на цена, която пазара иска и понякога дори не включва мапината в контакта преди да я засили в контейнерите по широкия свят.

      Търговеца от своя страна, ако държи на реномето си, купува машина от известен производител, независимо китайски или не, с известни параметри, осигурява сервиз, гаранция, и всичко останало, дава реалните параметри на машината в сайта си, и дори ако се случат проблеми, те са единични и редки - машината е произведена, тествана и настроена според процедурите, които са направени с тая цел.

      Търгаша, отива и се пазари за възможно най-евтината стока, независимо от произхода и, внася я по втория начин, продава я без фактура, без гаранция, а сервиза му, ако изобщо, се състои в отваряне на друг кашон и изваждане от там на друга машина, с надеждата да изкара още малко, до изтичане на гаранцията, ако изобщо е дал такава. Понеже купува на килограм, също продава на килограм машини, правени незнайно къде и от кого, с незнайно качество части (включително бракувани от ония производители дето си слагат името върху стоката си, а не пишат каквото на клиента му е кеф), ако изобщо тества машината е дали "свети" като я включи в контакта, а ако я настройва е с цел да я изпържи до край с цел да впечатли клиента при покупката. И понеже болшинството ширпотребски потребители супер рядко се доближават дори до реалния лимит на машината, заварявайки асмата или строшената морика на лозето, често успява да продаде достатъчно за да компенсира многократните връщания и заменки на гаранционни машини от 10-те процента клиенти, които наистина искат от машината това, за което търговеца ги е излъгал че тя е в състояние да даде.

      Българина, на първо място гледа да не се мине, и ако някой продава нещо с 10лв по-евтино, ще го купи от него и ще се чуства горд че ще пие още 2-3 бири със "спестените" пари, и когато "нещото" не дава това, което търговеца казва или направи фойерверки на втората седмица, обявява всичката китайска стока за боклук, нищо че освен цената, няма нито познанията нито опита да оцени какво реално купува и какво продават ония, чиято цена е с 10 кинта отгоре.

      Картинката в общи линии е това.

      ...или съвсем накратко - няма китайска 200А машина на цена 200лв, която да е произведена и настроена както трябва и да дава параметрите, които търговеца пише на сайта или в магазина си (и амперите, и 60%-ното ПВ). Даже и 160А няма за тая цена. И да, има китайски машини значително по-евтини от марковите, които дават това, което им пише на етикетите. Просто не струват 200лв. Каквото плащате, това получавате.
      Последно редактирано от sparkybg; 05-08-15, 01:01.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

        Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
        Това ясно, но защо маркова професионална техника обявяват скромно ПВ....това ми е чуденката. И едните и другите лъжат . Какво всъщност е ПВ-то.....дискутираното до сега не ми стига /разликата в температурата не ми стига като довод/. Питам вас, защото вие знаете как са направени машините и как се държат според ел.законите.....на практика друго се получава
        Производителите които държат на името си и са градили репутация няколко десетилетия обявяват реалните възможности на машините си колкото и скромни да са . Китайците имат друга маркетингова стратегия . Там и име няма ти си го поръчваш . Колкото и евтина да е там работната ръка и всичко останало имаш транспорт ; мито ; ДДС ; печалба на търговците и още един куп административни разходи докато машината стигне до теб . Моя инвертор как ли не съм го мъчил и още не съм успял да му включа термичната защита но струваше три пъти въпросните 200 лева и то в груповата поръчка .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

          Спарки, понякога се чудя, как ти се пишат такива статии

          Има машини в които термозащитата е така направена, че довежда до бърза деградация на силовите елементи. Пример - термозащита на 95гр. поставена на доста голямо разстояние от транзисторите, които са монтирани през изолиращи подложки към алуминиевия профил. Резултата е че практически не изключва...освен в екстремален режим.
          Друг е въпроса колко ще издържи в такъв режим...ама кой го интересува. Спарки добре го е обяснил по горе. Просто се изважда нова машина от кашона.
          При машини които са добре направени, режима при изключване по температура обикновено е безопасен за силовите елементи, и естествено това е за сметка на по-ниско ПВ при равни други условия.
          Панайот Бърдарски
          0887 60 77 22

          Коментар


          • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

            Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
            Спарки, понякога се чудя, как ти се пишат такива статии
            Пиша бързо, чета бавно. От 20 години на компютър си изкарвам хляба - тога го пиша с една идея по-бавно отколкото да ти го кажа устно.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

              Здравейте,
              много е дълга темата и се опитах да я изчета, но съвсем се обърках. Може ли някой да подскаже какъв електрожен да си закупя. Бюджет е около 500 лв. с ДДС. Не е за професионална работа, но понякога се налага да се ползва повечко от нормална домашна работа. Аз няма да го използвам и нищо не разбирам от електрожени. Друг ще се учи на него, че да си вършим сами работа и да не търсим постоянно някой да ни помага.

              Коментар


              • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                Панайот (Пансим) или Аиг са твоите хора.

                Коментар


                • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                  Благодаря за форума- направих поръчка!

                  Коментар


                  • Здравейте, дано някой още поглежда тази стара тема... Търся си евтин инверторен електрожен за случайни заварки на село. Разбрах, че има няколко вида китайци от Хасково - непрепоръчвани и четири препоръчвани: Иза, Вики-Б, Дел и от Арго маркет. Но и най-евтините им са ми малко скъпи. Попаднах на една старозагорска фирма Рудимпекс. Имате ли впечатления от тях? гарантират уж за амперажите, а цените им са малко по-ниски. например за 160 А : https://rudimpex.bg/mashini/zavarach...-garanciya-1-1
                    Или 200А : https://rudimpex.bg/mashini/zavarach...ina-garantsiya
                    Като вторият е дори с по-големия стандарт конектори, а не 10-25. А най-евтиния Дел е 140 А за 170 лв. Моля , дайте съвет за тази фирма от Ст. Загора .

                    Коментар


                    • коко келеша
                      коко келеша коментира
                      Редактиране на коментар
                      Купувай смело, после ще разкажеш как работи ))))))))). Само като прочетеш за 85% ефективност и трябва да вдигнеш 200 от място, естествено без електрожена.

                    • stanislaf1981
                      stanislaf1981 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Аз съм с Дел 140 от около 6месеца.Използва се за случайни заварки на село. Заварява с рутилови и базични електроди. Основно заварявам с електрод 2.5мм, но 3.25 не са проблем. Като плюсове за машината мога да спомена 5 годишната гаранция и размерите му(колкото тостер е). Като минус-несъответствието между показанията на дисплея и действителния заваръчен ток. Според мен за цената си е супер

                    • welderargon
                      welderargon коментира
                      Редактиране на коментар
                      20 лв. ли са ти проблем?

                  • По заваръчните групи съм чел да хвалят този, сега е малко намален, но пак не е 100 лв.
                    Weldstar 160A

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от BeTaTesTeR Преглед на мнение
                      По заваръчните групи съм чел да хвалят този, сега е малко намален, но пак не е 100 лв.
                      Weldstar 160A
                      Понеже все още е на пазара - заварява прекрасно с рутилови електроди( с базични трудно)
                      С 4 мм електрод, на 120 А(по дисплей) прави прекрасен шев.
                      Няма функция Аnti stick, въпреки, че пише че има

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X